Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 10850K vs AMD Ryzen 5 7540U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 10850K та AMD Ryzen 5 7540U — два процесори з різними підходами до продуктивності. Перший — потужний десктопний чип 2020 року з 10 ядрами, другий — енергоефективний мобільний процесор 2023 року на архітектурі Zen 4. Порівняння допоможе зрозуміти, який CPU краще впорається з вашими завданнями: від ігор до багатопотокових робочих навантажень.

Короткий висновок. Intel Core i9 10850K виграє в багатопотокових завданнях завдяки 10 ядрам і вищим показникам Cinebench R23 багатоядерного тесту (15538 проти 9892). Однак AMD Ryzen 5 7540U демонструє кращу однопотокову продуктивність (Geekbench 6 одноядерний 2405 проти 1885) та значно вищу енергоефективність. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для рендерингу чи компіляції — обирайте i9-10850K. Для компактних систем, ноутбуків та завдань, де важлива швидкість на одне ядро, краще підійде Ryzen 5 7540U.

Основні відмінності

  • Intel Core i9 10850K має 10 ядер і 20 потоків, тоді як AMD Ryzen 5 7540U — 6 ядер і 12 потоків, що дає перевагу Intel у багатопотокових задачах.
  • AMD Ryzen 5 7540U значно випереджає Intel в одноядерних тестах: Geekbench 6 (2405 проти 1885) та Cinebench R23 (1789 проти 1314).
  • Ryzen 5 7540U належить до мобільної лінійки з низьким енергоспоживанням (15-28 Вт), тоді як i9-10850K — десктопний процесор із TDP 125 Вт.
  • У тесті File compression Ryzen 5 7540U показує вищу швидкість (988.4 MB/s) проти 718.3 MB/s у Intel.
  • Intel Core i9 10850K виграє в багатоядерному Passmark (22377 проти 18685), що підтверджує його перевагу в рендерингу та компіляції.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1314 1789
Cinebench R23 (багатоядерний) 15538 9892

GeekBench v6

File compression 718.3 MB/sec 988.4 MB/sec
Clang compilation 92.1 Klines/sec 63.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 199.2 pages/sec 172.2 pages/sec
PDF Renderer 339.5 Mpixels/sec 215.5 Mpixels/sec
Text processing 188.4 pages/sec 239.6 pages/sec
Background blur 45.2 images/sec 42.6 images/sec
Photo processing 77.2 images/sec 72.2 images/sec
Ray tracing 19 Mpixels/sec 13.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1885 2405
Geekbench 6 (багатоядерний) 9857 8822

PassMark

Integer math 84.5 GOps/sec 61.3 GOps/sec
Floating point math 52.6 GOps/sec 36.9 GOps/sec
Find prime numbers 62M Primes/sec 66M Primes/sec
Random string sorting 46.2M Strings/sec 23.8M Strings/sec
Data encryption 7.9 GBytes/sec 12.6 GBytes/sec
Data compression 373 MBytes/sec 211.3 MBytes/sec
Physics 1012 Frames/sec 975 Frames/sec
Extended instructions 24.6B Matrices/sec 15.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3076 3607
Passmark CPU (багатоядерний) 22377 18685

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 27 липня 2020 23 травня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі i9-10850K Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Radeon 740M

Процесор

Ядер 10 6
Потоковий 20 12
Частота 3.6 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,2 ГГц 4,9 ГГц
Кількість ядер 10 6
Кількість потоків 20 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 36x 32x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 20МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 15-30 Вт
Сокет LGA-1200 FP7
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Radeon 740M
Частота GPU 350 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 2500 МГц
Шейдерні блоки 192 256
TMUs 24 16
ROPs 3 8
Обчислювальні блоки 24 4
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,46 терафлопс 1,28 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 128 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 10850K Сайт AMD Ryzen 5 7540U
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 14

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i9 10850K чи AMD Ryzen 5 7540U?

Для ігор важливіша однопотокова продуктивність. AMD Ryzen 5 7540U має вищі одноядерні показники (Geekbench 6: 2405 проти 1885), що забезпечує кращу швидкість у більшості ігор. Однак i9-10850K може бути потужнішим у багатопотокових сценах.

Що обрати для роботи з відео та 3D-моделюванням?

Для рендерингу та компіляції краще підійде Intel Core i9 10850K завдяки 10 ядрам і вищому багатоядерному балу Cinebench R23 (15538). Ryzen 5 7540U слабший у багатопотокових завданнях.

Який процесор енергоефективніший?

AMD Ryzen 5 7540U значно енергоефективніший: його TDP становить 15-28 Вт, тоді як Intel Core i9 10850K споживає до 125 Вт. Ryzen також має вищий рейтинг енергоефективності (100 у обох, але завдяки архітектурі).

Чи варто купувати Intel Core i9 10850K у 2024 році?

Так, якщо вам потрібна висока багатопотокова продуктивність за відносно низьку ціну на вторинному ринку. Однак для нових збірок краще розглянути сучасніші моделі з кращою енергоефективністю.

Який процесор краще підходить для ноутбука?

AMD Ryzen 5 7540U створений спеціально для ноутбуків: низьке енергоспоживання, інтегрована графіка та компактні розміри. Intel Core i9 10850K — десктопний CPU, який потребує потужного охолодження та не призначений для мобільних пристроїв.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.