Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 10900 vs Apple M2

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 10900 та Apple M2 — два потужні процесори, що представляють різні архітектури та підходи до обчислень. Перший — 10-ядерний чип від Intel, орієнтований на високу багатопотокову продуктивність у десктопних системах. Другий — ARM-процесор Apple, який поєднує енергоефективність із високою швидкістю в одноядерних завданнях. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Apple M2 випереджає Intel Core i9 10900 в одноядерній продуктивності (Geekbench 6: 2589 проти 1637) та енергоефективності, що робить його чудовим вибором для ноутбуків MacBook. Однак Core i9 10900 демонструє вищу багатоядерну потужність у Cinebench R23 (13399 проти 8667) та Passmark (19835 проти 15547), що важливо для рендерингу, компіляції та інших ресурсоємних завдань на стаціонарному ПК. Якщо вам потрібна мобільність і швидкість у щоденних задачах — обирайте M2. Для максимальної багатопотокової роботи на робочому столі — Core i9 10900.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: Apple M2 значно швидший у Geekbench 6 (2589 проти 1637) та Passmark (3901 проти 3030), що дає перевагу в іграх та повсякденних додатках.
  • Багатоядерна продуктивність: Intel Core i9 10900 перемагає в Cinebench R23 (13399 проти 8667) і Passmark (19835 проти 15547), що робить його кращим для відеомонтажу, компіляції та 3D-рендерингу.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний рейтинг 100, але M2 споживає значно менше енергії (TDP ~15 Вт), тоді як i9 10900 потребує 65 Вт і потужного охолодження.
  • Інтегрована графіка: Apple M2 має кращу вбудовану графіку (31 бал проти 29), що дозволяє комфортно працювати з графікою та легкими іграми без дискретної відеокарти.
  • Швидкість обробки даних: M2 швидше стискає файли (1130 MB/s проти 656.4 MB/s) та обробляє текст (257.4 pages/s проти 173.3), тоді як i9 10900 лідирує в компіляції коду (88.1 Klines/s проти 80.4).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1367 1581
Cinebench R23 (багатоядерний) 13399 8667

GeekBench v6

File compression 656.4 MB/sec 1130 MB/sec
Clang compilation 88.1 Klines/sec 80.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 194 pages/sec 235.3 pages/sec
PDF Renderer 299.3 Mpixels/sec 266.1 Mpixels/sec
Text processing 173.3 pages/sec 257.4 pages/sec
Background blur 41.3 images/sec 42.1 images/sec
Photo processing 66.2 images/sec 107 images/sec
Ray tracing 18.6 Mpixels/sec 10.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1637 2589
Geekbench 6 (багатоядерний) 9249 10122

PassMark

Integer math 78.5 GOps/sec 37 GOps/sec
Floating point math 48.3 GOps/sec 37.9 GOps/sec
Find prime numbers 57M Primes/sec 175M Primes/sec
Random string sorting 38.9M Strings/sec 23.9M Strings/sec
Data encryption 6.9 GBytes/sec 9.5 GBytes/sec
Data compression 313.2 MBytes/sec 187.3 MBytes/sec
Physics 923 Frames/sec 1684 Frames/sec
Extended instructions 19.6B Matrices/sec 7.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3030 3901
Passmark CPU (багатоядерний) 19835 15547

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 1 травня 2020 6 червня 2022
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Comet Lake Apple M2
Номер моделі i9-10900 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Apple M2 GPU

Процесор

Ядер 10 4
Потоковий 20 4
Частота 2.8 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,2 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 8
Кількість потоків 20 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 28x Немає даних
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 20МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2,4 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 18 Вт
Сокет LGA-1200 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 20 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Apple M2 GPU
Частота GPU 350 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 1398 МГц
Шейдерні блоки 192 1024
TMUs 24 64
ROPs 3 32
Обчислювальні блоки 24 128
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,46 терафлопс 2,86 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 24 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с 102,4 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 10900 Немає даних
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i9 10900 чи Apple M2?

Для ігор на Windows краще обрати Intel Core i9 10900 завдяки сумісності з більшістю ігор та вищій багатоядерній продуктивності. Apple M2 має потужнішу інтегровану графіку, але обмежений екосистемою macOS.

Чи варто обирати Apple M2 замість Intel Core i9 10900 для роботи з відео?

Якщо ви працюєте в Final Cut Pro, M2 буде швидшим завдяки оптимізації. Для Adobe Premiere на Windows краще підійде Core i9 10900 через вищу багатоядерну потужність.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core i9 10900 чи Apple M2?

Apple M2 значно енергоефективніший, споживаючи близько 15 Вт проти 65 Вт у Intel Core i9 10900. Це робить M2 ідеальним для ноутбуків з тривалим часом автономної роботи.

Чи можна порівнювати Intel Core i9 10900 та Apple M2 за продуктивністю в бенчмарках?

Так, але слід враховувати різницю в архітектурі. В одноядерних тестах M2 випереджає i9, тоді як у багатоядерних i9 часто лідирує. Вибір залежить від конкретних завдань.

Який процесор кращий для компіляції коду: Intel Core i9 10900 чи Apple M2?

Intel Core i9 10900 показує вищу швидкість компіляції (88.1 Klines/s проти 80.4 Klines/s), тому для розробки на Windows або Linux він буде кращим вибором.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.