Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 10850K vs AMD Ryzen 7 5800U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9-10850K і AMD Ryzen 7 5800U — два процесори з різними філософіями: перший створений для максимальної продуктивності настільних ПК, другий — для енергоефективних ноутбуків. i9-10850K має 10 ядер і 20 потоків, тоді як Ryzen 7 5800U — 8 ядер і 16 потоків. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні сильні сторони, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Intel Core i9-10850K значно випереджає Ryzen 7 5800U у багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 15538 проти 8154) та ресурсоємних сценаріях, як-от рендеринг і компіляція. Однак Ryzen 7 5800U демонструє кращу однопотокову продуктивність (1425 проти 1314 у Cinebench R23) і має значно нижче енергоспоживання, що робить його ідеальним для мобільних систем. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для стаціонарного ПК, обирайте i9-10850K. Для ноутбука з тривалим часом автономної роботи — Ryzen 7 5800U.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core i9-10850K значно потужніший у багатоядерних тестах (Cinebench R23: 15538 проти 8154), що робить його кращим для відеомонтажу та 3D-рендерингу.
  • Однопотокова продуктивність: AMD Ryzen 7 5800U випереджає i9-10850K у одноядерних завданнях (Cinebench R23: 1425 проти 1314), що забезпечує швидшу роботу в повсякденних додатках та іграх.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100), але Ryzen 7 5800U споживає значно менше енергії (15 Вт TDP проти 125 Вт), що робить його ідеальним для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: Intel Core i9-10850K має кращу інтегровану графіку (32 проти 28), що дає невелику перевагу в базових графічних завданнях без дискретної відеокарти.
  • Сценарії використання: i9-10850K створений для потужних настільних ПК, тоді як Ryzen 7 5800U — для тонких і легких ноутбуків з довгим часом автономної роботи.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1314 1425
Cinebench R23 (багатоядерний) 15538 8154

GeekBench v6

File compression 718.3 MB/sec 707 MB/sec
Clang compilation 92.1 Klines/sec 50.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 199.2 pages/sec 136.9 pages/sec
PDF Renderer 339.5 Mpixels/sec 220.8 Mpixels/sec
Text processing 188.4 pages/sec 191.1 pages/sec
Background blur 45.2 images/sec 32 images/sec
Photo processing 77.2 images/sec 57.1 images/sec
Ray tracing 19 Mpixels/sec 15.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1885 1899
Geekbench 6 (багатоядерний) 9857 7496

PassMark

Integer math 84.5 GOps/sec 74.5 GOps/sec
Floating point math 52.6 GOps/sec 39.1 GOps/sec
Find prime numbers 62M Primes/sec 48M Primes/sec
Random string sorting 46.2M Strings/sec 23.5M Strings/sec
Data encryption 7.9 GBytes/sec 14.4 GBytes/sec
Data compression 373 MBytes/sec 224.9 MBytes/sec
Physics 1012 Frames/sec 773 Frames/sec
Extended instructions 24.6B Matrices/sec 14.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3076 3028
Passmark CPU (багатоядерний) 22377 18394

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 27 липня 2020 12 січня 2021
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 3 (Cezanne)
Номер моделі i9-10850K Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Radeon RX Vega 8

Процесор

Ядер 10 8
Потоковий 20 16
Частота 3.6 ГГц 1,9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,2 ГГц 4,4 ГГц
Кількість ядер 10 8
Кількість потоків 20 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 36x 19x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 20МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 10-25 Вт
Сокет LGA-1200 FP6
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Radeon RX Vega 8
Частота GPU 350 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 2000 МГц
Шейдерні блоки 192 512
TMUs 24 32
ROPs 3 8
Обчислювальні блоки 24 8
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,46 терафлопс 2,05 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 128 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 10850K Сайт AMD Ryzen 7 5800U
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 12

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i9-10850K чи AMD Ryzen 7 5800U?

Intel Core i9-10850K забезпечує вищу багатопотокову продуктивність, що важливо для сучасних ігор. Однак Ryzen 7 5800U має кращу однопотокову продуктивність, що може дати перевагу в деяких іграх. Для ігор на ноутбуці 5800U є чудовим вибором, але для максимальної продуктивності на стаціонарному ПК краще обрати i9-10850K.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core i9-10850K чи AMD Ryzen 7 5800U?

AMD Ryzen 7 5800U значно енергоефективніший завдяки низькому TDP (15 Вт проти 125 Вт у i9-10850K). Це робить його ідеальним для ноутбуків, де важлива тривала автономна робота.

Чи варто купувати Intel Core i9-10850K у 2024 році?

Intel Core i9-10850K все ще залишається потужним процесором для настільних ПК, особливо для завдань, що потребують багатоядерної продуктивності. Однак він споживає багато енергії та потребує якісного охолодження. Якщо вам потрібна максимальна потужність і ви не обмежені бюджетом, це хороший вибір.

Який процесор краще для роботи з відео та 3D-рендерингу?

Intel Core i9-10850K значно потужніший у багатоядерних завданнях, що робить його кращим вибором для відеомонтажу, 3D-рендерингу та компіляції коду. Ryzen 7 5800U також може впоратися з цими завданнями, але повільніше.

Чи можна порівнювати настільний i9-10850K і мобільний Ryzen 7 5800U?

Так, це різні класи процесорів: i9-10850K — настільний, Ryzen 7 5800U — мобільний. Порівняння показує, що настільний процесор значно потужніший у багатопотокових завданнях, але мобільний виграє в енергоефективності та однопотоковій продуктивності.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.