Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 10900KF vs Apple M3 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 10900KF та Apple M3 Pro — два потужних процесори, що належать до різних архітектурних епох. Перший — флагманський 10-ядерний чип Intel 2020 року, другий — сучасний ARM-процесор Apple 2023 року. Незважаючи на різницю в поколіннях, обидва CPU демонструють високі результати в бенчмарках, але мають кардинально різний підхід до енергоспоживання та продуктивності. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні сильні та слабкі сторони, щоб допомогти вам обрати найкращий варіант для ваших завдань.

Короткий висновок. Apple M3 Pro випереджає Intel Core i9 10900KF за більшістю показників однопотокової продуктивності та енергоефективності, що робить його кращим вибором для творчих завдань, роботи з кодом та повсякденного використання. Однак i9-10900KF все ще тримається в багатоядерних сценаріях, особливо в Cinebench R23 (17325 проти 15106), і може бути привабливим для бюджетних збірок ПК. Враховуючи різницю в платформах (x86 vs ARM), вибір залежить від вашої екосистеми та специфічних потреб.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Apple M3 Pro значно потужніший за одноядерними тестами (Geekbench 6: 3158 проти 1817, Cinebench R23: 1977 проти 1488), що дає перевагу в іграх та програмах, чутливих до частоти.
  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core i9 10900KF виграє в Cinebench R23 багатоядерному (17325 проти 15106), але M3 Pro перемагає в Geekbench 6 (15070 проти 9824) та Passmark (26022 проти 22516), демонструючи кращу масштабованість.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали максимальний бал 100 за енергоефективність у наших рейтингах, але M3 Pro на ARM-архітектурі зазвичай споживає менше енергії при аналогічному навантаженні, що робить його ідеальним для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: M3 Pro має кращу вбудовану графіку (41 бал проти 32), що дозволяє виконувати легкі графічні завдання без дискретної відеокарти, хоча для ігор обидва потребують окремого GPU.
  • Рік випуску та платформа: Intel i9-10900KF (2020) — це процесор для настільних ПК з роз'ємом LGA1200, тоді як Apple M3 Pro (2023) встановлюється виключно в MacBook Pro та Mac mini, що обмежує апгрейд.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1488 1977
Cinebench R23 (багатоядерний) 17325 15106

GeekBench v6

File compression 714.6 MB/sec 1550 MB/sec
Clang compilation 90.6 Klines/sec 124.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 205.5 pages/sec 363.6 pages/sec
PDF Renderer 319.1 Mpixels/sec 390.6 Mpixels/sec
Text processing 182.6 pages/sec 304.6 pages/sec
Background blur 43 images/sec 59.9 images/sec
Photo processing 78.1 images/sec 142 images/sec
Ray tracing 20.1 Mpixels/sec 18.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1817 3158
Geekbench 6 (багатоядерний) 9824 15070

PassMark

Integer math 85.3 GOps/sec 59.4 GOps/sec
Floating point math 53.2 GOps/sec 68.7 GOps/sec
Find prime numbers 63M Primes/sec 255M Primes/sec
Random string sorting 46.6M Strings/sec 38.5M Strings/sec
Data encryption 7.8 GBytes/sec 15.9 GBytes/sec
Data compression 375.8 MBytes/sec 317.2 MBytes/sec
Physics 1028 Frames/sec 2195 Frames/sec
Extended instructions 24.8B Matrices/sec 15.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3117 4533
Passmark CPU (багатоядерний) 22516 26022

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 1 травня 2020 30 жовтня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Comet Lake Apple M3
Номер моделі i9-10900KF Немає даних
Інтегрована графіка Немає Apple M3 Pro GPU (19-core)

Процесор

Ядер 10 6
Потоковий 20 6
Частота 3.7 ГГц 4,05 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 12
Кількість потоків 20 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 37x 40x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 20МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає
Ядер Немає даних 6
Потоковий Немає даних 6
Частота Немає даних 2,75 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 30 Вт
Сокет LGA-1200 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 37 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 36 ГБ
Кількість каналів 2 3
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с 153.6 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 10900KF Немає даних
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Apple M3 Pro GPU (19-core)
Частота GPU Немає даних 500 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1600 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 2304
TMUs Немає даних 144
ROPs Немає даних 72
Обчислювальні блоки Немає даних 288
TGP Немає даних 30 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 7,4 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i9 10900KF чи Apple M3 Pro?

Intel Core i9 10900KF має вищу багатоядерну продуктивність у Cinebench R23, що може дати перевагу в деяких іграх, але M3 Pro виграє в одноядерних тестах. Оскільки більшість ігор оптимізовано під x86, i9-10900KF є кращим вибором для ігрового ПК.

Чи варто купувати Intel Core i9 10900KF у 2024 році?

Так, якщо ви будуєте бюджетний ігровий ПК або робочу станцію на платформі LGA1200. Він все ще забезпечує високу продуктивність за прийнятну ціну, але поступається новішим моделям за енергоефективністю та однопотоковою швидкістю.

Apple M3 Pro чи Intel Core i9 10900KF — що краще для відеомонтажу?

Apple M3 Pro краще підходить для відеомонтажу завдяки вищій однопотоковій продуктивності, кращій інтегрованій графіці та оптимізації програм (Final Cut Pro). Intel i9-10900KF може бути конкурентоспроможним у DaVinci Resolve на Windows.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність, але Apple M3 Pro на ARM-архітектурі споживає значно менше енергії при аналогічному навантаженні, що робить його ідеальним для ноутбуків з тривалим часом автономної роботи.

Чи можна порівнювати Intel Core i9 10900KF та Apple M3 Pro напряму?

Так, хоча вони належать до різних платформ (x86 vs ARM) і мають різне призначення (настільний ПК vs ноутбук). Порівняння корисне для розуміння різниці в продуктивності та вибору між збіркою ПК та Mac.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.