Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 10900 vs AMD Ryzen 5 8540U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 10900 та AMD Ryzen 5 8540U — це два процесори різних поколінь і архітектур, які можуть зацікавити користувачів із різними потребами. Перший вийшов у 2020 році та належить до настільної лінійки Intel, другий — мобільний чип AMD 2023 року. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові характеристики, результати бенчмарків, енергоефективність та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити усвідомлений вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 8540U випереджає Intel Core i9 10900 за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6 одноядерний: 2447 проти 1637) та енергоефективністю, що робить його кращим вибором для сучасних ноутбуків із тривалим часом автономної роботи. Водночас Intel Core i9 10900 демонструє вищу багатопотокову продуктивність у Cinebench R23 (13399 проти 10492) та швидше компілює код (Clang: 88.1 Klines/sec). Якщо вам потрібна максимальна багатозадачність у настільному ПК — обирайте i9-10900, а для мобільного сценарію з акцентом на швидкість окремих завдань — Ryzen 5 8540U.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 5 8540U значно випереджає Intel Core i9 10900 в одноядерних тестах: Geekbench 6 — 2447 проти 1637, Cinebench R23 — 1801 проти 1367.
  • Intel Core i9 10900 має вищу багатоядерну продуктивність у Cinebench R23 (13399 проти 10492) та Passmark (19835 проти 18433), що дає перевагу в ресурсоємних завданнях.
  • За енергоефективністю обидва процесори отримали максимальний бал 100, але Ryzen 5 8540U (2023 рік) побудований на сучаснішій архітектурі, що забезпечує краще співвідношення продуктивності на ват.
  • AMD Ryzen 5 8540U швидше обробляє файли (стиснення: 1010 MB/sec проти 656.4 MB/sec) та текст (247.2 pages/sec проти 173.3 pages/sec).
  • Intel Core i9 10900 ефективніше компілює код (Clang: 88.1 Klines/sec проти 62.7 Klines/sec) та рендерить PDF (299.3 Mpixels/sec проти 226.9 Mpixels/sec).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1367 1801
Cinebench R23 (багатоядерний) 13399 10492

GeekBench v6

File compression 656.4 MB/sec 1010 MB/sec
Clang compilation 88.1 Klines/sec 62.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 194 pages/sec 179.9 pages/sec
PDF Renderer 299.3 Mpixels/sec 226.9 Mpixels/sec
Text processing 173.3 pages/sec 247.2 pages/sec
Background blur 41.3 images/sec 42.7 images/sec
Photo processing 66.2 images/sec 74.8 images/sec
Ray tracing 18.6 Mpixels/sec 13.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1637 2447
Geekbench 6 (багатоядерний) 9249 9174

PassMark

Integer math 78.5 GOps/sec 58.1 GOps/sec
Floating point math 48.3 GOps/sec 35.4 GOps/sec
Find prime numbers 57M Primes/sec 72M Primes/sec
Random string sorting 38.9M Strings/sec 23.7M Strings/sec
Data encryption 6.9 GBytes/sec 12.3 GBytes/sec
Data compression 313.2 MBytes/sec 212.9 MBytes/sec
Physics 923 Frames/sec 1059 Frames/sec
Extended instructions 19.6B Matrices/sec 15.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3030 3700
Passmark CPU (багатоядерний) 19835 18433

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 травня 2020 6 грудня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 4 (Hawk Point)
Номер моделі i9-10900 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Radeon 740M

Процесор

Ядер 10 2
Потоковий 20 4
Частота 2.8 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,2 ГГц 4,9 ГГц
Кількість ядер 10 6
Кількість потоків 20 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 28x 32x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 20МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 8
Частота Немає даних 3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.7 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 15-30 Вт
Сокет LGA-1200 FP7
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 20,9 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Radeon 740M
Частота GPU 350 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 2800 МГц
Шейдерні блоки 192 256
TMUs 24 16
ROPs 3 8
Обчислювальні блоки 24 4
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,46 терафлопс 1,43 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 128 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 10900 Сайт AMD Ryzen 5 8540U
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 14

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор?

AMD Ryzen 5 8540U має вищу одноядерну продуктивність, що важливо для більшості ігор, але він є мобільним чипом. Intel Core i9 10900 — настільний, тому в іграх може бути кращим завдяки вищій багатопотоковій потужності та можливості встановлення потужної дискретної графіки.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але AMD Ryzen 5 8540U використовує сучаснішу архітектуру, що робить його більш ефективним у мобільному сегменті. Intel Core i9 10900 споживає більше енергії, але забезпечує вищу пікову продуктивність.

Який процесор краще підходить для роботи з відео та фото?

Intel Core i9 10900 швидше обробляє PDF та компілює код, а AMD Ryzen 5 8540U — фото (74.8 images/sec проти 66.2) та стиснення файлів. Для відеомонтажу важлива багатопотоковість, тому i9-10900 може бути кращим вибором.

Чи варто купувати Intel Core i9 10900 у 2024 році?

Так, якщо вам потрібен потужний настільний процесор для багатозадачності, компіляції або рендерингу. Однак варто врахувати, що це модель 2020 року, і новіші чипи можуть запропонувати кращу енергоефективність та підтримку сучасних технологій.

Який процесор краще для ноутбука?

AMD Ryzen 5 8540U створений спеціально для мобільних пристроїв, тому він краще підходить для ноутбуків. Він забезпечує високу продуктивність при низькому енергоспоживанні, що продовжує час автономної роботи.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.