Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 10900 vs AMD Ryzen 7 7800X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 10900 та AMD Ryzen 7 7800X3D — це два процесори різних поколінь, які часто опиняються на вагах під час вибору потужного CPU. Перший вийшов у 2020 році та пропонує 10 ядер і 20 потоків, тоді як другий, випущений у 2023 році, побудований на архітектурі Zen 4 з 8 ядрами та 16 потоками, але оснащений унікальною 3D V-Cache технологією. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні характеристики, результати бенчмарків, енергоспоживання та ігрову продуктивність, щоб допомогти вам зробити усвідомлений вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 7800X3D значно випереджає Intel Core i9 10900 майже за всіма показниками: однопотокова продуктивність вища на 43%, багатопотокова — на 36% (Cinebench R23), а в Geekbench 6 перевага сягає 62% та 66% відповідно. Завдяки 3D V-Cache цей процесор особливо сильний в іграх, де він демонструє на 30-50% більше кадрів. Водночас Core i9 10900 може бути цікавим для бюджетних збірок або завдань, де важлива кількість ядер за низькою ціною, але загалом 7800X3D є більш сучасним і продуктивним рішенням.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: AMD Ryzen 7 7800X3D має на 43% вищий результат у Cinebench R23 (1785 проти 1367), що дає перевагу в більшості ігор та додатках.
  • Багатопотокова продуктивність: у Cinebench R23 7800X3D набирає 18193 бали проти 13399 у Core i9 10900, що на 36% більше, незважаючи на меншу кількість ядер.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але 7800X3D забезпечує значно вищу продуктивність на ват завдяки сучаснішій архітектурі.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 7 7800X3D має кращу вбудовану графіку (Radeon Graphics), що дозволяє використовувати ПК без дискретної відеокарти для базових завдань.
  • Ігрова продуктивність: завдяки 3D V-Cache 7800X3D забезпечує на 30-50% вищий FPS у сучасних іграх, що робить його кращим вибором для геймерів.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1367 1785
Cinebench R23 (багатоядерний) 13399 18193

GeekBench v6

File compression 656.4 MB/sec 1710 MB/sec
Clang compilation 88.1 Klines/sec 111.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 194 pages/sec 331.1 pages/sec
PDF Renderer 299.3 Mpixels/sec 399 Mpixels/sec
Text processing 173.3 pages/sec 266.2 pages/sec
Background blur 41.3 images/sec 65.8 images/sec
Photo processing 66.2 images/sec 117 images/sec
Ray tracing 18.6 Mpixels/sec 22.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1637 2657
Geekbench 6 (багатоядерний) 9249 15319

PassMark

Integer math 78.5 GOps/sec 104.3 GOps/sec
Floating point math 48.3 GOps/sec 62 GOps/sec
Find prime numbers 57M Primes/sec 329M Primes/sec
Random string sorting 38.9M Strings/sec 43.9M Strings/sec
Data encryption 6.9 GBytes/sec 22.4 GBytes/sec
Data compression 313.2 MBytes/sec 385.1 MBytes/sec
Physics 923 Frames/sec 3540 Frames/sec
Extended instructions 19.6B Matrices/sec 29.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3030 3752
Passmark CPU (багатоядерний) 19835 34274

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 травня 2020 4 січня 2023
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі i9-10900 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 10 8
Потоковий 20 16
Частота 2.8 ГГц 4,2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,2 ГГц 5 ГГц
Кількість ядер 10 8
Кількість потоків 20 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 28x 42x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 20МБ (загальний) 96 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 120 Вт
Сокет LGA-1200 AM5
Критична температура 100°C 89°C
Кількість транзисторів Немає даних 11,2 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 162 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 350 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 192 128
TMUs 24 8
ROPs 3 4
Обчислювальні блоки 24 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,46 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 10900 Сайт AMD Ryzen 7 7800X3D
Версія PCI Express 3.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 16 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i9 10900 чи AMD Ryzen 7 7800X3D?

AMD Ryzen 7 7800X3D значно кращий для ігор завдяки технології 3D V-Cache, яка підвищує продуктивність у більшості сучасних ігор на 30-50% порівняно з Core i9 10900.

Чи варто купувати Intel Core i9 10900 у 2025 році?

Core i9 10900 може бути виправданим лише за дуже низькою ціною або для специфічних завдань, де потрібно багато ядер за мінімальний бюджет. В іншому випадку Ryzen 7 7800X3D буде набагато кращим вибором.

Який процесор має кращу багатопотокову продуктивність?

AMD Ryzen 7 7800X3D випереджає Intel Core i9 10900 у багатопотокових завданнях: у Cinebench R23 він набирає 18193 бали проти 13399, що на 36% більше.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Ryzen 7 7800X3D забезпечує значно вищу продуктивність при тому ж рівні споживання, що робить його ефективнішим.

Чи підходить Intel Core i9 10900 для рендерингу та відеомонтажу?

Так, Core i9 10900 з 10 ядрами та 20 потоками добре справляється з рендерингом та відеомонтажем, але Ryzen 7 7800X3D буде швидшим у більшості професійних додатків завдяки вищій однопотоковій та багатопотоковій продуктивності.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.