Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 10900KF vs Apple M1 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 10900KF та Apple M1 Pro — це два потужних процесори, які представляють різні архітектури та підходи до обчислень. Перший — флагманський 10-ядерний чип Intel для настільних ПК, другий — 10-ядерний ARM-процесор Apple, що використовується в MacBook Pro. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків, енергоефективність та придатність для різних завдань, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core i9 10900KF виграє в багатопотокових завданнях завдяки вищому показнику Cinebench R23 (17325 проти 12108) та кращій продуктивності в трасуванні променів. Водночас Apple M1 Pro демонструє вищу однопотокову продуктивність у Geekbench 6 (2328 проти 1817), значно кращу енергоефективність (обидва мають 100 балів, але M1 Pro споживає набагато менше) та швидшу роботу з файлами (1230 MB/s проти 714.6 MB/s). Для ігор і робочих станцій краще обрати i9-10900KF, для мобільності та енергоефективності — M1 Pro.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core i9 10900KF значно випереджає M1 Pro у Cinebench R23 (17325 проти 12108) та Passmark (22516 проти 21864).
  • Однопотокова продуктивність: Apple M1 Pro перевершує i9-10900KF у Geekbench 6 (2328 проти 1817) та Passmark (3804 проти 3117).
  • Енергоефективність: M1 Pro споживає значно менше енергії, що робить його ідеальним для ноутбуків, тоді як i9-10900KF потребує потужного охолодження.
  • Інтегрована графіка: M1 Pro має кращу вбудовану графіку (34 бали проти 32), що важливо для легких ігор та відео.
  • Робота з файлами та компіляція: M1 Pro швидше стискає файли (1230 MB/s проти 714.6 MB/s) та обробляє текст, тоді як i9-10900KF лідирує в компіляції Clang (90.6 Klines/s проти 82.4 Klines/s).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1488 1529
Cinebench R23 (багатоядерний) 17325 12108

GeekBench v6

File compression 714.6 MB/sec 1230 MB/sec
Clang compilation 90.6 Klines/sec 82.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 205.5 pages/sec 249.1 pages/sec
PDF Renderer 319.1 Mpixels/sec 271.3 Mpixels/sec
Text processing 182.6 pages/sec 246.4 pages/sec
Background blur 43 images/sec 36.9 images/sec
Photo processing 78.1 images/sec 102.5 images/sec
Ray tracing 20.1 Mpixels/sec 10.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1817 2328
Geekbench 6 (багатоядерний) 9824 10305

PassMark

Integer math 85.3 GOps/sec 46.1 GOps/sec
Floating point math 53.2 GOps/sec 64.4 GOps/sec
Find prime numbers 63M Primes/sec 274M Primes/sec
Random string sorting 46.6M Strings/sec 32.7M Strings/sec
Data encryption 7.8 GBytes/sec 12.2 GBytes/sec
Data compression 375.8 MBytes/sec 274.1 MBytes/sec
Physics 1028 Frames/sec 2683 Frames/sec
Extended instructions 24.8B Matrices/sec 11.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3117 3804
Passmark CPU (багатоядерний) 22516 21864

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 1 травня 2020 18 жовтня 2021
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Comet Lake Apple M1
Номер моделі i9-10900KF Немає даних
Інтегрована графіка Немає Apple M1 Pro GPU (16-core)

Процесор

Ядер 10 8
Потоковий 20 8
Частота 3.7 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 10
Кількість потоків 20 10
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 37x Немає даних
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 24МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 20МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає
Ядер Немає даних 2
Потоковий Немає даних 2
Частота Немає даних 2.1 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 30 Вт
Сокет LGA-1200 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 33,7 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с 204,8 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 10900KF Немає даних
Версія PCI Express 3.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Apple M1 Pro GPU (16-core)
Частота GPU Немає даних 450 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1296 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 2048
TMUs Немає даних 128
ROPs Немає даних 64
Обчислювальні блоки Немає даних 256
TGP Немає даних 30 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 5,3 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i9 10900KF чи Apple M1 Pro?

Intel Core i9 10900KF краще підходить для ігор завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та сумісності з більшістю ігор на Windows. M1 Pro має обмежену ігрову бібліотеку.

Чи можна порівнювати Intel Core i9 10900KF та Apple M1 Pro за енергоефективністю?

Так, M1 Pro значно енергоефективніший, що робить його ідеальним для ноутбуків. i9-10900KF споживає більше енергії та потребує потужного охолодження.

Який процесор краще для відеомонтажу: i9-10900KF чи M1 Pro?

M1 Pro часто виграє в оптимізованих додатках (наприклад, Final Cut Pro) завдяки високій однопотоковій продуктивності та інтегрованій графіці. i9-10900KF краще в багатопотокових завданнях, як-от рендеринг.

Чи підходить Intel Core i9 10900KF для робочих станцій?

Так, i9-10900KF чудово підходить для робочих станцій завдяки високій багатопотоковій продуктивності, особливо в завданнях, що потребують багато ядер.

Який процесор має вищий загальний рейтинг на Harakter?

Apple M1 Pro має трохи вищий загальний рейтинг (55 балів) порівняно з Intel Core i9 10900KF (53 бали), завдяки кращій однопотоковій продуктивності та енергоефективності.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.