Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 11900 vs AMD Ryzen 5 5600U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 11900 та AMD Ryzen 5 5600U — це два процесори, орієнтовані на різні сегменти. Перший — потужний настільний чип для продуктивних ПК, випущений у березні 2021 року. Другий — енергоефективний мобільний процесор для ноутбуків, що з'явився на початку того ж року. Порівняння допоможе зрозуміти, який з них краще підходить для ваших завдань: максимальної обчислювальної потужності чи тривалої автономної роботи.

Короткий висновок. Intel Core i9 11900 значно випереджає AMD Ryzen 5 5600U за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23 багатоядерний: 13315 проти 7582) та однопотоковими тестами (Geekbench 6 одноядерний: 2123 проти 1834). Він також демонструє кращі результати в рендерингу, компіляції та фотообробці. Однак Ryzen 5 5600U пропонує вищу енергоефективність (обидва мають 100 балів) і трохи швидше стискає файли (670.8 MB/s проти 642.5 MB/s). Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для стаціонарного ПК — обирайте i9-11900. Для мобільного ноутбука з акцентом на економію енергії — Ryzen 5 5600U.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core i9 11900 має значно вищий результат у Cinebench R23 (багатоядерний) — 13315 проти 7582 у Ryzen 5 5600U, що робить його кращим для важких обчислень.
  • Однопотокова швидкість: i9-11900 випереджає в Geekbench 6 (одноядерний) — 2123 проти 1834, забезпечуючи швидшу реакцію в іграх та повсякденних задачах.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Ryzen 5 5600U споживає менше енергії завдяки мобільному форм-фактору.
  • Інтегрована графіка: Intel Core i9 11900 отримує 33 бали проти 25 у Ryzen 5 5600U, що дає невелику перевагу в графічних завданнях без дискретної відеокарти.
  • Тип використання: i9-11900 — настільний процесор для потужних ПК, тоді як Ryzen 5 5600U — мобільний чип для тонких ноутбуків, що визначає їхню цільову аудиторію.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1456 1372
Cinebench R23 (багатоядерний) 13315 7582

GeekBench v6

File compression 642.5 MB/sec 670.8 MB/sec
Clang compilation 76.8 Klines/sec 45.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 198.3 pages/sec 123.2 pages/sec
PDF Renderer 302.4 Mpixels/sec 169.3 Mpixels/sec
Text processing 217.9 pages/sec 183.2 pages/sec
Background blur 32.5 images/sec 29.9 images/sec
Photo processing 78 images/sec 53.1 images/sec
Ray tracing 20.3 Mpixels/sec 10.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2123 1834
Geekbench 6 (багатоядерний) 9598 6371

PassMark

Integer math 85.1 GOps/sec 57.9 GOps/sec
Floating point math 49.6 GOps/sec 31 GOps/sec
Find prime numbers 64M Primes/sec 48M Primes/sec
Random string sorting 33.3M Strings/sec 19.3M Strings/sec
Data encryption 14.2 GBytes/sec 11.7 GBytes/sec
Data compression 288.3 MBytes/sec 182.4 MBytes/sec
Physics 986 Frames/sec 700 Frames/sec
Extended instructions 19.9B Matrices/sec 11.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3395 2918
Passmark CPU (багатоядерний) 22725 15431

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 16 березня 2021 12 січня 2021
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Rocket Lake Zen 3 (Cezanne)
Номер моделі i9-11900 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 750 Radeon RX Vega 7

Процесор

Ядер 8 6
Потоковий 16 12
Частота 2.5 ГГц 2.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,2 ГГц 4,2 ГГц
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 16 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 25x 23x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 10-25 Вт
Сокет LGA-1200 FP6
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 750 Radeon RX Vega 7
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1300 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 256 448
TMUs 64 28
ROPs 32 8
Обчислювальні блоки 32 7
TGP 15 Вт 10-45 Вт
IGPU FLOPS 0,67 терафлопс 1,61 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 128 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 50 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 11900 Сайт AMD Ryzen 5 5600U
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 12

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i9 11900 чи AMD Ryzen 5 5600U?

Intel Core i9 11900 має вищу однопотокову продуктивність (2123 у Geekbench 6 проти 1834), що важливо для ігор. Однак для комфортної гри в обох випадках бажана дискретна відеокарта.

Чи варто обирати AMD Ryzen 5 5600U для роботи з відео?

Так, але з обмеженнями. Ryzen 5 5600U поступається i9-11900 у багатопотокових завданнях (Cinebench R23: 7582 проти 13315), тому для професійного монтажу краще обрати настільний Intel.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але AMD Ryzen 5 5600U — мобільний чип із нижчим TDP, тому в ноутбуках він забезпечує довшу автономність.

Чи можна порівнювати ці процесори для офісних завдань?

Так. Для офісних програм і браузера обидва підходять, але Intel Core i9 11900 швидше обробляє тексти (217.9 стор./с проти 183.2) і веб-сторінки (198.3 проти 123.2).

Який процесор кращий для компіляції коду?

Intel Core i9 11900 значно швидший у компіляції Clang (76.8 Klines/s проти 45.4), тому для розробки програмного забезпечення він є кращим вибором.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.