Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 10900 vs Apple M3 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 10900 та Apple M3 Pro — це два процесори з різною архітектурою та філософією. Перший вийшов у 2020 році, має 10 ядер і 20 потоків, орієнтований на продуктивні ПК. Другий — сучасний чип від Apple (2023) з 12 ядрами (6 продуктивних + 6 енергоефективних), створений для MacBook Pro. Порівняння допоможе зрозуміти, який з них краще відповідає вашим завданням: ігри, монтаж відео чи щоденна робота.

Короткий висновок. Apple M3 Pro значно випереджає Intel Core i9 10900 за однопотоковою продуктивністю (на 93% у Geekbench 6) та багатопотоковою (на 63% у тому ж тесті). Він також ефективніший: при однаковому показнику енергоефективності (100 балів) M3 Pro демонструє вищі результати в усіх бенчмарках, окрім трасування променів, де вони майже рівні. Інтегрована графіка M3 Pro також потужніша (41 бал проти 29). Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у сучасних додатках і низьке енергоспоживання — M3 Pro є очевидним вибором. Intel Core i9 10900 може бути цікавим для збірки ПК з дискретною відеокартою, але він застарів.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Apple M3 Pro має значно вищі показники в Geekbench 6 (3158 проти 1637) та Cinebench R23 (1977 проти 1367), що дає перевагу в більшості повсякденних завдань.
  • Багатопотокова продуктивність: M3 Pro виграє в Geekbench 6 (15070 проти 9249) та Cinebench R23 (15106 проти 13399), хоча різниця менш помітна в останньому.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг 100 балів, але M3 Pro досягає вищої продуктивності при тому ж рівні енергоспоживання завдяки архітектурі ARM.
  • Інтегрована графіка: M3 Pro (41 бал) значно потужніший за i9 10900 (29 балів), що важливо для роботи з графікою без дискретної відеокарти.
  • Трасування променів: Результати майже ідентичні (18.6 vs 18.4 Mpixels/sec), що свідчить про близьку продуктивність у цьому специфічному завданні.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1367 1977
Cinebench R23 (багатоядерний) 13399 15106

GeekBench v6

File compression 656.4 MB/sec 1550 MB/sec
Clang compilation 88.1 Klines/sec 124.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 194 pages/sec 363.6 pages/sec
PDF Renderer 299.3 Mpixels/sec 390.6 Mpixels/sec
Text processing 173.3 pages/sec 304.6 pages/sec
Background blur 41.3 images/sec 59.9 images/sec
Photo processing 66.2 images/sec 142 images/sec
Ray tracing 18.6 Mpixels/sec 18.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1637 3158
Geekbench 6 (багатоядерний) 9249 15070

PassMark

Integer math 78.5 GOps/sec 59.4 GOps/sec
Floating point math 48.3 GOps/sec 68.7 GOps/sec
Find prime numbers 57M Primes/sec 255M Primes/sec
Random string sorting 38.9M Strings/sec 38.5M Strings/sec
Data encryption 6.9 GBytes/sec 15.9 GBytes/sec
Data compression 313.2 MBytes/sec 317.2 MBytes/sec
Physics 923 Frames/sec 2195 Frames/sec
Extended instructions 19.6B Matrices/sec 15.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3030 4533
Passmark CPU (багатоядерний) 19835 26022

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 1 травня 2020 30 жовтня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Comet Lake Apple M3
Номер моделі i9-10900 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Apple M3 Pro GPU (19-core)

Процесор

Ядер 10 6
Потоковий 20 6
Частота 2.8 ГГц 4,05 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,2 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 12
Кількість потоків 20 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 28x 40x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 20МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 6
Потоковий Немає даних 6
Частота Немає даних 2,75 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 30 Вт
Сокет LGA-1200 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 37 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Apple M3 Pro GPU (19-core)
Частота GPU 350 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 1600 МГц
Шейдерні блоки 192 2304
TMUs 24 144
ROPs 3 72
Обчислювальні блоки 24 288
TGP 15 Вт 30 Вт
IGPU FLOPS 0,46 терафлопс 7,4 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 36 ГБ
Кількість каналів 2 3
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с 153.6 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 10900 Немає даних
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i9 10900 чи Apple M3 Pro?

Intel Core i9 10900 може бути кращим для ігор на Windows через сумісність із більшістю ігор. Однак M3 Pro має вищу однопотокову продуктивність, що важливо для ігор, але обмежений екосистемою macOS.

Чи варто купувати Intel Core i9 10900 у 2024 році?

Це застарілий процесор (2020 рік), який поступається сучасним чипам за продуктивністю та енергоефективністю. Його варто розглядати лише для бюджетних збірок ПК з дискретною відеокартою.

Який процесор краще підходить для монтажу відео?

Apple M3 Pro значно кращий завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 15070 проти 9249) та потужнішій інтегрованій графіці, що прискорює рендеринг і роботу з кодеками.

Чи можна порівнювати Intel Core i9 10900 та Apple M3 Pro за енергоспоживанням?

Так, обидва мають рейтинг енергоефективності 100 балів, але M3 Pro досягає вищої продуктивності на ват, що робить його енергоефективнішим у реальних завданнях.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Apple M3 Pro (41 бал) має значно потужнішу інтегровану графіку, ніж Intel Core i9 10900 (29 балів), що дозволяє працювати з графікою та легкими іграми без дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.