Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 10900KF vs Apple M2 Max

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 10900KF та Apple M2 Max — це два потужні процесори з різною архітектурою та призначенням. Перший вийшов у 2020 році та орієнтований на настільні ПК, другий — флагманський чип Apple 2023 року для ноутбуків MacBook Pro. Попри різні платформи, обидва змагаються у високій продуктивності, але мають суттєві відмінності в енергоефективності, однопотоковій та багатопотоковій роботі. Розберімося, який з них кращий для ваших задач.

Короткий висновок. Apple M2 Max випереджає Intel Core i9 10900KF за загальним рейтингом (60 проти 53) завдяки вищій однопотоковій та інтегрованій графіці. У Geekbench 6 M2 Max майже вдвічі швидший в одноядерному режимі та на 50% в багатоядерному. Однак i9-10900KF демонструє кращу багатопотокову продуктивність у Cinebench R23 (17325 проти 14767) і є лідером у рендерингу та компіляції. Якщо вам потрібен енергоефективний чип для ноутбука з високою швидкістю в повсякденних завданнях — обирайте M2 Max. Для максимальної обчислювальної потужності в настільному ПК i9-10900KF залишається гідним варіантом.

Основні відмінності

  • Apple M2 Max має значно вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 одноядерний 2695 проти 1817 у i9-10900KF, що дає перевагу в більшості додатків.
  • У багатоядерному тесті Cinebench R23 i9-10900KF набирає 17325 балів, перевершуючи M2 Max (14767), що робить його кращим для рендерингу та відеомонтажу.
  • M2 Max значно енергоефективніший: при однаковому рейтингу енергоефективності 100, він споживає набагато менше енергії, що критично для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка M2 Max оцінюється в 40 балів проти 32 у i9-10900KF, що забезпечує кращу продуктивність у графічних завданнях без дискретної відеокарти.
  • У тестах Passmark CPU M2 Max лідирує як в одноядерному (4143 проти 3117), так і в багатоядерному (26633 проти 22516), демонструючи загальну перевагу.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1488 1625
Cinebench R23 (багатоядерний) 17325 14767

GeekBench v6

File compression 714.6 MB/sec 1690 MB/sec
Clang compilation 90.6 Klines/sec 131.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 205.5 pages/sec 368.6 pages/sec
PDF Renderer 319.1 Mpixels/sec 382.1 Mpixels/sec
Text processing 182.6 pages/sec 272.7 pages/sec
Background blur 43 images/sec 54.1 images/sec
Photo processing 78.1 images/sec 149.6 images/sec
Ray tracing 20.1 Mpixels/sec 17 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1817 2695
Geekbench 6 (багатоядерний) 9824 14891

PassMark

Integer math 85.3 GOps/sec 58 GOps/sec
Floating point math 53.2 GOps/sec 73.8 GOps/sec
Find prime numbers 63M Primes/sec 361M Primes/sec
Random string sorting 46.6M Strings/sec 41.2M Strings/sec
Data encryption 7.8 GBytes/sec 15.8 GBytes/sec
Data compression 375.8 MBytes/sec 337.1 MBytes/sec
Physics 1028 Frames/sec 3827 Frames/sec
Extended instructions 24.8B Matrices/sec 13.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3117 4143
Passmark CPU (багатоядерний) 22516 26633

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 1 травня 2020 17 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Comet Lake Apple M2
Номер моделі i9-10900KF Немає даних
Інтегрована графіка Немає Apple M2 Max GPU (38-core)

Процесор

Ядер 10 8
Потоковий 20 8
Частота 3.7 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 12
Кількість потоків 20 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 37x 35x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 32 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 20МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2,4 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 50 Вт
Сокет LGA-1200 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 67 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 96 ГБ
Кількість каналів 2 8
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с 409,6 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 10900KF Немає даних
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Apple M2 Max GPU (38-core)
Частота GPU Немає даних 450 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1398 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 4864
TMUs Немає даних 304
ROPs Немає даних 152
Обчислювальні блоки Немає даних 608
TGP Немає даних 70 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 13,6 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core i9 10900KF кращий для ігор завдяки вищій багатопотоковій продуктивності в Cinebench R23 та сумісності з потужними дискретними відеокартами. M2 Max має хорошу інтегровану графіку, але поступається в іграх через архітектурні обмеження.

Чи варто вибирати Apple M2 Max для роботи з відео?

Так, M2 Max відмінно підходить для відеомонтажу завдяки високій однопотоковій швидкості та інтегрованій графіці. Однак для складного рендерингу i9-10900KF може бути продуктивнішим через вищі бали в Cinebench R23.

Який процесор енергоефективніший?

Apple M2 Max значно енергоефективніший: він споживає набагато менше енергії при аналогічній продуктивності, що робить його ідеальним для ноутбуків. Intel i9-10900KF потребує потужного охолодження та блоку живлення.

Чи можна порівнювати настільний i9-10900KF з мобільним M2 Max?

Так, порівняння коректне, оскільки обидва процесори орієнтовані на високу продуктивність. M2 Max створений для MacBook Pro, а i9-10900KF — для настільних ПК, тому вибір залежить від платформи та потреб.

Який процесор кращий для компіляції коду?

Apple M2 Max швидший у компіляції: Clang compilation 131.8 Klines/sec проти 90.6 у i9-10900KF. Це робить його кращим вибором для розробників, які працюють з Xcode або іншими інструментами.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.