Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 10900K vs AMD Ryzen 9 7900X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 10900K та AMD Ryzen 9 7900X — це два потужні процесори, що належать до різних поколінь. Перший вийшов у 2020 році на архітектурі Comet Lake, тоді як другий представляє сучасну лінійку AMD Ryzen 7000 на Zen 4. Порівняння допоможе зрозуміти, наскільки великий розрив у продуктивності між цими чипами та який з них краще відповідає вашим завданням — від ігор до ресурсомістких робочих навантажень.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7900X значно випереджає Intel Core i9 10900K завдяки новішій архітектурі та вищій багатопотоковій продуктивності. У бенчмарках, як-от Cinebench R23 багатоядерний, Ryzen 9 7900X набирає 29300 балів проти 15366 у конкурента, що майже вдвічі більше. Одноядерна продуктивність також краща: Geekbench 6 показує 2873 проти 1704. Якщо ви шукаєте процесор для сучасних завдань, ігор та роботи з важким контентом, Ryzen 9 7900X є очевидним вибором, хоча i9-10900K залишається гідним варіантом для бюджетних збірок на платформі LGA1200.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 9 7900X має значно вищу багатопотокову продуктивність: 29300 балів у Cinebench R23 проти 15366 у Intel Core i9 10900K.
  • Одноядерна продуктивність Ryzen 9 7900X на 69% вища за Geekbench 6 (2873 проти 1704), що дає перевагу в іграх та повсякденних завданнях.
  • Ryzen 9 7900X використовує новішу архітектуру Zen 4 та підтримує DDR5, тоді як i9-10900K базується на старій Comet Lake і працює з DDR4.
  • У тестах стиснення файлів Ryzen 9 7900X показує майже втричі вищу швидкість: 1810 MB/s проти 653.7 MB/s у Intel.
  • Інтегрована графіка Ryzen 9 7900X оцінюється в 65 балів проти 32 у i9-10900K, що робить його більш придатним для систем без дискретної відеокарти.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1415 2016
Cinebench R23 (багатоядерний) 15366 29300

GeekBench v6

File compression 653.7 MB/sec 1810 MB/sec
Clang compilation 85.1 Klines/sec 175.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 187.3 pages/sec 360.8 pages/sec
PDF Renderer 311.4 Mpixels/sec 535.6 Mpixels/sec
Text processing 169 pages/sec 299.8 pages/sec
Background blur 44.5 images/sec 52.2 images/sec
Photo processing 71.6 images/sec 121.8 images/sec
Ray tracing 19.2 Mpixels/sec 39.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1704 2873
Geekbench 6 (багатоядерний) 9362 18246

PassMark

Integer math 85.8 GOps/sec 171 GOps/sec
Floating point math 53.4 GOps/sec 104.8 GOps/sec
Find prime numbers 64M Primes/sec 388M Primes/sec
Random string sorting 46.7M Strings/sec 74.2M Strings/sec
Data encryption 8.1 GBytes/sec 37.6 GBytes/sec
Data compression 377.9 MBytes/sec 637.2 MBytes/sec
Physics 1040 Frames/sec 3087 Frames/sec
Extended instructions 24.7B Matrices/sec 48B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3128 4255
Passmark CPU (багатоядерний) 22773 51717

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 травня 2020 29 вересня 2022
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі i9-10900K Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 10 12
Потоковий 20 24
Частота 3.7 ГГц 4,7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,3 ГГц 5,6 ГГц
Кількість ядер 10 12
Кількість потоків 20 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 37x 47x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 20МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 170 Вт
Сокет LGA-1200 AM5
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,14 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 230 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 350 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 192 128
TMUs 24 8
ROPs 3 4
Обчислювальні блоки 24 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,46 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 10900K Сайт AMD Ryzen 9 7900X
Версія PCI Express 3.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 16 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i9 10900K чи AMD Ryzen 9 7900X?

AMD Ryzen 9 7900X забезпечує вищу одноядерну продуктивність, що критично для ігор. У Geekbench 6 він набирає 2873 бали проти 1704 у Intel, тому він краще підходить для сучасних ігор.

Чи варто купувати Intel Core i9 10900K у 2024 році?

i9-10900K все ще може бути хорошим вибором для бюджетних збірок на платформі LGA1200, але він значно поступається Ryzen 9 7900X за продуктивністю та енергоефективністю.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Ryzen 9 7900X використовує новіший техпроцес 5 нм, що забезпечує кращу продуктивність на ват.

Чи підтримує AMD Ryzen 9 7900X DDR5?

Так, Ryzen 9 7900X підтримує DDR5, тоді як Intel Core i9 10900K працює лише з DDR4. Це дає перевагу в швидкості роботи з пам'яттю.

Який процесор краще для рендерингу та відеомонтажу?

AMD Ryzen 9 7900X значно швидший у багатопотокових завданнях: у Cinebench R23 він набирає 29300 балів проти 15366 у Intel, що робить його кращим вибором для рендерингу та відеомонтажу.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.