Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 10900 vs AMD Ryzen 7 3800X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 10900 та AMD Ryzen 7 3800X — два потужних процесори, які змагаються за місце в ігрових та робочих ПК. Core i9 10900 вийшов у 2020 році, тоді як Ryzen 7 3800X дебютував роком раніше. Обидва мають по 8 ядер, але відрізняються частотами, кешем та енергоспоживанням. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні бенчмарки, ігрову продуктивність та енергоефективність, щоб допомогти вам обрати найкращий варіант.

Короткий висновок. Обидва процесори демонструють високу продуктивність, але з різними акцентами. Intel Core i9 10900 виграє в одноядерних тестах (Passmark 3030 проти 2717) та швидкості компіляції Clang (88.1 проти 77.2 Klines/sec), що робить його кращим для ігор та легких завдань. Натомість AMD Ryzen 7 3800X лідирує в багатоядерному Passmark (23142 проти 19835) та стисненні файлів (702 проти 656.4 MB/sec), що важливо для відеомонтажу та рендерингу. Обидва мають однакову енергоефективність (100 балів), тому вибір залежить від ваших завдань: Intel для ігор, AMD для роботи з контентом.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: Intel Core i9 10900 має вищий Passmark (3030) та Cinebench R23 (1367), що дає перевагу в іграх та програмах, чутливих до частоти.
  • Багатоядерна продуктивність: AMD Ryzen 7 3800X випереджає в Passmark (23142) та Cinebench R23 (13848), що краще для рендерингу та компіляції.
  • Швидкість обробки даних: Ryzen 7 3800X швидше стискає файли (702 MB/sec) та обробляє текст (150.7 pages/sec), тоді як Intel лідирує в компіляції Clang (88.1 Klines/sec).
  • Графічні завдання: Intel Core i9 10900 має незначну перевагу в обробці фото (66.2 images/sec) та трасуванні променів (18.6 Mpixels/sec), хоча різниця мінімальна.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали однаковий бал (100), що свідчить про схоже тепловиділення та споживання енергії під навантаженням.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1367 1346
Cinebench R23 (багатоядерний) 13399 13848

GeekBench v6

File compression 656.4 MB/sec 702 MB/sec
Clang compilation 88.1 Klines/sec 77.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 194 pages/sec 162.7 pages/sec
PDF Renderer 299.3 Mpixels/sec 270.6 Mpixels/sec
Text processing 173.3 pages/sec 150.7 pages/sec
Background blur 41.3 images/sec 40.5 images/sec
Photo processing 66.2 images/sec 61.6 images/sec
Ray tracing 18.6 Mpixels/sec 17.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1637 1781
Geekbench 6 (багатоядерний) 9249 8592

PassMark

Integer math 78.5 GOps/sec 67.9 GOps/sec
Floating point math 48.3 GOps/sec 39.8 GOps/sec
Find prime numbers 57M Primes/sec 105M Primes/sec
Random string sorting 38.9M Strings/sec 33M Strings/sec
Data encryption 6.9 GBytes/sec 19.4 GBytes/sec
Data compression 313.2 MBytes/sec 305.4 MBytes/sec
Physics 923 Frames/sec 1234 Frames/sec
Extended instructions 19.6B Matrices/sec 20.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3030 2717
Passmark CPU (багатоядерний) 19835 23142

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 травня 2020 7 липня 2019
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Немає даних
Номер моделі i9-10900 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Немає

Процесор

Ядер 10 8
Потоковий 20 16
Частота 2.8 ГГц 3.9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,2 ГГц 4.5 ГГц
Кількість ядер 10 8
Кількість потоків 20 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 28x 39x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 20МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 105 Вт
Сокет LGA-1200 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 3,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Немає даних
Частота GPU 350 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1200 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 192 Немає даних
TMUs 24 Немає даних
ROPs 3 Немає даних
Обчислювальні блоки 24 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,46 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - DDR4-3200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 10900 Сайт AMD Ryzen 7 3800X
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i9 10900 чи AMD Ryzen 7 3800X?

Intel Core i9 10900 кращий для ігор завдяки вищій одноядерній продуктивності (Passmark 3030 проти 2717), що забезпечує більше FPS у більшості сучасних ігор.

Який процесор продуктивніший у багатопотокових завданнях?

AMD Ryzen 7 3800X продуктивніший у багатопотокових завданнях, як-от рендеринг або компіляція, завдяки вищому багатоядерному Passmark (23142 проти 19835).

Чи варто купувати Intel Core i9 10900 у 2024 році?

Так, якщо вам потрібна висока одноядерна продуктивність для ігор або роботи з легкими додатками, але враховуйте, що це модель 2020 року без підтримки DDR5.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), тому споживають схожу кількість енергії. Різниця в тепловиділенні мінімальна.

Чи підходять ці процесори для відеомонтажу?

AMD Ryzen 7 3800X кращий для відеомонтажу через вищу багатоядерну продуктивність, але Intel Core i9 10900 також впорається з більшістю завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.