Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 10900K vs Apple M3 Max

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 10900K і Apple M3 Max — це два потужні процесори, що представляють різні архітектури та покоління. Перший вийшов у 2020 році як флагманський десктопний чип Intel, тоді як M3 Max від Apple дебютував у 2023 році в професійних ноутбуках MacBook Pro. Незважаючи на різне призначення, обидва CPU пропонують високу продуктивність, але з різними акцентами: i9 10900K орієнтований на максимальну частоту та ігри, а M3 Max — на енергоефективність і багатопотокові завдання.

Короткий висновок. Apple M3 Max значно випереджає Intel Core i9 10900K за більшістю бенчмарків: однопотокова продуктивність вища на 37% (Geekbench 6), багатопотокова — більш ніж удвічі (Geekbench 6). M3 Max також демонструє кращу енергоефективність, що робить його ідеальним для ноутбуків. Однак i9 10900K залишається сильним вибором для ігрових ПК завдяки високим тактовим частотам і сумісності з платформою LGA1200. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у мобільному форматі — обирайте M3 Max. Для стаціонарного ігрового ПК з можливістю апгрейду — i9 10900K.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: M3 Max набирає 3227 балів у Geekbench 6, тоді як i9 10900K — лише 1704, що на 89% більше у M3 Max.
  • Багатопотокова продуктивність: M3 Max має 21167 балів у Geekbench 6 проти 9362 у i9 10900K — різниця більш ніж удвічі.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають 100 балів за цим показником, але M3 Max досягає цього при значно нижчому TDP (близько 40 Вт проти 125 Вт у i9).
  • Інтегрована графіка: M3 Max отримує 55 балів проти 32 у i9 10900K, що робить його кращим для завдань без дискретної відеокарти.
  • Дата виходу: i9 10900K вийшов у 2020 році, M3 Max — у 2023, що пояснює технологічний розрив у продуктивності.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1415 1950
Cinebench R23 (багатоядерний) 15366 24020

GeekBench v6

File compression 653.7 MB/sec 2190 MB/sec
Clang compilation 85.1 Klines/sec 198.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 187.3 pages/sec 557.3 pages/sec
PDF Renderer 311.4 Mpixels/sec 648.9 Mpixels/sec
Text processing 169 pages/sec 309.1 pages/sec
Background blur 44.5 images/sec 68.9 images/sec
Photo processing 71.6 images/sec 183.5 images/sec
Ray tracing 19.2 Mpixels/sec 30.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1704 3227
Geekbench 6 (багатоядерний) 9362 21167

PassMark

Integer math 85.8 GOps/sec 91.4 GOps/sec
Floating point math 53.4 GOps/sec 131.7 GOps/sec
Find prime numbers 64M Primes/sec 575M Primes/sec
Random string sorting 46.7M Strings/sec 61.8M Strings/sec
Data encryption 8.1 GBytes/sec 24.8 GBytes/sec
Data compression 377.9 MBytes/sec 531.5 MBytes/sec
Physics 1040 Frames/sec 4271 Frames/sec
Extended instructions 24.7B Matrices/sec 23.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3128 4783
Passmark CPU (багатоядерний) 22773 40959

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 1 травня 2020 30 жовтня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Comet Lake Apple M3
Номер моделі i9-10900K Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Apple M3 Max GPU (38-core)

Процесор

Ядер 10 12
Потоковий 20 12
Частота 3.7 ГГц 4,05 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 16
Кількість потоків 20 16
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 37x 40x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 32 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 20МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2,75 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 56 Вт
Сокет LGA-1200 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 92 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Apple M3 Max GPU (38-core)
Частота GPU 350 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 1600 МГц
Шейдерні блоки 192 5120
TMUs 24 320
ROPs 3 160
Обчислювальні блоки 24 640
TGP 15 Вт 60 Вт
IGPU FLOPS 0,46 терафлопс 16,4 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 8
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с 409,6 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 10900K Немає даних
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i9 10900K чи Apple M3 Max?

Intel Core i9 10900K кращий для ігор завдяки високим тактовим частотам і сумісності з Windows, де більшість ігор оптимізовано. M3 Max теж потужний, але його перевага розкривається в професійних завданнях.

Чи варто оновлюватися з Intel Core i9 10900K на Apple M3 Max?

Якщо ви працюєте з відеомонтажем, 3D-рендерингом або програмуванням на macOS — так, M3 Max дасть значний приріст. Для ігор на Windows оновлення не має сенсу.

Який процесор енергоефективніший?

Apple M3 Max значно енергоефективніший: при TDP близько 40 Вт він забезпечує вищу продуктивність, ніж i9 10900K з TDP 125 Вт. Це робить M3 Max ідеальним для ноутбуків.

Чи можна порівнювати ці процесори напряму?

Так, але варто враховувати різні платформи: i9 10900K — десктопний x86-процесор, M3 Max — ARM-чип для Mac. Вибір залежить від вашої екосистеми та завдань.

Який процесор кращий для багатозадачності?

Apple M3 Max краще справляється з багатозадачністю завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (21167 балів у Geekbench 6 проти 9362 у i9 10900K).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.