Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 11900 vs AMD Ryzen 5 5600H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 11900 та AMD Ryzen 5 5600H — два потужні процесори 2021 року, які часто порівнюють у контексті ігрових збірок та продуктивних ноутбуків. Core i9 11900 належить до 11-го покоління Intel Rocket Lake, тоді як Ryzen 5 5600H — представник лінійки AMD Cezanne для мобільних пристроїв. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. Intel Core i9 11900 випереджає AMD Ryzen 5 5600H у більшості тестів: однопотокова продуктивність (Geekbench 6: 2123 проти 1850), багатопотокова (Cinebench R23: 13315 проти 9699) та компіляція коду (76.8 Klines/sec проти 53.2). Він також демонструє вищі результати в Passmark (22725 проти 16988) та швидше обробляє PDF і фото. Однак Ryzen 5 5600H має однакову енергоефективність (100 балів) і трохи кращу інтегровану графіку в окремих завданнях (Background blur: 32.8 images/sec). Для ігор та ресурсомістких завдань Core i9 11900 є більш продуктивним вибором, але Ryzen 5 5600H може бути вигіднішим за ціною.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core i9 11900 має вищий бал у Geekbench 6 (2123) порівняно з Ryzen 5 5600H (1850), що дає перевагу в іграх та повсякденних задачах.
  • Багатопотокова продуктивність: Core i9 11900 значно потужніший у Cinebench R23 (13315 проти 9699) та Passmark (22725 проти 16988), що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • Швидкість компіляції та обробки даних: Intel обробляє 76.8 Klines/sec (Clang) проти 53.2 Klines/sec у AMD, а також швидше стискає файли (642.5 MB/sec проти 604.2 MB/sec).
  • Інтегрована графіка: Ryzen 5 5600H трохи кращий у Background blur (32.8 images/sec проти 32.5), але Core i9 11900 випереджає в Ray tracing (20.3 Mpixels/sec проти 13.8).
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали максимальний бал (100), що свідчить про однаково ефективне споживання енергії в тестах.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1456 1367
Cinebench R23 (багатоядерний) 13315 9699

GeekBench v6

File compression 642.5 MB/sec 604.2 MB/sec
Clang compilation 76.8 Klines/sec 53.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 198.3 pages/sec 109.3 pages/sec
PDF Renderer 302.4 Mpixels/sec 175.5 Mpixels/sec
Text processing 217.9 pages/sec 194.4 pages/sec
Background blur 32.5 images/sec 32.8 images/sec
Photo processing 78 images/sec 47.4 images/sec
Ray tracing 20.3 Mpixels/sec 13.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2123 1850
Geekbench 6 (багатоядерний) 9598 6779

PassMark

Integer math 85.1 GOps/sec 61.2 GOps/sec
Floating point math 49.6 GOps/sec 33.9 GOps/sec
Find prime numbers 64M Primes/sec 49M Primes/sec
Random string sorting 33.3M Strings/sec 21.8M Strings/sec
Data encryption 14.2 GBytes/sec 13.2 GBytes/sec
Data compression 288.3 MBytes/sec 211.8 MBytes/sec
Physics 986 Frames/sec 729 Frames/sec
Extended instructions 19.9B Matrices/sec 14.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3395 2947
Passmark CPU (багатоядерний) 22725 16988

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 16 березня 2021 12 січня 2021
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Rocket Lake Zen 3 (Cezanne)
Номер моделі i9-11900 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 750 Radeon RX Vega 7

Процесор

Ядер 8 6
Потоковий 16 12
Частота 2.5 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,2 ГГц 4,2 ГГц
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 16 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 25x 33x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 35-54 Вт
Сокет LGA-1200 FP6
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 750 Radeon RX Vega 7
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1300 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 256 448
TMUs 64 28
ROPs 32 8
Обчислювальні блоки 32 7
TGP 15 Вт 10-45 Вт
IGPU FLOPS 0,67 терафлопс 1,61 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 128 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 50 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 11900 Сайт AMD Ryzen 5 5600H
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i9 11900 чи AMD Ryzen 5 5600H?

Intel Core i9 11900 має вищу однопотокову продуктивність (Geekbench 6: 2123 проти 1850), що забезпечує більше кадрів в іграх. Однак Ryzen 5 5600H також демонструє гідні результати, особливо в бюджетних збірках.

Чи варто вибирати Intel Core i9 11900 для рендерингу та відеомонтажу?

Так, завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23: 13315 проти 9699) Core i9 11900 краще справляється з рендерингом, компіляцією та обробкою фото (78 images/sec проти 47.4).

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий бал енергоефективності (100), тому споживають приблизно однакову кількість енергії під навантаженням. Різниця в тепловиділенні може залежати від конкретної системи охолодження.

Чи підходить AMD Ryzen 5 5600H для ігрового ноутбука?

Так, Ryzen 5 5600H забезпечує достатню продуктивність для більшості сучасних ігор на середніх налаштуваннях. Він також має хорошу інтегровану графіку для базових завдань.

Який процесор краще вибрати для роботи з кодом та компіляції?

Intel Core i9 11900 значно швидший у компіляції (76.8 Klines/sec проти 53.2 Klines/sec) та обробці текстів (217.9 pages/sec проти 194.4). Для професійної розробки він буде кращим вибором.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.