Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 10900KF vs AMD Ryzen 7 7745HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 10900KF та AMD Ryzen 7 7745HX — це два потужні процесори, які належать до різних поколінь. Перший вийшов у 2020 році на архітектурі Comet Lake, другий — у 2023 році на сучасній архітектурі Zen 4. Незважаючи на різницю у віці, обидва чипи пропонують високу продуктивність, але з різними акцентами: Intel славиться частотами, а AMD — енергоефективністю та новими технологіями. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні характеристики, бенчмарки та сценарії використання.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 7745HX випереджає Intel Core i9 10900KF майже за всіма ключовими показниками: однопотокова продуктивність вища на 36%, багатопотокова — на 23% (за даними Geekbench 6). Він також демонструє кращі результати в Cinebench R23, обробці файлів та трасуванні променів. Хоча i9 10900KF має вищий загальний бал енергоефективності (100 проти 100), Ryzen 7 7745HX забезпечує значно вищу продуктивність на ват завдяки 5-нм техпроцесу. Для ігор, рендерингу та щоденних завдань AMD є більш сучасним і потужним вибором.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 7 7745HX значно перевершує Intel Core i9 10900KF в однопотокових тестах: Geekbench 6 (2763 vs 1817) та Cinebench R23 (1846 vs 1488).
  • У багатопотокових завданнях Ryzen 7 7745HX також лідирує: Geekbench 6 (13662 vs 9824) та Passmark (32729 vs 22516).
  • Ryzen 7 7745HX має вищу швидкість стиснення файлів (1360 MB/s) та компіляції Clang (118.1 Klines/s) порівняно з i9 10900KF (714.6 MB/s та 90.6 Klines/s відповідно).
  • Intel Core i9 10900KF побудований на старішому 14-нм техпроцесі, тоді як AMD Ryzen 7 7745HX використовує 5-нм технологію, що забезпечує кращу енергоефективність при вищій продуктивності.
  • Ryzen 7 7745HX демонструє кращу продуктивність у трасуванні променів (25.4 vs 20.1 Mpixels/s) та обробці фону (64 vs 43 images/s), що важливо для творчих завдань.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1488 1846
Cinebench R23 (багатоядерний) 17325 18060

GeekBench v6

File compression 714.6 MB/sec 1360 MB/sec
Clang compilation 90.6 Klines/sec 118.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 205.5 pages/sec 241.9 pages/sec
PDF Renderer 319.1 Mpixels/sec 385.6 Mpixels/sec
Text processing 182.6 pages/sec 284.5 pages/sec
Background blur 43 images/sec 64 images/sec
Photo processing 78.1 images/sec 88.8 images/sec
Ray tracing 20.1 Mpixels/sec 25.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1817 2763
Geekbench 6 (багатоядерний) 9824 13662

PassMark

Integer math 85.3 GOps/sec 106.9 GOps/sec
Floating point math 53.2 GOps/sec 64.6 GOps/sec
Find prime numbers 63M Primes/sec 158M Primes/sec
Random string sorting 46.6M Strings/sec 43.8M Strings/sec
Data encryption 7.8 GBytes/sec 23.2 GBytes/sec
Data compression 375.8 MBytes/sec 387.2 MBytes/sec
Physics 1028 Frames/sec 1710 Frames/sec
Extended instructions 24.8B Matrices/sec 29.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3117 3948
Passmark CPU (багатоядерний) 22516 32729

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 травня 2020 4 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 4 (Dragon Range)
Номер моделі i9-10900KF Немає даних
Інтегрована графіка Немає Radeon 610M

Процесор

Ядер 10 8
Потоковий 20 16
Частота 3.7 ГГц 3.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,3 ГГц 5,1 ГГц
Кількість ядер 10 8
Кількість потоків 20 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 37x 36x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 20МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 45-75 Вт
Сокет LGA-1200 FL1
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 10900KF Сайт AMD Ryzen 7 7745HX
Версія PCI Express 3.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 16 28

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon 610M
Частота GPU Немає даних 400 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2200 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 128
TMUs Немає даних 8
ROPs Немає даних 4
Обчислювальні блоки Немає даних 2
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 0,56 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i9 10900KF чи AMD Ryzen 7 7745HX?

AMD Ryzen 7 7745HX краще підходить для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 2763 проти 1817) та сучаснішій архітектурі, що забезпечує більшу кількість кадрів у більшості ігор.

Чи варто купувати Intel Core i9 10900KF у 2024 році?

Intel Core i9 10900KF все ще може впоратися з більшістю завдань, але його продуктивність значно нижча за сучасні моделі, як Ryzen 7 7745HX. Якщо бюджет обмежений, він може бути варіантом, але краще розглянути новіші процесори.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але AMD Ryzen 7 7745HX використовує 5-нм техпроцес, що забезпечує вищу продуктивність на ват, тоді як Intel i9 10900KF базується на старому 14-нм техпроцесі.

Чи підходить Intel Core i9 10900KF для відеомонтажу?

Так, Intel Core i9 10900KF підходить для відеомонтажу, але AMD Ryzen 7 7745HX пропонує кращу багатопотокову продуктивність (Cinebench R23: 18060 проти 17325), що пришвидшить рендеринг та експорт відео.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

AMD Ryzen 7 7745HX має вищий бал інтегрованої графіки (44 проти 32), що робить його більш придатним для базових графічних завдань без дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.