Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 10900K vs AMD Ryzen 7 2700

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 10900K та AMD Ryzen 7 2700 — два процесори різних поколінь, які часто порівнюють при апгрейді ПК. i9-10900K вийшов у 2020 році, а Ryzen 7 2700 — на два роки раніше, у 2018-му. Незважаючи на різницю у віці, обидва CPU досі актуальні для ігор та робочих завдань. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні характеристики, результати тестів та енергоспоживання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Intel Core i9 10900K значно випереджає AMD Ryzen 7 2700 за однопотоковою продуктивністю (50 балів проти 36) та має вищі результати в усіх бенчмарках: Cinebench R23 (одноядерний 1415 проти 1057) та Geekbench 6 (багатоядерний 9362 проти 6110). Однак Ryzen 7 2700 може бути цікавим для бюджетних збірок завдяки нижчій ціні на вторинному ринку. Якщо вам потрібна максимальна швидкість в іграх та додатках — обирайте i9-10900K. Для простих завдань та економії — Ryzen 7 2700.

Основні відмінності

  • Intel Core i9 10900K має вищу однопотокову продуктивність (50 балів проти 36), що дає перевагу в іграх та програмах, чутливих до частоти одного ядра.
  • У багатоядерних тестах i9-10900K також лідирує: Cinebench R23 багатоядерний — 15366 проти 8947 у Ryzen 7 2700, що майже вдвічі швидше.
  • За енергоефективністю обидва процесори отримали по 100 балів, але i9-10900K споживає більше енергії під навантаженням, що потребує кращого охолодження.
  • Ryzen 7 2700 має інтегровану графіку з нижчим балом (22 проти 32), але для ігор обов'язкова дискретна відеокарта в обох випадках.
  • У тестах Passmark CPU i9-10900K набирає 22773 бали (багатоядерний) проти 15700 у Ryzen 7 2700, що підтверджує його перевагу в продуктивності.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1415 1057
Cinebench R23 (багатоядерний) 15366 8947

GeekBench v6

File compression 653.7 MB/sec 560.1 MB/sec
Clang compilation 85.1 Klines/sec 50 Klines/sec
HTML 5 Browser 187.3 pages/sec 147 pages/sec
PDF Renderer 311.4 Mpixels/sec 209.9 Mpixels/sec
Text processing 169 pages/sec 102.6 pages/sec
Background blur 44.5 images/sec 26.6 images/sec
Photo processing 71.6 images/sec 56.1 images/sec
Ray tracing 19.2 Mpixels/sec 11.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1704 1159
Geekbench 6 (багатоядерний) 9362 6110

PassMark

Integer math 85.8 GOps/sec 55.5 GOps/sec
Floating point math 53.4 GOps/sec 28.6 GOps/sec
Find prime numbers 64M Primes/sec 39M Primes/sec
Random string sorting 46.7M Strings/sec 27M Strings/sec
Data encryption 8.1 GBytes/sec 15.3 GBytes/sec
Data compression 377.9 MBytes/sec 233.9 MBytes/sec
Physics 1040 Frames/sec 776 Frames/sec
Extended instructions 24.7B Matrices/sec 9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3128 2177
Passmark CPU (багатоядерний) 22773 15700

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 травня 2020 19 квітня 2018
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Немає даних
Номер моделі i9-10900K Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Немає

Процесор

Ядер 10 8
Потоковий 20 16
Частота 3.7 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,3 ГГц 4.1 ГГц
Кількість ядер 10 8
Кількість потоків 20 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 37x 36x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 20МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 65 Вт
Сокет LGA-1200 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Немає даних
Частота GPU 350 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1200 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 192 Немає даних
TMUs 24 Немає даних
ROPs 3 Немає даних
Обчислювальні блоки 24 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,46 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - DDR4-2933
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с 43,71 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 10900K Сайт AMD Ryzen 7 2700
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i9 10900K чи AMD Ryzen 7 2700?

Intel Core i9 10900K кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (50 балів проти 36) та більшій тактовій частоті. Він забезпечує вищий FPS у більшості сучасних ігор.

Чи варто купувати AMD Ryzen 7 2700 у 2024 році?

Так, якщо бюджет обмежений. Ryzen 7 2700 все ще справляється з базовими завданнями та іграми на середніх налаштуваннях, але для вимогливих програм краще обрати новіший процесор.

Який процесор енергоефективніший: i9-10900K чи Ryzen 7 2700?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність, але i9-10900K споживає більше енергії під навантаженням. Ryzen 7 2700 має нижче тепловиділення, що дозволяє використовувати простіше охолодження.

Чи підтримує Intel Core i9 10900K DDR4 пам'ять?

Так, i9-10900K підтримує DDR4-2933, тоді як Ryzen 7 2700 працює з DDR4-2933. Обидва процесори сумісні з широким спектром материнських плат на сокетах LGA1200 та AM4 відповідно.

Який процесор краще підходить для відеомонтажу: i9-10900K чи Ryzen 7 2700?

Intel Core i9 10900K кращий для відеомонтажу завдяки вищій багатоядерній продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний — 15366 проти 8947). Він швидше обробляє рендеринг та експорт відео.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.