Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 10885H vs AMD Ryzen 7 7700X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 10885H та AMD Ryzen 7 7700X — це процесори різних поколінь і призначення. Перший — мобільний чип для ноутбуків 2020 року, другий — десктопний CPU 2022 року на архітектурі Zen 4. Порівняння допоможе зрозуміти, наскільки новіша платформа AMD випереджає старший мобільний Intel за продуктивністю, енергоефективністю та синтетичними тестами.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 7700X значно випереджає Intel Core i9 10885H за всіма ключовими показниками: одно- та багатоядерна продуктивність вища на 60-100%, а бенчмарки на кшталт Cinebench R23 (багатоядерний) демонструють перевагу майже вдвічі (19872 проти 9438). Хоча Core i9 10885H був потужним мобільним рішенням у 2020 році, Ryzen 7 7700X пропонує сучасну архітектуру, вищі частоти та кращу енергоефективність. Якщо вам потрібен максимальний перформанс для ігор або робочих завдань, Ryzen 7 7700X — очевидний вибір.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Ryzen 7 7700X має значно вищі показники в Cinebench R23 (одноядерний: 2006 проти 1289; багатоядерний: 19872 проти 9438) та Geekbench 6.
  • Архітектура та платформа: Intel Core i9 10885H — мобільний процесор 2020 року (Comet Lake), тоді як AMD Ryzen 7 7700X — десктопний CPU 2022 року на архітектурі Zen 4 з підтримкою DDR5 та PCIe 5.0.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Ryzen 7 7700X досягає вищої продуктивності на ват завдяки сучасному техпроцесу 5 нм.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 7 7700X має вдвічі вищий рейтинг інтегрованої графіки (48 проти 24), що дає кращу базову графічну продуктивність без дискретної відеокарти.
  • Багатопотокові завдання: Ryzen 7 7700X лідирує в компресії файлів (1560 MB/s проти 523.4 MB/s), компіляції Clang (120.3 Klines/s проти 61.6 Klines/s) та обробці фото (114.7 images/s проти 59.6 images/s).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1289 2006
Cinebench R23 (багатоядерний) 9438 19872

GeekBench v6

File compression 523.4 MB/sec 1560 MB/sec
Clang compilation 61.6 Klines/sec 120.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 162.3 pages/sec 298 pages/sec
PDF Renderer 258.3 Mpixels/sec 437.3 Mpixels/sec
Text processing 153.8 pages/sec 300.6 pages/sec
Background blur 31.8 images/sec 72.1 images/sec
Photo processing 59.6 images/sec 114.7 images/sec
Ray tracing 11.8 Mpixels/sec 26.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1739 2931
Geekbench 6 (багатоядерний) 7175 15478

PassMark

Integer math 52.9 GOps/sec 114.2 GOps/sec
Floating point math 33.2 GOps/sec 69.7 GOps/sec
Find prime numbers 51M Primes/sec 186M Primes/sec
Random string sorting 28M Strings/sec 48.8M Strings/sec
Data encryption 5.1 GBytes/sec 25 GBytes/sec
Data compression 216.2 MBytes/sec 424 MBytes/sec
Physics 856 Frames/sec 2094 Frames/sec
Extended instructions 13.1B Matrices/sec 32.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2718 4200
Passmark CPU (багатоядерний) 14824 36000

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 2 квітня 2020 29 вересня 2022
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі i9-10885H Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 16
Частота 2,4 ГГц 4.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,3 ГГц 5.4 ГГц
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 24x 45x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45 Вт 105 Вт
Сокет BGA-1440 AM5
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 6,57 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 142 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 350 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 192 128
TMUs 24 8
ROPs 3 4
Обчислювальні блоки 24 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,48 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 10885H Сайт AMD Ryzen 7 7700X
Версія PCI Express 3.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 16 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i9 10885H чи AMD Ryzen 7 7700X?

AMD Ryzen 7 7700X значно кращий для ігор завдяки вищій одноядерній продуктивності (Passmark одноядерний: 4200 проти 2718) та новішій архітектурі.

Чи варто купувати Intel Core i9 10885H у 2025 році?

Intel Core i9 10885H — застарілий мобільний процесор. Для ноутбука він ще може впоратися з базовими завданнями, але для ігор або роботи краще обрати сучасніший CPU.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Ryzen 7 7700X забезпечує вищу продуктивність при тому ж рівні споживання енергії.

Чи підтримує AMD Ryzen 7 7700X DDR5?

Так, Ryzen 7 7700X підтримує DDR5-пам'ять, тоді як Intel Core i9 10885H працює з DDR4, що дає перевагу в швидкості роботи системи.

Який процесор кращий для багатозадачності?

AMD Ryzen 7 7700X значно кращий: його багатоядерна продуктивність майже вдвічі вища (Passmark багатоядерний: 36000 проти 14824), що ідеально для відеомонтажу, компіляції та інших ресурсоємних завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.