Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 10885H vs AMD Ryzen 5 2600X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Перед вами порівняння двох процесорів різних поколінь і платформ: мобільного Intel Core i9 10885H (2020 рік) та настільного AMD Ryzen 5 2600X (2018 рік). Незважаючи на те, що Intel належить до серії для ноутбуків, а AMD — до настільної лінійки, обидва CPU часто цікавлять користувачів, які шукають баланс між ціною та обчислювальною потужністю. Ми проаналізували ключові бенчмарки, енергоефективність та оцінки продуктивності, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core i9 10885H випереджає AMD Ryzen 5 2600X у більшості тестів: однопотокова продуктивність вища на 26% (Geekbench 6), багатопотокова — на 28% (Geekbench 6) та 25% (Cinebench R23). Він також демонструє кращі результати в рендерингу, компіляції та обробці зображень. Однак Ryzen 5 2600X має незначну перевагу у швидкості стиснення файлів. Загалом, Core i9 10885H є потужнішим варіантом, особливо для завдань, що потребують високої однопотокової та багатопотокової продуктивності, хоча його мобільне походження накладає обмеження на використання в настільних ПК.

Основні відмінності

  • Intel Core i9 10885H має вищу однопотокову продуктивність: 48 балів проти 38 у Ryzen 5 2600X, що дає перевагу в іграх та додатках, чутливих до частоти ядра.
  • Багатопотокова продуктивність у Cinebench R23 на 25% вища у Intel (9438 проти 7523), що робить його кращим для рендерингу та відеомонтажу.
  • У Geekbench 6 Intel випереджає AMD на 36% в одноядерному тесті (1739 проти 1272) та на 28% у багатоядерному (7175 проти 5577).
  • AMD Ryzen 5 2600X незначно швидший у стисненні файлів (528.6 MB/sec проти 523.4 MB/sec), але Intel лідирує в компіляції Clang (61.6 Klines/sec проти 46 Klines/sec).
  • Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100 балів), але Intel Core i9 10885H є мобільним рішенням, тоді як Ryzen 5 2600X — настільним, що впливає на сценарії використання.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1289 1094
Cinebench R23 (багатоядерний) 9438 7523

GeekBench v6

File compression 523.4 MB/sec 528.6 MB/sec
Clang compilation 61.6 Klines/sec 46 Klines/sec
HTML 5 Browser 162.3 pages/sec 133.2 pages/sec
PDF Renderer 258.3 Mpixels/sec 172.1 Mpixels/sec
Text processing 153.8 pages/sec 112.6 pages/sec
Background blur 31.8 images/sec 24.5 images/sec
Photo processing 59.6 images/sec 52.9 images/sec
Ray tracing 11.8 Mpixels/sec 9.89 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1739 1272
Geekbench 6 (багатоядерний) 7175 5577

PassMark

Integer math 52.9 GOps/sec 47.5 GOps/sec
Floating point math 33.2 GOps/sec 24.3 GOps/sec
Find prime numbers 51M Primes/sec 38M Primes/sec
Random string sorting 28M Strings/sec 23M Strings/sec
Data encryption 5.1 GBytes/sec 13.2 GBytes/sec
Data compression 216.2 MBytes/sec 198.8 MBytes/sec
Physics 856 Frames/sec 697 Frames/sec
Extended instructions 13.1B Matrices/sec 7.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2718 2383
Passmark CPU (багатоядерний) 14824 13908

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 2 квітня 2020 19 квітня 2018
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Немає даних
Номер моделі i9-10885H Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Немає

Процесор

Ядер 8 6
Потоковий 16 12
Частота 2,4 ГГц 3.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,3 ГГц 4,2 ГГц
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 16 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 24x 36x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45 Вт 95 Вт
Сокет BGA-1440 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Немає даних
Частота GPU 350 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1250 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 192 Немає даних
TMUs 24 Немає даних
ROPs 3 Немає даних
Обчислювальні блоки 24 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,48 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - DDR4-2933
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с 43,71 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 10885H Сайт AMD Ryzen 5 2600X
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i9 10885H чи AMD Ryzen 5 2600X?

Intel Core i9 10885H має вищу однопотокову продуктивність (48 балів проти 38), що забезпечує кращу продуктивність у більшості ігор. Однак Ryzen 5 2600X може бути вигіднішим для настільних збірок через нижчу ціну.

Чи можна порівнювати мобільний процесор Intel з настільним AMD?

Так, порівняння можливе, але слід враховувати різні платформи: Core i9 10885H встановлюється в ноутбуки, а Ryzen 5 2600X — у настільні ПК. Це впливає на можливості охолодження та апгрейду.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100 балів). Проте Intel Core i9 10885H споживає менше енергії завдяки мобільному дизайну, тоді як Ryzen 5 2600X потребує кращого охолодження в настільній системі.

Чи підходить Intel Core i9 10885H для рендерингу та відеомонтажу?

Так, завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23: 9438 проти 7523) Intel Core i9 10885H краще справляється з рендерингом, компіляцією та обробкою відео, ніж AMD Ryzen 5 2600X.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Intel Core i9 10885H має інтегровану графіку з оцінкою 24 бали, тоді як AMD Ryzen 5 2600X — 21 бал. Intel забезпечує кращу базову графіку для роботи без дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.