Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 10850K vs Apple M4 Pro (14-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 10850K та Apple M4 Pro (14-Core) — два потужні процесори з різних епох та архітектур. Перший вийшов у 2020 році й досі залишається популярним вибором для ігрових ПК, другий — сучасний чип від Apple, представлений у 2024 році, який вражає енергоефективністю та однопотоковою продуктивністю. Порівняймо їхні характеристики, результати тестів і сценарії використання, щоб зрозуміти, який процесор краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. Apple M4 Pro (14-Core) значно випереджає Intel Core i9 10850K за однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю, демонструючи вищі показники в усіх бенчмарках — від Geekbench 6 до Cinebench R23. Він також має кращу інтегровану графіку та вищу енергоефективність. Однак Intel Core i9 10850K залишається актуальним для ігрових ПК та збірок на Windows, де важливіша сумісність із широким спектром програмного забезпечення. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у закритій екосистемі Apple, обирайте M4 Pro. Для гнучкості та ігор на ПК — i9 10850K.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Apple M4 Pro (14-Core) має майже вдвічі вищий результат у Geekbench 6 (3875 проти 1885) та Cinebench R23 (2249 проти 1314), що робить його значно швидшим у більшості повсякденних завдань.
  • Багатопотокова продуктивність: M4 Pro набирає 22271 бал у Geekbench 6 та 23433 у Cinebench R23, тоді як Intel i9 10850K — 9857 та 15538 відповідно. Різниця особливо помітна у важких обчисленнях.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний бал 100 у категорії енергоефективності, але M4 Pro досягає вищої продуктивності при меншому енергоспоживанні завдяки архітектурі ARM.
  • Інтегрована графіка: M4 Pro (63 бали) значно випереджає i9 10850K (32 бали), що робить його кращим для завдань, пов'язаних із графікою, без дискретної відеокарти.
  • Дата виходу та платформа: i9 10850K вийшов у 2020 році та призначений для ПК на Windows/Linux, тоді як M4 Pro (2024) — це чип для Mac, що обмежує його сумісність екосистемою Apple.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1314 2249
Cinebench R23 (багатоядерний) 15538 23433

GeekBench v6

File compression 718.3 MB/sec 2260 MB/sec
Clang compilation 92.1 Klines/sec 183 Klines/sec
HTML 5 Browser 199.2 pages/sec 574.7 pages/sec
PDF Renderer 339.5 Mpixels/sec 599.5 Mpixels/sec
Text processing 188.4 pages/sec 366.2 pages/sec
Background blur 45.2 images/sec 86.2 images/sec
Photo processing 77.2 images/sec 208.4 images/sec
Ray tracing 19 Mpixels/sec 30.2 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1885 3875
Geekbench 6 (багатоядерний) 9857 22271

PassMark

Integer math 84.5 GOps/sec Немає даних
Floating point math 52.6 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 62M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 46.2M Strings/sec Немає даних
Data encryption 7.9 GBytes/sec Немає даних
Data compression 373 MBytes/sec Немає даних
Physics 1012 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 24.6B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 3076 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 22377 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 27 липня 2020 29 жовтня 2024
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Comet Lake Apple M4
Номер моделі i9-10850K Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Apple M4 GPU (20-core)

Процесор

Ядер 10 10
Потоковий 20 10
Частота 3.6 ГГц 4,52 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,2 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 14
Кількість потоків 20 14
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 36x 45x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 20МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2,59 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 46 Вт
Сокет LGA-1200 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Apple M4 GPU (20-core)
Частота GPU 350 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 192 2560
TMUs 24 160
ROPs 3 80
Обчислювальні блоки 24 320
TGP 15 Вт 32 Вт
IGPU FLOPS 0,46 терафлопс 9,2 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - LPDDR5X-8533
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с 273 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 10850K Немає даних
Версія PCI Express 3.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core i9 10850K краще підходить для ігор на ПК, оскільки він сумісний з Windows та має широку підтримку ігрових додатків. Apple M4 Pro також здатний запускати ігри, але їхній вибір обмежений екосистемою macOS.

Чи варто купувати Intel Core i9 10850K у 2024 році?

Так, якщо ви збираєте ігровий ПК або робочу станцію на Windows з обмеженим бюджетом. Він все ще забезпечує хорошу продуктивність, але поступається сучасним чипам, як M4 Pro, за швидкістю.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають високий бал енергоефективності, але Apple M4 Pro демонструє краще співвідношення продуктивності до енергоспоживання завдяки архітектурі ARM, що робить його ідеальним для ноутбуків.

Чи можна порівнювати Intel i9 10850K та Apple M4 Pro для роботи з відео?

Так, M4 Pro значно швидший у багатопотокових завданнях, таких як рендеринг та компіляція, що робить його кращим вибором для професійної роботи з відео на Mac.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Apple M4 Pro має значно потужнішу інтегровану графіку (63 бали проти 32), що дозволяє виконувати легкі графічні завдання без дискретної відеокарти, тоді як i9 10850K потребує окремої GPU.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.