Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 10850K vs AMD Ryzen 7 3700X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 10850K та AMD Ryzen 7 3700X — два потужні процесори для настільних ПК, які вийшли з різницею в рік. Перший орієнтований на максимальну частоту та продуктивність в однопотокових завданнях, другий пропонує вигідне співвідношення ціни та багатопотокової потужності. У цьому порівнянні ми розберемо ключові відмінності в бенчмарках, енергоефективності та реальній роботі, щоб допомогти вам обрати найкращий варіант для ігор, стрімінгу чи рендерингу.

Короткий висновок. Intel Core i9 10850K випереджає Ryzen 7 3700X за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6: 1885 vs 1640) та багатоядерними тестами (Cinebench R23: 15538 vs 12195), що робить його кращим вибором для ігор і завдань, чутливих до частоти. Водночас Ryzen 7 3700X демонструє гідну багатопотокову роботу за нижчої ціни та енергоспоживання (TDP 65W проти 125W). Якщо вам потрібна максимальна продуктивність без компромісів — обирайте Intel. Для збалансованої збірки з меншим нагрівом — AMD.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core i9 10850K має вищий результат у Geekbench 6 (1885 проти 1640) та Passmark CPU (3076 проти 2660), що дає перевагу в іграх і програмах, чутливих до частоти.
  • Багатопотокова продуктивність: У Cinebench R23 Intel набирає 15538 балів проти 12195 у AMD, а в Clang compilation — 92.1 Klines/sec проти 77.6 Klines/sec, що робить його швидшим у рендерингу та компіляції.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100), але TDP Intel становить 125W, а AMD — 65W, що означає менше нагрівання та нижчі вимоги до охолодження у Ryzen.
  • Інтегрована графіка: Intel Core i9 10850K оснащений вбудованим графічним ядром UHD Graphics 630 (32 бали), тоді як Ryzen 7 3700X не має вбудованої графіки (30 балів), що може бути важливим для збірок без дискретної відеокарти.
  • Дата виходу та платформа: Intel вийшов у липні 2020 року (сокет LGA1200), а AMD — у липні 2019 року (сокет AM4). Ryzen пропонує більш тривалу підтримку материнських плат, тоді як Intel вимагає оновлення чіпсета для нових поколінь.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1314 1345
Cinebench R23 (багатоядерний) 15538 12195

GeekBench v6

File compression 718.3 MB/sec 673.4 MB/sec
Clang compilation 92.1 Klines/sec 77.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 199.2 pages/sec 162.9 pages/sec
PDF Renderer 339.5 Mpixels/sec 242 Mpixels/sec
Text processing 188.4 pages/sec 151.6 pages/sec
Background blur 45.2 images/sec 38.1 images/sec
Photo processing 77.2 images/sec 54.1 images/sec
Ray tracing 19 Mpixels/sec 18.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1885 1640
Geekbench 6 (багатоядерний) 9857 8393

PassMark

Integer math 84.5 GOps/sec 66.6 GOps/sec
Floating point math 52.6 GOps/sec 39.1 GOps/sec
Find prime numbers 62M Primes/sec 102M Primes/sec
Random string sorting 46.2M Strings/sec 32.3M Strings/sec
Data encryption 7.9 GBytes/sec 19 GBytes/sec
Data compression 373 MBytes/sec 296.6 MBytes/sec
Physics 1012 Frames/sec 1187 Frames/sec
Extended instructions 24.6B Matrices/sec 19.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3076 2660
Passmark CPU (багатоядерний) 22377 22543

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 27 липня 2020 7 липня 2019
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Немає даних
Номер моделі i9-10850K Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Немає

Процесор

Ядер 10 8
Потоковий 20 16
Частота 3.6 ГГц 3.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,2 ГГц 4,4 ГГц
Кількість ядер 10 8
Кількість потоків 20 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 36x 36x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 20МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 65 Вт
Сокет LGA-1200 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 3,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Немає даних
Частота GPU 350 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1200 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 192 Немає даних
TMUs 24 Немає даних
ROPs 3 Немає даних
Обчислювальні блоки 24 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,46 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - DDR4-3200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 10850K Сайт AMD Ryzen 7 3700X
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i9 10850K чи AMD Ryzen 7 3700X?

Intel Core i9 10850K кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 1885 проти 1640). Він забезпечує більше FPS у більшості сучасних ігор, особливо на високих частотах.

Чи варто купувати Intel Core i9 10850K у 2024 році?

Так, якщо вам потрібна висока продуктивність за прийнятну ціну. Він досі конкурентний в іграх і робочих завданнях, але врахуйте вищий рівень енергоспоживання (125W) та потребу в якісному охолодженні.

Який процесор енергоефективніший: Intel чи AMD?

AMD Ryzen 7 3700X енергоефективніший завдяки TDP 65W проти 125W у Intel. У тестах обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але AMD споживає менше електроенергії та менше нагрівається.

Чи підходить AMD Ryzen 7 3700X для стрімінгу та монтажу відео?

Так, Ryzen 7 3700X добре справляється з багатопотоковими завданнями (Cinebench R23: 12195 балів). Він підходить для стрімінгу та монтажу, але Intel 10850K буде швидшим у рендерингу (15538 балів).

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Intel Core i9 10850K має вбудовану графіку UHD Graphics 630 (32 бали), що дозволяє працювати без дискретної відеокарти. AMD Ryzen 7 3700X не має вбудованої графіки (30 балів), тому потребує окремої відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.