Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 10850K vs Apple M4 Pro (12-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 10850K і Apple M4 Pro (12-Core) — це процесори з різних епох та архітектур. Перший вийшов у 2020 році та орієнтований на потужні ПК, другий — сучасний чип від Apple (2024 рік) для Mac. Порівняємо їх за ключовими параметрами: однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю, енергоефективністю та реальними бенчмарками.

Короткий висновок. Apple M4 Pro (12-Core) значно випереджає Intel Core i9 10850K за однопотоковою продуктивністю (+90% у Geekbench 6) та енергоефективністю. У багатопотокових завданнях M4 Pro також потужніший (Geekbench 6: 20093 проти 9857), хоча i9 10850K має вищий Passmark (22377). Для ігор та сумісності з Windows i9 10850K може бути кращим вибором, але для роботи в екосистемі Apple та енергоефективності M4 Pro — очевидний лідер.

Основні відмінності

  • Apple M4 Pro (12-Core) вийшов у 2024 році, тоді як Intel Core i9 10850K — у 2020, що дає M4 Pro перевагу в архітектурі.
  • M4 Pro має значно вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 — 3846 проти 1885 у i9 10850K.
  • У багатопотокових тестах M4 Pro також лідирує: Cinebench R23 — 19691 проти 15538 у i9 10850K.
  • Енергоефективність M4 Pro набагато краща завдяки ARM-архітектурі, що робить його ідеальним для ноутбуків.
  • Intel Core i9 10850K має вищий Passmark (22377) та кращу сумісність з іграми та ПК-софтом.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1314 2235
Cinebench R23 (багатоядерний) 15538 19691

GeekBench v6

File compression 718.3 MB/sec 2080 MB/sec
Clang compilation 92.1 Klines/sec 162.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 199.2 pages/sec 512.7 pages/sec
PDF Renderer 339.5 Mpixels/sec 506.6 Mpixels/sec
Text processing 188.4 pages/sec 367.4 pages/sec
Background blur 45.2 images/sec 85.1 images/sec
Photo processing 77.2 images/sec 196.9 images/sec
Ray tracing 19 Mpixels/sec 25.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1885 3846
Geekbench 6 (багатоядерний) 9857 20093

PassMark

Integer math 84.5 GOps/sec Немає даних
Floating point math 52.6 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 62M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 46.2M Strings/sec Немає даних
Data encryption 7.9 GBytes/sec Немає даних
Data compression 373 MBytes/sec Немає даних
Physics 1012 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 24.6B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 3076 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 22377 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 27 липня 2020 29 жовтня 2024
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Comet Lake Apple M4
Номер моделі i9-10850K Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Apple M4 Pro GPU (16-core)

Процесор

Ядер 10 8
Потоковий 20 8
Частота 3.6 ГГц 4,52 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,2 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 12
Кількість потоків 20 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 36x 45x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 20МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2,59 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 38 Вт
Сокет LGA-1200 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Apple M4 Pro GPU (16-core)
Частота GPU 350 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 192 2048
TMUs 24 128
ROPs 3 64
Обчислювальні блоки 24 256
TGP 15 Вт 26 Вт
IGPU FLOPS 0,46 терафлопс 7,4 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - LPDDR5X-8533
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с 273 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 10850K Немає даних
Версія PCI Express 3.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i9 10850K чи Apple M4 Pro?

Intel Core i9 10850K краще підходить для ігор через сумісність з Windows та вищий Passmark. M4 Pro має потужнішу архітектуру, але обмежений екосистемою Apple.

Чи варто оновлюватися з Intel Core i9 10850K на Apple M4 Pro?

Так, якщо ви працюєте в macOS і потребуєте вищої продуктивності в однопотокових завданнях та енергоефективності. Для ігор на Windows оновлення не має сенсу.

Який процесор енергоефективніший?

Apple M4 Pro значно енергоефективніший завдяки ARM-архітектурі, що дозволяє йому працювати довше без підзарядки в ноутбуках.

Чи можна порівнювати Intel Core i9 10850K та Apple M4 Pro за продуктивністю?

Так, обидва процесори можна порівнювати за бенчмарками. M4 Pro випереджає i9 10850K в однопотокових та багатопотокових тестах, окрім Passmark.

Який процесор кращий для відеомонтажу?

Apple M4 Pro краще підходить для відеомонтажу завдяки вищій продуктивності в Geekbench та Cinebench, а також оптимізації в Final Cut Pro.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.