Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 11900 vs AMD Ryzen 7 3800X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 11900 та AMD Ryzen 7 3800X — два потужних процесори, які змагаються за місце в ігрових і робочих збірках. Перший вийшов у 2021 році на архітектурі Rocket Lake, другий — у 2019-му на Zen 2. Обидва мають 8 ядер і 16 потоків, але суттєво відрізняються за частотами, кешем і енергоспоживанням. У цьому порівнянні ми розберемо їхні сильні та слабкі сторони, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core i9 11900 виграє в однопотоковій продуктивності завдяки вищим частотам (до 5.2 ГГц), що дає перевагу в іграх і швидких завданнях. AMD Ryzen 7 3800X, хоч і старіший, пропонує кращу багатопотокову продуктивність у деяких бенчмарках (Cinebench R23 багатоядерний: 13848 проти 13315) і вищу швидкість стиснення файлів. Якщо вам потрібна максимальна швидкість в одному потоці — обирайте Intel. Для роботи з важкими багатопотоковими задачами AMD залишається гідним варіантом.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core i9 11900 значно випереджає Ryzen 7 3800X у Geekbench 6 (одноядерний: 2123 проти 1781) і Passmark (3395 проти 2717), що робить його кращим для ігор і швидких обчислень.
  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 7 3800X демонструє вищий результат у Cinebench R23 багатоядерний (13848 проти 13315) і Passmark багатоядерний (23142 проти 22725), хоча різниця невелика.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100), але Intel має новіший техпроцес 14 нм, тоді як AMD — 7 нм, що впливає на тепловиділення.
  • Інтегрована графіка: Intel Core i9 11900 має вбудоване графічне ядро UHD Graphics 750, що дозволяє використовувати ПК без дискретної відеокарти. Ryzen 7 3800X не має інтегрованої графіки.
  • Дата виходу та платформа: Intel вийшов у 2021 році (сокет LGA1200), AMD — у 2019-му (сокет AM4). Для Intel потрібна материнська плата на чипсеті 500-ї серії, для AMD — B450/X470/X570.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1456 1346
Cinebench R23 (багатоядерний) 13315 13848

GeekBench v6

File compression 642.5 MB/sec 702 MB/sec
Clang compilation 76.8 Klines/sec 77.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 198.3 pages/sec 162.7 pages/sec
PDF Renderer 302.4 Mpixels/sec 270.6 Mpixels/sec
Text processing 217.9 pages/sec 150.7 pages/sec
Background blur 32.5 images/sec 40.5 images/sec
Photo processing 78 images/sec 61.6 images/sec
Ray tracing 20.3 Mpixels/sec 17.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2123 1781
Geekbench 6 (багатоядерний) 9598 8592

PassMark

Integer math 85.1 GOps/sec 67.9 GOps/sec
Floating point math 49.6 GOps/sec 39.8 GOps/sec
Find prime numbers 64M Primes/sec 105M Primes/sec
Random string sorting 33.3M Strings/sec 33M Strings/sec
Data encryption 14.2 GBytes/sec 19.4 GBytes/sec
Data compression 288.3 MBytes/sec 305.4 MBytes/sec
Physics 986 Frames/sec 1234 Frames/sec
Extended instructions 19.9B Matrices/sec 20.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3395 2717
Passmark CPU (багатоядерний) 22725 23142

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 16 березня 2021 7 липня 2019
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Rocket Lake Немає даних
Номер моделі i9-11900 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 750 Немає

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 16
Частота 2.5 ГГц 3.9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,2 ГГц 4.5 ГГц
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 25x 39x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 105 Вт
Сокет LGA-1200 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 3,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 750 Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1300 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 256 Немає даних
TMUs 64 Немає даних
ROPs 32 Немає даних
Обчислювальні блоки 32 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,67 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR4-3200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 50 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 11900 Сайт AMD Ryzen 7 3800X
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i9 11900 чи AMD Ryzen 7 3800X?

Intel Core i9 11900 краще підходить для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (на 15-20% у Geekbench 6 одноядерний). Він забезпечує більше кадрів у чутливих до частоти CPU іграх.

Чи варто купувати AMD Ryzen 7 3800X у 2024 році?

Так, якщо ви знайдете його за низькою ціною. Він досі справляється з більшістю завдань, має 8 ядер/16 потоків і хорошу багатопотокову продуктивність. Однак новіші моделі Ryzen 5000/7000 будуть потужнішими.

У якого процесора краща енергоефективність?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але AMD Ryzen 7 3800X використовує 7-нм техпроцес, що теоретично дає менше тепловиділення. Intel на 14 нм може споживати більше під навантаженням.

Який процесор виграє в багатопотокових завданнях?

AMD Ryzen 7 3800X трохи випереджає Intel у Cinebench R23 багатоядерний (13848 проти 13315) і Passmark багатоядерний (23142 проти 22725), але різниця несуттєва. Для рендерингу чи компіляції обидва підходять добре.

Чи потрібна дискретна відеокарта для роботи з цими процесорами?

Для Intel Core i9 11900 — ні, він має інтегровану графіку, яка підійде для офісних завдань і відео. AMD Ryzen 7 3800X не має вбудованої графіки, тому обов'язково потрібна дискретна відеокарта.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.