Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 10900K vs AMD Ryzen 7 5800X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Вибір між Intel Core i9 10900K та AMD Ryzen 7 5800X3D — це дилема для тих, хто шукає потужний процесор для ігор або продуктивної роботи. Intel Core i9 10900K вийшов у 2020 році та пропонує 10 ядер і 20 потоків, тоді як AMD Ryzen 7 5800X3D, представлений у 2022 році, має 8 ядер і 16 потоків, але оснащений унікальною технологією 3D V-Cache. Обидва CPU мають високі оцінки енергоефективності, але відрізняються за однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю. Розгляньмо ключові відмінності, щоб визначити, який процесор краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 5800X3D виграє в однопотокових тестах (Geekbench 6: 2113 проти 1704) та ігровій продуктивності завдяки 3D V-Cache, що робить його кращим вибором для геймерів. Він також демонструє вищі результати в Passmark (багатоядерний: 28304 проти 22773) та енергоефективності. Intel Core i9 10900K, своєю чергою, має більше ядер (10 проти 8) і випереджає в Cinebench R23 багатоядерному (15366 проти 14804), що може бути корисним для багатозадачності та ресурсоємних робочих завдань. Якщо ваш пріоритет — ігри та сучасні технології, обирайте Ryzen 7 5800X3D; для старих робочих станцій з високою багатопотоковістю підійде i9 10900K.

Основні відмінності

  • Кількість ядер і потоків: Intel Core i9 10900K має 10 ядер і 20 потоків, тоді як AMD Ryzen 7 5800X3D — 8 ядер і 16 потоків, що дає перевагу Intel у багатозадачності.
  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 7 5800X3D перевершує i9 10900K у Geekbench 6 (2113 проти 1704) та Cinebench R23 (1453 проти 1415), що важливо для ігор.
  • Багатопотокова продуктивність: у Cinebench R23 багатоядерному i9 10900K набирає 15366, випереджаючи Ryzen 7 5800X3D (14804), але в Passmark багатоядерному лідирує AMD (28304 проти 22773).
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Ryzen 7 5800X3D новіший і споживає менше енергії при вищій продуктивності.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 7 5800X3D має вищий рейтинг інтегрованої графіки (38 проти 32), що може бути корисним для систем без дискретної відеокарти.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1415 1453
Cinebench R23 (багатоядерний) 15366 14804

GeekBench v6

File compression 653.7 MB/sec 1240 MB/sec
Clang compilation 85.1 Klines/sec 80.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 187.3 pages/sec 227.7 pages/sec
PDF Renderer 311.4 Mpixels/sec 316.9 Mpixels/sec
Text processing 169 pages/sec 205.9 pages/sec
Background blur 44.5 images/sec 54.7 images/sec
Photo processing 71.6 images/sec 81.4 images/sec
Ray tracing 19.2 Mpixels/sec 19.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1704 2113
Geekbench 6 (багатоядерний) 9362 11198

PassMark

Integer math 85.8 GOps/sec 89.1 GOps/sec
Floating point math 53.4 GOps/sec 50.1 GOps/sec
Find prime numbers 64M Primes/sec 223M Primes/sec
Random string sorting 46.7M Strings/sec 33.7M Strings/sec
Data encryption 8.1 GBytes/sec 20.3 GBytes/sec
Data compression 377.9 MBytes/sec 329.7 MBytes/sec
Physics 1040 Frames/sec 2890 Frames/sec
Extended instructions 24.7B Matrices/sec 22.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3128 3233
Passmark CPU (багатоядерний) 22773 28304

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 травня 2020 15 березня 2022
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 3 (Vermeer)
Номер моделі i9-10900K Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Немає

Процесор

Ядер 10 8
Потоковий 20 16
Частота 3.7 ГГц 3,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,3 ГГц 4.5 ГГц
Кількість ядер 10 8
Кількість потоків 20 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 37x 34x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 20МБ (загальний) 96 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 105 Вт
Сокет LGA-1200 AM4
Критична температура 100°C 90°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Немає даних
Частота GPU 350 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1200 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 192 Немає даних
TMUs 24 Немає даних
ROPs 3 Немає даних
Обчислювальні блоки 24 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,46 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - DDR4-3200
- DDR4-2933
- DDR4-2667
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 10900K Сайт AMD Ryzen 7 5800X3D
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i9 10900K чи AMD Ryzen 7 5800X3D?

AMD Ryzen 7 5800X3D кращий для ігор завдяки 3D V-Cache, що підвищує продуктивність в іграх. Він має вищі однопотокові бенчмарки (Geekbench 6: 2113 проти 1704) і краще справляється з ігровими навантаженнями.

Чи варто купувати Intel Core i9 10900K у 2025 році?

Intel Core i9 10900K все ще може бути хорошим вибором для багатозадачності завдяки 10 ядрам, але він програє Ryzen 7 5800X3D в іграх. Якщо знайдете за низькою ціною, це бюджетний варіант для робочих станцій.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але AMD Ryzen 7 5800X3D новіший і забезпечує вищу продуктивність на ват, що робить його більш ефективним у реальних сценаріях.

Який процесор краще підходить для відеомонтажу та рендерингу?

Для відеомонтажу та рендерингу Intel Core i9 10900K може бути кращим завдяки вищому багатоядерному результату в Cinebench R23 (15366 проти 14804). Однак Ryzen 7 5800X3D випереджає в Passmark багатоядерному (28304 проти 22773), тому вибір залежить від конкретного ПЗ.

Чи підтримують ці процесори сучасні материнські плати?

Intel Core i9 10900K потребує материнську плату з сокетом LGA 1200 (чипсети Z490, B460 тощо), а AMD Ryzen 7 5800X3D — сокет AM4 (чипсети B550, X570). Обидва сумісні з платами свого покоління, але AM4 має ширшу підтримку.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.