Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 10850K vs AMD Ryzen 3 8440U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 10850K та AMD Ryzen 3 8440U — це два процесори з різними поколіннями та архітектурами, які орієнтовані на різні сегменти. i9 10850K — це потужний десктопний чип 2020 року з 10 ядрами та високою багатопотоковою продуктивністю, тоді як Ryzen 3 8440U — сучасний мобільний процесор 2023 року, створений для енергоефективних ноутбуків. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках, енергоспоживання та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Intel Core i9 10850K значно випереджає AMD Ryzen 3 8440U у багатопотокових завданнях завдяки 10 ядрам і 20 потокам, що робить його чудовим вибором для відеомонтажу, рендерингу та інших ресурсоємних робочих навантажень. Однак Ryzen 3 8440U демонструє кращу однопотокову продуктивність (на 22% вище в Geekbench 6) і значно вищу енергоефективність, що робить його ідеальним для повсякденних завдань та ігор на ноутбуках. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для стаціонарного ПК — обирайте i9 10850K. Якщо ж важливі мобільність, економія енергії та сучасні технології — Ryzen 3 8440U стане кращим варіантом.

Основні відмінності

  • Intel Core i9 10850K має 10 ядер і 20 потоків, тоді як AMD Ryzen 3 8440U — 4 ядра та 8 потоків, що дає i9 значну перевагу в багатопотокових завданнях.
  • AMD Ryzen 3 8440U виграє в однопотоковій продуктивності: Cinebench R23 одноядерний — 1610 проти 1314 у i9, а Geekbench 6 — 2407 проти 1885.
  • Енергоефективність: Ryzen 3 8440U створений для мобільних пристроїв і споживає значно менше енергії (TDP близько 15 Вт), тоді як i9 10850K потребує потужного охолодження (TDP 125 Вт).
  • Багатопотокова продуктивність: у Cinebench R23 багатоядерний i9 набирає 15538 балів, а Ryzen 3 — лише 9089, що робить i9 кращим для рендерингу та компіляції.
  • Дата виходу: i9 10850K вийшов у 2020 році, а Ryzen 3 8440U — у 2023, тому останній має новішу архітектуру та підтримку сучасних інтерфейсів.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1314 1610
Cinebench R23 (багатоядерний) 15538 9089

GeekBench v6

File compression 718.3 MB/sec Немає даних
Clang compilation 92.1 Klines/sec Немає даних
HTML 5 Browser 199.2 pages/sec Немає даних
PDF Renderer 339.5 Mpixels/sec Немає даних
Text processing 188.4 pages/sec Немає даних
Background blur 45.2 images/sec Немає даних
Photo processing 77.2 images/sec Немає даних
Ray tracing 19 Mpixels/sec Немає даних
Geekbench 6 (одноядерний) 1885 2407
Geekbench 6 (багатоядерний) 9857 6980

PassMark

Integer math 84.5 GOps/sec 37.5 GOps/sec
Floating point math 52.6 GOps/sec 23 GOps/sec
Find prime numbers 62M Primes/sec 43M Primes/sec
Random string sorting 46.2M Strings/sec 17.7M Strings/sec
Data encryption 7.9 GBytes/sec 8 GBytes/sec
Data compression 373 MBytes/sec 146.3 MBytes/sec
Physics 1012 Frames/sec 685 Frames/sec
Extended instructions 24.6B Matrices/sec 11.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3076 3648
Passmark CPU (багатоядерний) 22377 12805

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 27 липня 2020 6 грудня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 4 (Hawk Point)
Номер моделі i9-10850K Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Radeon 740M

Процесор

Ядер 10 1
Потоковий 20 2
Частота 3.6 ГГц 3.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,2 ГГц 4,7 ГГц
Кількість ядер 10 4
Кількість потоків 20 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 36x 30x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 20МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає
Ядер Немає даних 3
Потоковий Немає даних 6
Частота Немає даних 2.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.3 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 15-30 Вт
Сокет LGA-1200 FP8
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 20,9 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Radeon 740M
Частота GPU 350 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 2500 МГц
Шейдерні блоки 192 256
TMUs 24 16
ROPs 3 8
Обчислювальні блоки 24 4
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,46 терафлопс 1,28 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 128 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 10850K Сайт AMD Ryzen 3 8440U
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 14

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i9 10850K чи AMD Ryzen 3 8440U?

Для ігор важливіша однопотокова продуктивність, тому AMD Ryzen 3 8440U має невелику перевагу завдяки вищим частотам у одноядерних тестах. Однак i9 10850K може бути кращим у важких іграх, які використовують багато ядер.

Чи підходить Intel Core i9 10850K для відеомонтажу?

Так, i9 10850K з 10 ядрами та 20 потоками чудово справляється з відеомонтажем, рендерингом та компіляцією, значно випереджаючи Ryzen 3 8440U у багатопотокових завданнях.

Який процесор енергоефективніший?

AMD Ryzen 3 8440U набагато енергоефективніший завдяки низькому TDP (близько 15 Вт), що робить його ідеальним для ноутбуків. i9 10850K споживає до 125 Вт і потребує потужного охолодження.

Який процесор новіший і має кращу підтримку технологій?

AMD Ryzen 3 8440U вийшов у 2023 році, тому він новіший і підтримує сучасні інтерфейси, такі як PCIe 5.0 та DDR5, тоді як i9 10850K (2020 рік) обмежений PCIe 3.0 та DDR4.

Який процесор обрати для офісних завдань та веб-серфінгу?

Для офісних завдань та веб-серфінгу достатньо продуктивності обох процесорів, але Ryzen 3 8440U буде енергоефективнішим і тихішим у ноутбуці, тоді як i9 10850K є надлишковим для таких сценаріїв.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.