Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 11900 vs AMD Ryzen 3 7440U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 11900 та AMD Ryzen 3 7440U — це процесори з різних епох та цінових сегментів. Перший вийшов у 2021 році як потужне рішення для настільних ПК, другий — у 2023 році як енергоефективний мобільний чип. Незважаючи на різницю в архітектурі та призначенні, обидва CPU мають високі оцінки в однопотокових завданнях, але кардинально відрізняються за багатоядерною продуктивністю та енергоспоживанням. Розберімося, який з них вартий вашої уваги.

Короткий висновок. Intel Core i9 11900 — це настільний процесор з 8 ядрами та 16 потоками, який забезпечує значно вищу багатоядерну продуктивність (Cinebench R23 багатоядерний: 13315 проти 8992). Він також лідирує в Passmark (22725 проти 12991) та рендерингу (Ray tracing: 20.3 проти 8.96). Натомість AMD Ryzen 3 7440U, будучи мобільним чипом, демонструє кращу однопотокову продуктивність (Geekbench 6 одноядерний: 2323 проти 2123) та вищу швидкість у File compression (728.4 MB/s проти 642.5). Обидва мають однакову оцінку енергоефективності (100), але Ryzen 3 7440U споживає значно менше енергії, що робить його ідеальним для ноутбуків. Якщо вам потрібна максимальна багатозадачність та обчислювальна потужність — обирайте i9-11900. Для мобільності та енергоощадності — Ryzen 3 7440U.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Intel Core i9 11900 значно випереджає Ryzen 3 7440U в Cinebench R23 (13315 проти 8992) та Passmark (22725 проти 12991), що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • Однопотокова продуктивність: AMD Ryzen 3 7440U має невелику перевагу в одноядерних тестах (Geekbench 6: 2323 проти 2123), що може дати кращу чуйність у повсякденних завданнях.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Ryzen 3 7440U є мобільним чипом з TDP 15-28 Вт, тоді як i9-11900 споживає 65-95 Вт, що робить його менш придатним для автономних пристроїв.
  • Інтегрована графіка: Intel Core i9 11900 має кращу інтегровану графіку (оцінка 33 проти 26), що може бути важливо для систем без дискретної відеокарти.
  • Дата виходу та платформа: Intel Core i9 11900 (2021) призначений для настільних ПК з сокетом LGA1200, тоді як AMD Ryzen 3 7440U (2023) — це мобільний процесор для тонких ноутбуків, що визначає їхнє застосування.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1456 1599
Cinebench R23 (багатоядерний) 13315 8992

GeekBench v6

File compression 642.5 MB/sec 728.4 MB/sec
Clang compilation 76.8 Klines/sec 41.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 198.3 pages/sec 125.1 pages/sec
PDF Renderer 302.4 Mpixels/sec 163.3 Mpixels/sec
Text processing 217.9 pages/sec 235.2 pages/sec
Background blur 32.5 images/sec 33.6 images/sec
Photo processing 78 images/sec 54.6 images/sec
Ray tracing 20.3 Mpixels/sec 8.96 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2123 2323
Geekbench 6 (багатоядерний) 9598 6571

PassMark

Integer math 85.1 GOps/sec 36.8 GOps/sec
Floating point math 49.6 GOps/sec 20.3 GOps/sec
Find prime numbers 64M Primes/sec 40M Primes/sec
Random string sorting 33.3M Strings/sec 21.5M Strings/sec
Data encryption 14.2 GBytes/sec 9.2 GBytes/sec
Data compression 288.3 MBytes/sec 153.7 MBytes/sec
Physics 986 Frames/sec 939 Frames/sec
Extended instructions 19.9B Matrices/sec 10.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3395 2614
Passmark CPU (багатоядерний) 22725 12991

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 16 березня 2021 10 жовтня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Rocket Lake Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі i9-11900 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 750 Radeon 740M

Процесор

Ядер 8 1
Потоковий 16 2
Частота 2.5 ГГц 3.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,2 ГГц 4,7 ГГц
Кількість ядер 8 4
Кількість потоків 16 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 25x 30x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 3
Потоковий Немає даних 6
Частота Немає даних 2.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.3 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 15-30 Вт
Сокет LGA-1200 FP8
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 20,9 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 750 Radeon 740M
Частота GPU 300 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1300 МГц 2500 МГц
Шейдерні блоки 256 256
TMUs 64 16
ROPs 32 8
Обчислювальні блоки 32 4
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,67 терафлопс 1,28 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 128 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 50 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 11900 Сайт AMD Ryzen 3 7440U
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 14

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i9 11900 чи AMD Ryzen 3 7440U?

Intel Core i9 11900 має вищу однопотокову продуктивність у Passmark (3395 проти 2614) та кращу інтегровану графіку, що робить його кращим вибором для ігор на настільних ПК. Однак Ryzen 3 7440U може бути ефективнішим у ноутбуках завдяки низькому енергоспоживанню.

Чи варто використовувати AMD Ryzen 3 7440U для роботи з відео?

Так, Ryzen 3 7440U впорається з базовим редагуванням відео завдяки однопотоковій продуктивності, але для складних проектів краще обрати i9-11900, який має значно вищу багатоядерну продуктивність (13315 проти 8992 в Cinebench R23).

Який процесор енергоефективніший: Intel Core i9 11900 чи AMD Ryzen 3 7440U?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Ryzen 3 7440U споживає значно менше енергії (15-28 Вт) порівняно з i9-11900 (65-95 Вт), що робить його ідеальним для ноутбуків з тривалим часом автономної роботи.

Чи підходить Intel Core i9 11900 для серверних завдань?

Так, i9-11900 з 8 ядрами та 16 потоками добре справляється з серверними навантаженнями, як-от віртуалізація та бази даних, завдяки високій багатоядерній продуктивності (Passmark: 22725). Однак для сучасних серверів краще розглянути новіші платформи.

Який процесор краще для компіляції коду: Intel Core i9 11900 чи AMD Ryzen 3 7440U?

Intel Core i9 11900 значно швидше компілює код (Clang compilation: 76.8 Klines/sec проти 41.6), що робить його кращим вибором для розробників, які працюють з великими проектами. Ryzen 3 7440U підійде для легших завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.