Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 10885H vs AMD Ryzen 5 7600

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 10885H — це мобільний процесор 2020 року для потужних ноутбуків, тоді як AMD Ryzen 5 7600 — настільний чип 2023 року на архітектурі Zen 4. Обидві моделі мають 6 ядер, але Ryzen 5 7600 демонструє значно вищу однопотокову та багатопотокову продуктивність завдяки новішому техпроцесу. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності в бенчмарках, енергоефективності та сценаріях використання.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 7600 випереджає Intel Core i9 10885H за всіма основними показниками: однопотокова продуктивність вища на 54%, багатопотокова — на 52% (Geekbench 6). У Cinebench R23 Ryzen 5 7600 набирає 1858/14344 балів проти 1289/9438 у Intel. Крім того, Ryzen 5 7600 має кращу інтегровану графіку та вищу енергоефективність. Якщо ви збираєте стаціонарний ПК для ігор або роботи, Ryzen 5 7600 — очевидний вибір. Intel Core i9 10885H може бути актуальним лише для апгрейду старих ноутбуків.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Ryzen 5 7600 має на 54% вищий одноядерний показник Geekbench 6 (2892 vs 1739) та на 64% вищий багатоядерний (11734 vs 7175).
  • Бенчмарки: У Cinebench R23 Ryzen 5 7600 отримує 1858 балів в одноядерному тесті проти 1289 у Intel, а в багатоядерному — 14344 проти 9438.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності 100, але Ryzen 5 7600 досягає вищої продуктивності при меншому енергоспоживанні завдяки техпроцесу 5 нм.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 5 7600 має кращу вбудовану графіку (Radeon 610M) з рейтингом 39 проти 24 у Intel UHD Graphics 630.
  • Дата виходу: Intel Core i9 10885H вийшов у 2020 році, а Ryzen 5 7600 — у 2023, що пояснює значну різницю в архітектурі та продуктивності.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1289 1858
Cinebench R23 (багатоядерний) 9438 14344

GeekBench v6

File compression 523.4 MB/sec 1150 MB/sec
Clang compilation 61.6 Klines/sec 99.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 162.3 pages/sec 188.3 pages/sec
PDF Renderer 258.3 Mpixels/sec 305.6 Mpixels/sec
Text processing 153.8 pages/sec 303.5 pages/sec
Background blur 31.8 images/sec 58.8 images/sec
Photo processing 59.6 images/sec 72.1 images/sec
Ray tracing 11.8 Mpixels/sec 20.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1739 2892
Geekbench 6 (багатоядерний) 7175 11734

PassMark

Integer math 52.9 GOps/sec 81.3 GOps/sec
Floating point math 33.2 GOps/sec 48.3 GOps/sec
Find prime numbers 51M Primes/sec 200M Primes/sec
Random string sorting 28M Strings/sec 35M Strings/sec
Data encryption 5.1 GBytes/sec 17.8 GBytes/sec
Data compression 216.2 MBytes/sec 306.7 MBytes/sec
Physics 856 Frames/sec 1793 Frames/sec
Extended instructions 13.1B Matrices/sec 23.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2718 3910
Passmark CPU (багатоядерний) 14824 27095

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 2 квітня 2020 10 січня 2023
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі i9-10885H Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 8 6
Потоковий 16 12
Частота 2,4 ГГц 3.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,3 ГГц 5,1 ГГц
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 16 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 24x 38x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45 Вт 65 Вт
Сокет BGA-1440 AM5
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 6,57 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 88 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 350 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 192 128
TMUs 24 8
ROPs 3 4
Обчислювальні блоки 24 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,48 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с 73.4 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 10885H Сайт AMD Ryzen 5 7600
Версія PCI Express 3.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 16 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i9 10885H чи AMD Ryzen 5 7600?

AMD Ryzen 5 7600 значно кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (на 54% у Geekbench 6) та новішій архітектурі. Він забезпечує вищу частоту кадрів у сучасних іграх.

Чи можна порівнювати мобільний Intel Core i9 10885H з настільним AMD Ryzen 5 7600?

Так, порівняння коректне, оскільки обидва процесори мають 6 ядер. Однак Ryzen 5 7600 — настільний чип, тому він споживає більше енергії, але забезпечує значно вищу продуктивність у робочих та ігрових завданнях.

Який процесор має кращу багатопотокову продуктивність?

AMD Ryzen 5 7600 має кращу багатопотокову продуктивність: у Cinebench R23 він набирає 14344 бали проти 9438 у Intel Core i9 10885H, що на 52% більше.

Чи варто купувати Intel Core i9 10885H у 2024 році?

Intel Core i9 10885H застарів і не рекомендується для нових збірок. Його продуктивність значно нижча за AMD Ryzen 5 7600, тому він може бути актуальним лише для апгрейду старих ноутбуків.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності 100, але AMD Ryzen 5 7600 забезпечує вищу продуктивність на ват завдяки техпроцесу 5 нм, що робить його ефективнішим у реальних сценаріях.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.