Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 10850K vs AMD Ryzen 9 7900

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 10850K та AMD Ryzen 9 7900 — це два потужні процесори, що належать до різних поколінь. i9 10850K вийшов у 2020 році на архітектурі Comet Lake, тоді як Ryzen 9 7900 (2023) побудований на новітній архітектурі Zen 4. Обидва CPU орієнтовані на продуктивних користувачів, але суттєво відрізняються за технологією, енергоспоживанням та результатами тестів. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, бенчмарки та сценарії використання.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7900 значно перевершує Intel Core i9 10850K за всіма показниками продуктивності: одноядерні тести (Cinebench R23: 1959 проти 1314) та багатоядерні (24444 проти 15538) демонструють перевагу в 30-50%. Новий процесор AMD також виграє в енергоефективності та має потужнішу інтегровану графіку (Radeon 610M). Однак i9 10850K залишається доступнішим варіантом для збірок на платформі LGA1200. Якщо ваш бюджет дозволяє, Ryzen 9 7900 — однозначно кращий вибір для майбутнього.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Ryzen 9 7900 на 50% швидший у багатоядерних завданнях (Cinebench R23: 24444 vs 15538) завдяки новішій архітектурі Zen 4.
  • Одноядерна швидкість: У Geekbench 6 одноядерний результат Ryzen (2947) на 56% вищий, ніж у i9 10850K (1885), що критично для ігор.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Ryzen досягає вищої продуктивності при меншому TDP (65W vs 125W).
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 7900 оснащений графікою Radeon 610M, яка вдвічі потужніша за Intel UHD 630 (62 vs 32 бали).
  • Сумісність: i9 10850K потребує материнської плати LGA1200 (Z490/Z590), тоді як Ryzen 9 7900 працює на платформі AM5 (DDR5, PCIe 5.0).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1314 1959
Cinebench R23 (багатоядерний) 15538 24444

GeekBench v6

File compression 718.3 MB/sec 1690 MB/sec
Clang compilation 92.1 Klines/sec 149.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 199.2 pages/sec 341.4 pages/sec
PDF Renderer 339.5 Mpixels/sec 481.5 Mpixels/sec
Text processing 188.4 pages/sec 299.8 pages/sec
Background blur 45.2 images/sec 70.3 images/sec
Photo processing 77.2 images/sec 119.8 images/sec
Ray tracing 19 Mpixels/sec 31 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1885 2947
Geekbench 6 (багатоядерний) 9857 17401

PassMark

Integer math 84.5 GOps/sec 167.1 GOps/sec
Floating point math 52.6 GOps/sec 99.3 GOps/sec
Find prime numbers 62M Primes/sec 381M Primes/sec
Random string sorting 46.2M Strings/sec 68.2M Strings/sec
Data encryption 7.9 GBytes/sec 35.3 GBytes/sec
Data compression 373 MBytes/sec 586 MBytes/sec
Physics 1012 Frames/sec 3085 Frames/sec
Extended instructions 24.6B Matrices/sec 42.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3076 4150
Passmark CPU (багатоядерний) 22377 48844

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 27 липня 2020 10 січня 2023
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі i9-10850K Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 10 12
Потоковий 20 24
Частота 3.6 ГГц 3.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,2 ГГц 5.4 ГГц
Кількість ядер 10 12
Кількість потоків 20 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 36x 37x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 20МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 65 Вт
Сокет LGA-1200 AM5
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 142 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 350 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 192 128
TMUs 24 8
ROPs 3 4
Обчислювальні блоки 24 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,46 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 10850K Сайт AMD Ryzen 9 7900
Версія PCI Express 3.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 16 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: i9 10850K чи Ryzen 9 7900?

Ryzen 9 7900 значно кращий для ігор завдяки вищій одноядерній продуктивності (на 50% у Geekbench 6). Він забезпечує більше FPS у сучасних іграх, особливо з високою частотою кадрів.

Чи варто оновлюватися з i9 10850K на Ryzen 9 7900?

Так, якщо вам потрібна максимальна продуктивність у багатопотокових завданнях (рендеринг, кодування) та іграх. Ryzen 9 7900 пропонує до 50% приросту в тестах і підтримку DDR5.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Ryzen 9 7900 споживає менше енергії (65W TDP проти 125W у i9 10850K) при значно вищій продуктивності.

Чи підійде Intel Core i9 10850K для робочих станцій у 2025?

Так, але він застарів: 10 ядер і 20 потоків все ще справляються з більшістю завдань, проте Ryzen 9 7900 (12 ядер) буде набагато ефективнішим у важких багатопотокових сценаріях.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

AMD Ryzen 9 7900 має значно потужнішу інтегровану графіку Radeon 610M (62 бали) порівняно з Intel UHD 630 (32 бали), що дозволяє запускати прості ігри та відео без дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.