Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 11900 vs AMD Ryzen 5 7600X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 11900 та AMD Ryzen 5 7600X — це два процесори, що належать до різних поколінь і платформ. Перший вийшов у березні 2021 року на архітектурі Rocket Lake, а другий — у вересні 2022 року на новітній Zen 4. Незважаючи на те, що i9 має вищий клас, Ryzen 5 7600X демонструє значно кращі результати в бенчмарках завдяки сучаснішій технології. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні характеристики, продуктивність в одно- та багатопотокових завданнях, а також енергоефективність, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 7600X випереджає Intel Core i9 11900 майже за всіма показниками: однопотокова продуктивність вища на 38%, багатопотокова — на 14%, а в Geekbench 6 багатоядерний результат кращий на 42%. Хоча i9 11900 має вищий рейтинг енергоефективності (100 проти 100 за шкалою), Ryzen 5 7600X пропонує сучаснішу архітектуру, кращу інтегровану графіку та значно вищі швидкості в реальних завданнях, як-от стиснення файлів або обробка фото. Якщо ви збираєте новий ПК, Ryzen 5 7600X є більш вигідним вибором.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 5 7600X набирає 77 балів проти 56 у i9 11900, що дає приріст у 38% у Cinebench R23 (1951 проти 1456).
  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 5 7600X перевершує i9 11900 на 14% у Cinebench R23 (15210 проти 13315) та на 42% у Geekbench 6 (13615 проти 9598).
  • Інтегрована графіка: Ryzen 5 7600X має кращу вбудовану графіку (41 бал проти 33), що забезпечує вищу швидкість обробки зображень (108.1 images/sec проти 78).
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали максимальний бал 100, але Ryzen 5 7600X використовує сучасніший 5-нм техпроцес, що робить його більш ефективним у реальних умовах.
  • Швидкість стиснення файлів: Ryzen 5 7600X демонструє понад удвічі вищу продуктивність у File compression (1490 MB/sec проти 642.5 MB/sec), що важливо для роботи з архівами.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1456 1951
Cinebench R23 (багатоядерний) 13315 15210

GeekBench v6

File compression 642.5 MB/sec 1490 MB/sec
Clang compilation 76.8 Klines/sec 94.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 198.3 pages/sec 269.6 pages/sec
PDF Renderer 302.4 Mpixels/sec 342 Mpixels/sec
Text processing 217.9 pages/sec 308.4 pages/sec
Background blur 32.5 images/sec 66.1 images/sec
Photo processing 78 images/sec 108.1 images/sec
Ray tracing 20.3 Mpixels/sec 20.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2123 2941
Geekbench 6 (багатоядерний) 9598 13615

PassMark

Integer math 85.1 GOps/sec 85.4 GOps/sec
Floating point math 49.6 GOps/sec 51.4 GOps/sec
Find prime numbers 64M Primes/sec 204M Primes/sec
Random string sorting 33.3M Strings/sec 37.1M Strings/sec
Data encryption 14.2 GBytes/sec 18.7 GBytes/sec
Data compression 288.3 MBytes/sec 319.3 MBytes/sec
Physics 986 Frames/sec 1843 Frames/sec
Extended instructions 19.9B Matrices/sec 24.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3395 4145
Passmark CPU (багатоядерний) 22725 28474

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 16 березня 2021 29 вересня 2022
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Rocket Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі i9-11900 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 750 Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 8 6
Потоковий 16 12
Частота 2.5 ГГц 4,7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,2 ГГц 5,3 ГГц
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 16 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 25x 47x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 105 Вт
Сокет LGA-1200 AM5
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 6,57 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 116 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 750 Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1300 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 256 128
TMUs 64 8
ROPs 32 4
Обчислювальні блоки 32 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,67 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 50 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 11900 Сайт AMD Ryzen 5 7600X
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i9 11900 чи AMD Ryzen 5 7600X?

AMD Ryzen 5 7600X кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (77 балів проти 56) та сучаснішій архітектурі Zen 4, що забезпечує вищі кадрові частоти в більшості сучасних ігор.

Чи варто купувати Intel Core i9 11900 у 2025 році?

Intel Core i9 11900 все ще може впоратися з базовими завданнями, але через старішу архітектуру Rocket Lake він значно поступається Ryzen 5 7600X за продуктивністю. Для нового ПК краще обрати сучасніший процесор.

Який процесор енергоефективніший: i9 11900 чи Ryzen 5 7600X?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але Ryzen 5 7600X використовує 5-нм техпроцес, що забезпечує кращу ефективність при вищій продуктивності, тому він споживає менше енергії на одиницю роботи.

Чи підтримують ці процесори DDR5?

AMD Ryzen 5 7600X підтримує DDR5, що дає перевагу в швидкості роботи з пам'яттю. Intel Core i9 11900 працює лише з DDR4, що обмежує його продуктивність у сучасних завданнях.

Який процесор кращий для багатозадачності та рендерингу?

AMD Ryzen 5 7600X кращий завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (30 балів проти 23) та значно швидшому виконанню завдань, як-от компіляція коду (94.7 Klines/sec проти 76.8) та обробка фото (108.1 images/sec проти 78).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.