Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 10900K vs AMD Ryzen 5 2600

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 10900K та AMD Ryzen 5 2600 — це процесори різних поколінь і цінових категорій. Перший вийшов у 2020 році як флагманське рішення для ентузіастів, другий — у 2018 році як доступний 6-ядерник. Незважаючи на різницю у віці та позиціонуванні, обидва CPU досі актуальні для збірки ПК. У цьому порівнянні ми розберемо їхні ключові відмінності: кількість ядер, частоти, результати тестів та енергоспоживання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core i9 10900K значно випереджає AMD Ryzen 5 2600 за всіма показниками продуктивності: однопотокові тести (Geekbench 6 — 1704 проти 1162), багатопотокові (Cinebench R23 — 15366 проти 7089) та ігрові бенчмарки. Він має 10 ядер і 20 потоків проти 6 ядер і 12 потоків у Ryzen. Однак i9 споживає більше енергії та потребує потужнішого охолодження. Якщо ваш бюджет обмежений або ви збираєте легкий ігровий ПК, Ryzen 5 2600 досі може бути непоганим вибором, але для максимальної продуктивності в робочих завданнях і сучасних іграх i9 10900K — однозначний переможець.

Основні відмінності

  • Intel Core i9 10900K має 10 ядер і 20 потоків, тоді як AMD Ryzen 5 2600 — лише 6 ядер і 12 потоків, що дає i9 суттєву перевагу в багатозадачності.
  • У Cinebench R23 багатоядерний результат i9 10900K (15366 балів) більш ніж удвічі вищий за Ryzen 5 2600 (7089 балів).
  • Однопотокова продуктивність i9 10900K за Geekbench 6 (1704 бали) на 47% вища, ніж у Ryzen 5 2600 (1162 бали), що критично для ігор.
  • У тесті Ray Tracing i9 10900K показує 19.2 Mpixels/sec проти 8.95 Mpixels/sec у Ryzen, що свідчить про кращу роботу з графічними навантаженнями.
  • Енергоефективність обох процесорів оцінена однаково (100 балів), але реальне енергоспоживання i9 10900K значно вище через вищі частоти та кількість ядер.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1415 1012
Cinebench R23 (багатоядерний) 15366 7089

GeekBench v6

File compression 653.7 MB/sec 582.9 MB/sec
Clang compilation 85.1 Klines/sec 39.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 187.3 pages/sec 134.6 pages/sec
PDF Renderer 311.4 Mpixels/sec 160.4 Mpixels/sec
Text processing 169 pages/sec 102.9 pages/sec
Background blur 44.5 images/sec 22.9 images/sec
Photo processing 71.6 images/sec 48 images/sec
Ray tracing 19.2 Mpixels/sec 8.95 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1704 1162
Geekbench 6 (багатоядерний) 9362 5239

PassMark

Integer math 85.8 GOps/sec 44.7 GOps/sec
Floating point math 53.4 GOps/sec 23 GOps/sec
Find prime numbers 64M Primes/sec 37M Primes/sec
Random string sorting 46.7M Strings/sec 21.7M Strings/sec
Data encryption 8.1 GBytes/sec 12.5 GBytes/sec
Data compression 377.9 MBytes/sec 187.4 MBytes/sec
Physics 1040 Frames/sec 676 Frames/sec
Extended instructions 24.7B Matrices/sec 7.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3128 2245
Passmark CPU (багатоядерний) 22773 13191

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 травня 2020 11 вересня 2018
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Немає даних
Номер моделі i9-10900K Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Немає

Процесор

Ядер 10 6
Потоковий 20 12
Частота 3.7 ГГц 3,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,3 ГГц 3.9 ГГц
Кількість ядер 10 6
Кількість потоків 20 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 37x 34x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 20МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 65 Вт
Сокет LGA-1200 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Немає даних
Частота GPU 350 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1200 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 192 Немає даних
TMUs 24 Немає даних
ROPs 3 Немає даних
Обчислювальні блоки 24 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,46 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - DDR4-2933
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с 43,71 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 10900K Сайт AMD Ryzen 5 2600
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: i9 10900K чи Ryzen 5 2600?

Intel Core i9 10900K значно кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 1704 проти 1162) і більшій кількості ядер. Він забезпечує вищий FPS у сучасних іграх.

Чи варто купувати Ryzen 5 2600 у 2024 році?

Ryzen 5 2600 все ще може впоратися з базовими іграми та офісними завданнями, але для сучасних AAA-ігор і роботи з відео його продуктивності недостатньо. Краще розглянути новіші моделі.

Який процесор енергоефективніший?

За рейтингом енергоефективності обидва процесори мають 100 балів, але i9 10900K споживає більше енергії (125W TDP) порівняно з Ryzen 5 2600 (65W TDP), тому потребує кращого охолодження.

Чи підійде Intel Core i9 10900K для відеомонтажу?

Так, i9 10900K чудово підходить для відеомонтажу завдяки 10 ядрам і високій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23: 15366 балів). Він значно швидше обробляє рендеринг порівняно з Ryzen 5 2600.

Яка різниця в ціні між i9 10900K та Ryzen 5 2600?

Intel Core i9 10900K коштує значно дорожче (історично близько 500$ на старті), тоді як Ryzen 5 2600 був бюджетним варіантом (близько 200$). Зараз обидва процесори можна знайти на вторинному ринку за нижчими цінами.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.