Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 10850K vs AMD Ryzen 3 7440U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Intel Core i9 10850K та AMD Ryzen 3 7440U — це протистояння настільного флагмана 2020 року та сучасного мобільного чипа для ультрабуків. Перший пропонує 10 ядер і високу багатопотокову потужність, другий — свіжу архітектуру Zen 4 і кращу однопотокову продуктивність. Розберемо, який процесор краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Intel Core i9 10850K значно випереджає AMD Ryzen 3 7440U в багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 15538 проти 8992) завдяки 10 ядрам і 20 потокам. Однак Ryzen 3 7440U демонструє кращу однопотокову продуктивність (Geekbench 6 одноядерний: 2323 проти 1885) і належить до набагато енергоефективнішого сегмента. Для важких рендерів чи компіляції обирайте i9-10850K, для повсякденних завдань і мобільності — Ryzen 3 7440U.

Основні відмінності

  • Intel Core i9 10850K має 10 ядер і 20 потоків, тоді як AMD Ryzen 3 7440U — лише 4 ядра та 8 потоків, що дає i9 перевагу в багатозадачності.
  • AMD Ryzen 3 7440U виграє в одноядерних тестах: Cinebench R23 одноядерний — 1599 проти 1314, Geekbench 6 одноядерний — 2323 проти 1885.
  • У багатоядерних бенчмарках i9-10850K майже вдвічі потужніший: Cinebench R23 багатоядерний 15538 проти 8992, Passmark багатоядерний 22377 проти 12991.
  • Ryzen 3 7440U значно енергоефективніший (обидва мають 100 балів за енергоефективність у скорингу, але TDP мобільного чипа набагато нижчий), що робить його ідеальним для ноутбуків.
  • Intel Core i9 10850K випущений у 2020 році, а AMD Ryzen 3 7440U — у 2023, тому останній отримав новішу архітектуру та підтримку сучасних інтерфейсів.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1314 1599
Cinebench R23 (багатоядерний) 15538 8992

GeekBench v6

File compression 718.3 MB/sec 728.4 MB/sec
Clang compilation 92.1 Klines/sec 41.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 199.2 pages/sec 125.1 pages/sec
PDF Renderer 339.5 Mpixels/sec 163.3 Mpixels/sec
Text processing 188.4 pages/sec 235.2 pages/sec
Background blur 45.2 images/sec 33.6 images/sec
Photo processing 77.2 images/sec 54.6 images/sec
Ray tracing 19 Mpixels/sec 8.96 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1885 2323
Geekbench 6 (багатоядерний) 9857 6571

PassMark

Integer math 84.5 GOps/sec 36.8 GOps/sec
Floating point math 52.6 GOps/sec 20.3 GOps/sec
Find prime numbers 62M Primes/sec 40M Primes/sec
Random string sorting 46.2M Strings/sec 21.5M Strings/sec
Data encryption 7.9 GBytes/sec 9.2 GBytes/sec
Data compression 373 MBytes/sec 153.7 MBytes/sec
Physics 1012 Frames/sec 939 Frames/sec
Extended instructions 24.6B Matrices/sec 10.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3076 2614
Passmark CPU (багатоядерний) 22377 12991

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 27 липня 2020 10 жовтня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі i9-10850K Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Radeon 740M

Процесор

Ядер 10 1
Потоковий 20 2
Частота 3.6 ГГц 3.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,2 ГГц 4,7 ГГц
Кількість ядер 10 4
Кількість потоків 20 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 36x 30x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 20МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає
Ядер Немає даних 3
Потоковий Немає даних 6
Частота Немає даних 2.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.3 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 15-30 Вт
Сокет LGA-1200 FP8
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 20,9 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Radeon 740M
Частота GPU 350 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 2500 МГц
Шейдерні блоки 192 256
TMUs 24 16
ROPs 3 8
Обчислювальні блоки 24 4
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,46 терафлопс 1,28 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 128 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 10850K Сайт AMD Ryzen 3 7440U
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 14

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i9 10850K чи AMD Ryzen 3 7440U?

Intel Core i9 10850K кращий для ігор завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та більшій кількості ядер, що важливо в сучасних AAA-проєктах. Однак AMD Ryzen 3 7440U має вищу одноядерну швидкість, що може дати перевагу в менш вимогливих іграх.

Чи підходить AMD Ryzen 3 7440U для робочих станцій?

Ні, Ryzen 3 7440U — мобільний процесор із 4 ядрами, призначений для ультрабуків. Для робочих станцій краще обрати Intel Core i9 10850K із 10 ядрами та вищою багатопотоковою продуктивністю.

Який процесор енергоефективніший?

AMD Ryzen 3 7440U значно енергоефективніший завдяки архітектурі Zen 4 і низькому TDP, що робить його ідеальним для ноутбуків. Intel Core i9 10850K споживає набагато більше енергії, але забезпечує вищу продуктивність.

Чи варто купувати Intel Core i9 10850K у 2025 році?

Так, якщо вам потрібна висока багатопотокова продуктивність за доступною ціною. Однак враховуйте, що це процесор 2020 року без підтримки DDR5 і PCIe 5.0, тому для нових збірок краще розглянути сучасніші моделі.

Який процесор краще справляється з відеомонтажем?

Intel Core i9 10850K значно кращий для відеомонтажу завдяки 10 ядрам і високим показникам у багатоядерних тестах (Cinebench R23 багатоядерний 15538). AMD Ryzen 3 7440U підійде лише для легкого монтажу.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.