Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 10900KF vs AMD Ryzen 5 8540U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 10900KF і AMD Ryzen 5 8540U — це два процесори з різних епох та призначень. Перший — потужний десктопний чип 2020 року з 10 ядрами та високими частотами, орієнтований на ігри та важкі обчислення. Другий — сучасний мобільний процесор 2023 року, створений для ноутбуків, де важливі енергоефективність і компактність. Порівняння допоможе зрозуміти, який з них краще впорається з вашими завданнями: чи то ігрова станція, чи то легкий ультрабук.

Короткий висновок. Intel Core i9 10900KF виграє у багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 17325 проти 10492) та іграх завдяки вищим тактовим частотам і більшій кількості ядер. Однак AMD Ryzen 5 8540U демонструє кращу однопотокову продуктивність (Geekbench 6 одноядерний: 2447 проти 1817) і значно вищу енергоефективність, що робить його ідеальним для ноутбуків. Якщо вам потрібна максимальна потужність для стаціонарного ПК — обирайте i9-10900KF. Для мобільного використання з балансом продуктивності та автономності — Ryzen 5 8540U.

Основні відмінності

  • Intel Core i9 10900KF має 10 ядер і 20 потоків, тоді як AMD Ryzen 5 8540U — 6 ядер і 12 потоків, що дає перевагу i9 у багатозадачності.
  • У тесті Cinebench R23 багатоядерний i9-10900KF набирає 17325 балів, а Ryzen 5 8540U — лише 10492, що свідчить про значно вищу багатопотокову продуктивність Intel.
  • AMD Ryzen 5 8540U випереджає i9-10900KF в однопотокових тестах: Geekbench 6 одноядерний 2447 проти 1817, що забезпечує кращу швидкодію в більшості повсякденних додатків.
  • Енергоефективність: Ryzen 5 8540U споживає значно менше енергії (TDP 15-28 Вт), що робить його ідеальним для ноутбуків, тоді як i9-10900KF потребує потужного охолодження (TDP 125 Вт).
  • У тесті File compression Ryzen 5 8540U показує 1010 MB/sec проти 714.6 MB/sec у i9-10900KF, що вказує на кращу оптимізацію роботи з архівами.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1488 1801
Cinebench R23 (багатоядерний) 17325 10492

GeekBench v6

File compression 714.6 MB/sec 1010 MB/sec
Clang compilation 90.6 Klines/sec 62.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 205.5 pages/sec 179.9 pages/sec
PDF Renderer 319.1 Mpixels/sec 226.9 Mpixels/sec
Text processing 182.6 pages/sec 247.2 pages/sec
Background blur 43 images/sec 42.7 images/sec
Photo processing 78.1 images/sec 74.8 images/sec
Ray tracing 20.1 Mpixels/sec 13.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1817 2447
Geekbench 6 (багатоядерний) 9824 9174

PassMark

Integer math 85.3 GOps/sec 58.1 GOps/sec
Floating point math 53.2 GOps/sec 35.4 GOps/sec
Find prime numbers 63M Primes/sec 72M Primes/sec
Random string sorting 46.6M Strings/sec 23.7M Strings/sec
Data encryption 7.8 GBytes/sec 12.3 GBytes/sec
Data compression 375.8 MBytes/sec 212.9 MBytes/sec
Physics 1028 Frames/sec 1059 Frames/sec
Extended instructions 24.8B Matrices/sec 15.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3117 3700
Passmark CPU (багатоядерний) 22516 18433

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 травня 2020 6 грудня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 4 (Hawk Point)
Номер моделі i9-10900KF Немає даних
Інтегрована графіка Немає Radeon 740M

Процесор

Ядер 10 2
Потоковий 20 4
Частота 3.7 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,3 ГГц 4,9 ГГц
Кількість ядер 10 6
Кількість потоків 20 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 37x 32x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 20МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 8
Частота Немає даних 3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.7 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 15-30 Вт
Сокет LGA-1200 FP7
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 20,9 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 128 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 10900KF Сайт AMD Ryzen 5 8540U
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 14

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon 740M
Частота GPU Немає даних 800 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2800 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 256
TMUs Немає даних 16
ROPs Немає даних 8
Обчислювальні блоки Немає даних 4
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 1,43 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i9 10900KF чи AMD Ryzen 5 8540U?

Intel Core i9 10900KF кращий для ігор завдяки вищим тактовим частотам і більшій кількості ядер. Однак Ryzen 5 8540U може бути достатнім для ігор у ноутбуках, де важливе енергоспоживання.

Чи підходить AMD Ryzen 5 8540U для відеомонтажу?

Так, Ryzen 5 8540U впорається з базовим відеомонтажем завдяки хорошій однопотоковій продуктивності. Але для професійної роботи з важкими проектами краще обрати i9-10900KF через вищу багатопотокову потужність.

Який процесор енергоефективніший?

AMD Ryzen 5 8540U значно енергоефективніший (TDP 15-28 Вт), що робить його ідеальним для ноутбуків. Intel Core i9 10900KF споживає до 125 Вт і потребує потужного охолодження.

Чи можна порівнювати десктопний i9-10900KF з мобільним Ryzen 5 8540U?

Так, це порівняння показує різницю між потужним стаціонарним процесором і сучасним енергоефективним мобільним чипом. Вибір залежить від ваших потреб: продуктивність чи мобільність.

Який процесор краще підходить для роботи з архівами?

AMD Ryzen 5 8540U показує кращу швидкість стиснення файлів (1010 MB/sec проти 714.6 MB/sec), тому він ефективніший у завданнях, пов'язаних з архівацією.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.