Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 11900 vs AMD Ryzen 5 5600

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 11900 та AMD Ryzen 5 5600 – два популярні процесори середнього та високого сегментів, які часто порівнюють при складанні ПК. Core i9 11900 вийшов на початку 2021 року, тоді як Ryzen 5 5600 дебютував роком пізніше. Обидві моделі мають відмінну енергоефективність, але відрізняються за архітектурою, частотами та результатами в синтетичних тестах. У цьому огляді ми розберемо ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках та допоможемо визначити, який процесор краще відповідає вашим потребам.

Короткий висновок. Intel Core i9 11900 демонструє вищу багатопотокову продуктивність у Cinebench R23 (13315 проти 10662 балів) та Geekbench 6, що робить його кращим вибором для ресурсомістких завдань, як-от рендеринг або компіляція. Натомість AMD Ryzen 5 5600 пропонує трохи вищу одноядерну продуктивність (1504 проти 1456 балів у Cinebench R23) і значно швидше стискає файли (1000 MB/s проти 642.5 MB/s). Обидва процесори мають однаково високу енергоефективність, тому вибір залежить від ваших пріоритетів: якщо вам потрібна максимальна багатопотокова потужність – обирайте Intel, а якщо важливі швидкість архівації та трохи краща однопотокова робота – AMD.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core i9 11900 набирає 13315 балів у Cinebench R23, що на 25% більше, ніж 10662 у AMD Ryzen 5 5600.
  • Однопотокова продуктивність: AMD Ryzen 5 5600 трохи випереджає Intel у Cinebench R23 (1504 проти 1456 балів), що може дати невелику перевагу в іграх.
  • Швидкість стиснення файлів: AMD Ryzen 5 5600 має значну перевагу – 1000 MB/s проти 642.5 MB/s у Intel, що робить його кращим для архівації.
  • Компіляція коду: Intel Core i9 11900 швидше компілює код (76.8 Klines/sec проти 64.3 Klines/sec), що важливо для розробників.
  • Рендеринг та трасування променів: Intel Core i9 11900 випереджає AMD у тестах PDF Renderer (302.4 проти 269.6 Mpixels/sec) та Ray tracing (20.3 проти 16.1 Mpixels/sec).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1456 1504
Cinebench R23 (багатоядерний) 13315 10662

GeekBench v6

File compression 642.5 MB/sec 1000 MB/sec
Clang compilation 76.8 Klines/sec 64.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 198.3 pages/sec 191.6 pages/sec
PDF Renderer 302.4 Mpixels/sec 269.6 Mpixels/sec
Text processing 217.9 pages/sec 217.4 pages/sec
Background blur 32.5 images/sec 29.5 images/sec
Photo processing 78 images/sec 70.7 images/sec
Ray tracing 20.3 Mpixels/sec 16.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2123 2091
Geekbench 6 (багатоядерний) 9598 9081

PassMark

Integer math 85.1 GOps/sec 69 GOps/sec
Floating point math 49.6 GOps/sec 38.9 GOps/sec
Find prime numbers 64M Primes/sec 136M Primes/sec
Random string sorting 33.3M Strings/sec 25.9M Strings/sec
Data encryption 14.2 GBytes/sec 15.6 GBytes/sec
Data compression 288.3 MBytes/sec 251.7 MBytes/sec
Physics 986 Frames/sec 1294 Frames/sec
Extended instructions 19.9B Matrices/sec 16.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3395 3258
Passmark CPU (багатоядерний) 22725 21576

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 16 березня 2021 15 березня 2022
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Rocket Lake Zen 3 (Vermeer)
Номер моделі i9-11900 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 750 Немає

Процесор

Ядер 8 6
Потоковий 16 12
Частота 2.5 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,2 ГГц 4,4 ГГц
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 16 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 25x 35x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 65 Вт
Сокет LGA-1200 AM4
Критична температура 100°C 90°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 750 Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1300 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 256 Немає даних
TMUs 64 Немає даних
ROPs 32 Немає даних
Обчислювальні блоки 32 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,67 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR4-3200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 50 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 11900 Сайт AMD Ryzen 5 5600
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 24

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i9 11900 чи AMD Ryzen 5 5600?

Обидва процесори забезпечують високу ігрову продуктивність, але AMD Ryzen 5 5600 має трохи вищу одноядерну швидкість, що може дати невелику перевагу в іграх, чутливих до частоти одного ядра.

Чи варто переплачувати за Intel Core i9 11900?

Якщо ви працюєте з рендерингом, компіляцією або іншими багатопотоковими завданнями, Intel Core i9 11900 виправдовує вищу ціну завдяки значно кращій багатоядерній продуктивності.

Який процесор енергоефективніший?

Обидві моделі мають однаковий найвищий показник енергоефективності (100 балів), тому споживають приблизно однакову кількість енергії під навантаженням.

Чи підтримують ці процесори інтегровану графіку?

Так, обидва мають інтегровану графіку, але її продуктивність низька (33 бали у Intel та 31 бал у AMD), тому для ігор або графічної роботи знадобиться дискретна відеокарта.

Який процесор краще підходить для робочих станцій?

Intel Core i9 11900 краще підходить для робочих станцій завдяки вищій багатопотоковій продуктивності, що прискорює рендеринг, компіляцію та обробку зображень.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.