Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 10900 vs AMD Ryzen 7 5800

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 10900 та AMD Ryzen 7 5800 – два потужних процесори для настільних ПК, що належать до різних поколінь та архітектур. Перший вийшов у травні 2020 року на архітектурі Comet Lake, тоді як Ryzen 7 5800 дебютував у січні 2021 року на базі Zen 3. Обидва мають по 8 ядер і 16 потоків, але відрізняються частотами, кешем та енергоспоживанням. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та продуктивність у реальних завданнях.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 5800 випереджає Intel Core i9 10900 за більшістю показників: він має вищі результати в однопотокових та багатопотокових тестах (Geekbench 6, Passmark), кращу енергоефективність та інтегровану графіку. Хоча Intel демонструє вищу швидкість у Clang compilation та HTML5 Browser, загальний рейтинг продуктивності Ryzen 7 5800 (54 бали) перевищує i9 10900 (50 балів). Якщо вам потрібен більш сучасний та ефективний процесор для ігор, рендерингу чи роботи з архівами, Ryzen 7 5800 – кращий вибір.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 7 5800 має вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 (одноядерний) 2068 проти 1637 у Intel, що дає перевагу в іграх та повсякденних завданнях.
  • У багатопотокових тестах Ryzen 7 5800 також лідирує: Cinebench R23 (багатоядерний) 14065 проти 13399, а Passmark (багатоядерний) 25761 проти 19835.
  • Ryzen 7 5800 значно швидше стискає файли: 1003.9 MB/sec проти 656.4 MB/sec у Intel, що важливо для архівації та роботи з великими даними.
  • Intel Core i9 10900 випереджає AMD у Clang compilation (88.1 Klines/sec проти 76.6) та HTML5 Browser (194 pages/sec проти 188.7), демонструючи кращу продуктивність у компіляції коду та веб-завданнях.
  • AMD Ryzen 7 5800 має вищий рейтинг енергоефективності (100) та інтегрованої графіки (36) порівняно з Intel (100 та 29 відповідно), що робить його більш економним та універсальним.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1367 1572
Cinebench R23 (багатоядерний) 13399 14065

GeekBench v6

File compression 656.4 MB/sec 1003.9 MB/sec
Clang compilation 88.1 Klines/sec 76.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 194 pages/sec 188.7 pages/sec
PDF Renderer 299.3 Mpixels/sec 304 Mpixels/sec
Text processing 173.3 pages/sec 217.1 pages/sec
Background blur 41.3 images/sec 24.6 images/sec
Photo processing 66.2 images/sec 65.5 images/sec
Ray tracing 18.6 Mpixels/sec 18.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1637 2068
Geekbench 6 (багатоядерний) 9249 9314

PassMark

Integer math 78.5 GOps/sec 93.3 GOps/sec
Floating point math 48.3 GOps/sec 51.5 GOps/sec
Find prime numbers 57M Primes/sec 111M Primes/sec
Random string sorting 38.9M Strings/sec 32.9M Strings/sec
Data encryption 6.9 GBytes/sec 20 GBytes/sec
Data compression 313.2 MBytes/sec 314.7 MBytes/sec
Physics 923 Frames/sec 1134 Frames/sec
Extended instructions 19.6B Matrices/sec 21.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3030 3389
Passmark CPU (багатоядерний) 19835 25761

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 травня 2020 12 січня 2021
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 3 (Vermeer)
Номер моделі i9-10900 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Немає

Процесор

Ядер 10 8
Потоковий 20 16
Частота 2.8 ГГц 3,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,2 ГГц 4,6 ГГц
Кількість ядер 10 8
Кількість потоків 20 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 28x 34x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 20МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 65 Вт
Сокет LGA-1200 AM4
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Немає даних
Частота GPU 350 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1200 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 192 Немає даних
TMUs 24 Немає даних
ROPs 3 Немає даних
Обчислювальні блоки 24 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,46 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - DDR4-3200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 10900 Сайт AMD Ryzen 7 5800
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i9 10900 чи AMD Ryzen 7 5800?

AMD Ryzen 7 5800 кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Geekbench 6 одноядерний 2068 проти 1637) та новішій архітектурі Zen 3, що забезпечує вищий FPS у сучасних іграх.

Чи варто міняти Intel Core i9 10900 на AMD Ryzen 7 5800?

Так, якщо вам потрібна вища продуктивність у багатопотокових завданнях (рендеринг, компресія) та краща енергоефективність. Ryzen 7 5800 виграє в більшості бенчмарків, але потребує заміни материнської плати.

У яких завданнях Intel Core i9 10900 перевершує AMD Ryzen 7 5800?

Intel Core i9 10900 швидше компілює код (Clang compilation 88.1 проти 76.6 Klines/sec) та обробляє веб-сторінки (HTML5 Browser 194 проти 188.7 pages/sec), що робить його кращим для деяких робочих навантажень.

Який процесор має вищу енергоефективність?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але AMD Ryzen 7 5800 виготовлений за новішим техпроцесом 7 нм, що забезпечує менше тепловиділення при тій же продуктивності.

Чи підтримують ці процесори розгін?

Так, обидва процесори підтримують розгін: Intel Core i9 10900 має вільний множник, а AMD Ryzen 7 5800 можна розганяти через BIOS, але для цього потрібна відповідна материнська плата та охолодження.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.