Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 10885H vs AMD Ryzen 7 5700X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 10885H та AMD Ryzen 7 5700X3D — це два процесори різних поколінь та призначень. Перший вийшов у 2020 році для потужних ноутбуків, другий — у 2024 році для настільних ПК. Незважаючи на те, що i9 10885H має вищий рейтинг енергоефективності, Ryzen 7 5700X3D демонструє значно кращі результати в бенчмарках, особливо в багатопотокових завданнях та іграх. Розглянемо ключові відмінності.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 5700X3D випереджає Intel Core i9 10885H майже за всіма показниками: однопотокова продуктивність вища на 8-11%, багатопотокова — на 40-80% залежно від тесту. В ігрових сценаріях, завдяки технології 3D V-Cache, Ryzen 7 5700X3D також має перевагу. Однак i9 10885H — мобільний процесор, тому він більш енергоефективний та підходить для ноутбуків. Якщо вам потрібен CPU для стаціонарного ПК з максимальною продуктивністю — обирайте Ryzen 7 5700X3D.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 7 5700X3D значно перевершує Intel Core i9 10885H у багатопотокових бенчмарках: Cinebench R23 багатоядерний — 13535 проти 9438 балів, Passmark багатоядерний — 26357 проти 14824 балів.
  • В однопотокових тестах Ryzen 7 5700X3D також лідирує: Geekbench 6 одноядерний — 1942 проти 1739, що дає приріст приблизно 12%.
  • У робочих задачах, таких як стиснення файлів, AMD має вдвічі вищу швидкість (1080 MB/s проти 523.4 MB/s), а в компіляції коду — на 26% більше Klines/сек.
  • Intel Core i9 10885H є мобільним процесором (TDP 45 Вт), тоді як Ryzen 7 5700X3D — настільний (TDP 105 Вт), що впливає на сферу використання: ноутбуки vs стаціонарні ПК.
  • Ryzen 7 5700X3D вийшов у 2024 році, має свіжішу архітектуру Zen 3 з 3D V-Cache, що забезпечує кращу ігрову продуктивність порівняно з i9 10885H 2020 року.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1289 1356
Cinebench R23 (багатоядерний) 9438 13535

GeekBench v6

File compression 523.4 MB/sec 1080 MB/sec
Clang compilation 61.6 Klines/sec 77.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 162.3 pages/sec 182.4 pages/sec
PDF Renderer 258.3 Mpixels/sec 286.8 Mpixels/sec
Text processing 153.8 pages/sec 193.2 pages/sec
Background blur 31.8 images/sec 48.6 images/sec
Photo processing 59.6 images/sec 66.3 images/sec
Ray tracing 11.8 Mpixels/sec 19.2 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1739 1942
Geekbench 6 (багатоядерний) 7175 10100

PassMark

Integer math 52.9 GOps/sec 82.1 GOps/sec
Floating point math 33.2 GOps/sec 46.7 GOps/sec
Find prime numbers 51M Primes/sec 224M Primes/sec
Random string sorting 28M Strings/sec 31.1M Strings/sec
Data encryption 5.1 GBytes/sec 18.9 GBytes/sec
Data compression 216.2 MBytes/sec 307.6 MBytes/sec
Physics 856 Frames/sec 2706 Frames/sec
Extended instructions 13.1B Matrices/sec 21.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2718 2979
Passmark CPU (багатоядерний) 14824 26357

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 2 квітня 2020 8 січня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 3 (Vermeer)
Номер моделі i9-10885H Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Немає

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 16
Частота 2,4 ГГц 3.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,3 ГГц 4.1 ГГц
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 24x 30x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 96 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45 Вт 105 Вт
Сокет BGA-1440 AM4
Критична температура 100°C 90°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Немає даних
Частота GPU 350 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1250 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 192 Немає даних
TMUs 24 Немає даних
ROPs 3 Немає даних
Обчислювальні блоки 24 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,48 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - DDR4-3200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 10885H Немає даних
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i9 10885H чи AMD Ryzen 7 5700X3D?

AMD Ryzen 7 5700X3D кращий для ігор завдяки технології 3D V-Cache, яка збільшує кеш-пам'ять і знижує затримки. Він забезпечує вищий FPS у сучасних іграх.

Чи можна порівнювати мобільний i9 10885H з настільним Ryzen 7 5700X3D?

Так, але варто враховувати різне призначення: i9 10885H встановлюється в ноутбуки, а Ryzen 7 5700X3D — у стаціонарні ПК. Ryzen значно потужніший, але вимагає окремого охолодження та блока живлення.

Який процесор енергоефективніший?

Intel Core i9 10885H споживає менше енергії (TDP 45 Вт) порівняно з Ryzen 7 5700X3D (TDP 105 Вт), тому він вигідніший для ноутбуків з обмеженим охолодженням.

Чи варто купувати Intel Core i9 10885H у 2024 році?

Якщо вам потрібен потужний ноутбук за доступною ціною, i9 10885H все ще може бути варіантом. Але для максимальної продуктивності на стаціонарному ПК краще обрати Ryzen 7 5700X3D.

Який процесор краще підходить для робочих завдань (рендеринг, компіляція)?

AMD Ryzen 7 5700X3D значно швидший у багатопотокових задачах: рендеринг, компіляція коду, обробка відео. Він має вищі показники в Cinebench R23 та Geekbench 6.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.