Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 10850K vs AMD Ryzen 5 7600

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 10850K та AMD Ryzen 5 7600 — це процесори різних поколінь, що представляють два підходи до продуктивності. Перший вийшов у 2020 році як потужне 10-ядерне рішення для ентузіастів, тоді як другий — сучасний 6-ядерний чип на архітектурі Zen 4 (2023 рік). Незважаючи на різницю у віці та кількості ядер, обидва CPU здатні забезпечити високу швидкодію в іграх та робочих завданнях. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні сильні та слабкі сторони на основі тестів і характеристик.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 7600 випереджає Intel Core i9 10850K за однопотоковою продуктивністю (на 74% проти 50% за оцінкою) та енергоефективністю, що робить його кращим вибором для ігор і повсякденних завдань. Однак Intel має перевагу в багатопотокових сценаріях завдяки 10 ядрам і 20 потокам, що проявляється у Cinebench R23 (багатоядерний): 15538 балів проти 14344 у Ryzen. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у важких рендерингових завданнях — i9 10850K все ще актуальний. Для більшості сучасних ігор і роботи з огляду на свіжішу архітектуру та кращу однопотокову швидкодію Ryzen 5 7600 є більш збалансованим варіантом.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 5 7600 значно швидший — 1858 балів у Cinebench R23 (одноядерний) проти 1314 у i9 10850K, що дає перевагу в іграх та швидких обчисленнях.
  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core i9 10850K має більше ядер (10 проти 6), тому в Cinebench R23 багатоядерний тест він набирає 15538 балів, випереджаючи Ryzen (14344 бали).
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий високий бал (100), але Ryzen 5 7600 побудований на 5-нм техпроцесі, що забезпечує нижче енергоспоживання при аналогічній або вищій продуктивності.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 5 7600 отримав оцінку 39 за інтегровану графіку проти 32 у i9 10850K, що робить його більш придатним для систем без дискретної відеокарти.
  • Сучасність та платформа: Ryzen 5 7600 вийшов у 2023 році та підтримує новіші стандарти (DDR5, PCIe 5.0), тоді як i9 10850K (2020 рік) обмежений платформою LGA1200 з DDR4 та PCIe 3.0.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1314 1858
Cinebench R23 (багатоядерний) 15538 14344

GeekBench v6

File compression 718.3 MB/sec 1150 MB/sec
Clang compilation 92.1 Klines/sec 99.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 199.2 pages/sec 188.3 pages/sec
PDF Renderer 339.5 Mpixels/sec 305.6 Mpixels/sec
Text processing 188.4 pages/sec 303.5 pages/sec
Background blur 45.2 images/sec 58.8 images/sec
Photo processing 77.2 images/sec 72.1 images/sec
Ray tracing 19 Mpixels/sec 20.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1885 2892
Geekbench 6 (багатоядерний) 9857 11734

PassMark

Integer math 84.5 GOps/sec 81.3 GOps/sec
Floating point math 52.6 GOps/sec 48.3 GOps/sec
Find prime numbers 62M Primes/sec 200M Primes/sec
Random string sorting 46.2M Strings/sec 35M Strings/sec
Data encryption 7.9 GBytes/sec 17.8 GBytes/sec
Data compression 373 MBytes/sec 306.7 MBytes/sec
Physics 1012 Frames/sec 1793 Frames/sec
Extended instructions 24.6B Matrices/sec 23.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3076 3910
Passmark CPU (багатоядерний) 22377 27095

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 27 липня 2020 10 січня 2023
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі i9-10850K Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 10 6
Потоковий 20 12
Частота 3.6 ГГц 3.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,2 ГГц 5,1 ГГц
Кількість ядер 10 6
Кількість потоків 20 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 36x 38x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 20МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 65 Вт
Сокет LGA-1200 AM5
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 6,57 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 88 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 350 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 192 128
TMUs 24 8
ROPs 3 4
Обчислювальні блоки 24 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,46 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с 73.4 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 10850K Сайт AMD Ryzen 5 7600
Версія PCI Express 3.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 16 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i9 10850K чи AMD Ryzen 5 7600?

AMD Ryzen 5 7600 кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Geekbench 6 одноядерний: 2892 проти 1885). Більшість сучасних ігор чутливі до швидкості одного ядра, тому Ryzen забезпечує вищий FPS.

Чи варто купувати Intel Core i9 10850K у 2025 році?

Так, якщо вам потрібна висока багатопотокова продуктивність за низькою ціною на вторинному ринку. Він досі справляється з рендерингом та відеомонтажем, але програє новішим CPU в іграх та енергоефективності.

У чому перевага AMD Ryzen 5 7600 перед i9 10850K?

Ryzen 5 7600 має кращу однопотокову швидкодію, новішу архітектуру (Zen 4), підтримку DDR5 та PCIe 5.0, а також вищу енергоефективність. Він також має трохи кращу інтегровану графіку.

Який процесор краще підходить для рендерингу та відеомонтажу?

Intel Core i9 10850K з 10 ядрами та 20 потоками забезпечує вищу багатопотокову продуктивність (Cinebench R23 багатоядерний: 15538 проти 14344), тому він кращий для важких рендерингових завдань.

Чи можна порівнювати ці процесори за енергоспоживанням?

Так, обидва отримали однаковий бал енергоефективності (100), але Ryzen 5 7600 використовує 5-нм техпроцес, що означає менше тепловиділення та нижче енергоспоживання при аналогічному навантаженні.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.