Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 11900 vs AMD Ryzen 7 3800XT

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 11900 та AMD Ryzen 7 3800XT — це потужні процесори, які вийшли з різницею майже в рік. Перший базується на архітектурі Rocket Lake, другий — на Zen 2. Обидва орієнтовані на продуктивних користувачів та геймерів, але мають суттєві відмінності в однопотоковій та багатопотоковій роботі. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові характеристики, результати тестів та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Intel Core i9 11900 виграє в однопотокових завданнях та іграх завдяки вищим частотам, що підтверджується результатами Cinebench R23 (одноядерний) та Passmark (одноядерний). Водночас AMD Ryzen 7 3800XT демонструє кращу продуктивність у стисненні файлів та багатопотокових сценаріях, де його 8 ядер і 16 потоків працюють ефективніше. Якщо ваш пріоритет — ігри та швидкість роботи з окремими додатками, обирайте i9-11900. Для рендерингу та відеомонтажу Ryzen 7 3800XT буде більш збалансованим варіантом.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core i9 11900 має вищий показник в Cinebench R23 (одноядерний) — 1456 проти 1354 у Ryzen 7 3800XT, що дає перевагу в іграх та програмах, чутливих до частоти ядра.
  • Багатопотокова продуктивність: У Passmark CPU (багатоядерний) Ryzen 7 3800XT набирає 23604 балів, випереджаючи i9-11900 (22725), що робить його кращим для відеорендерингу та компіляції.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100), але i9-11900 споживає менше при пікових навантаженнях завдяки новішій архітектурі.
  • Інтегрована графіка: Intel Core i9 11900 оснащений вбудованою графікою UHD Graphics 750, тоді як Ryzen 7 3800XT не має відеоядра, що важливо для систем без дискретної відеокарти.
  • Швидкість стиснення даних: Ryzen 7 3800XT значно швидше стискає файли — 899.5 MB/sec проти 642.5 MB/sec у i9-11900, що корисно при роботі з архівами.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1456 1354
Cinebench R23 (багатоядерний) 13315 12955

GeekBench v6

File compression 642.5 MB/sec 899.5 MB/sec
Clang compilation 76.8 Klines/sec 73.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 198.3 pages/sec 196 pages/sec
PDF Renderer 302.4 Mpixels/sec 279.9 Mpixels/sec
Text processing 217.9 pages/sec 135.7 pages/sec
Background blur 32.5 images/sec 40.5 images/sec
Photo processing 78 images/sec 66.2 images/sec
Ray tracing 20.3 Mpixels/sec 14.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2123 1674
Geekbench 6 (багатоядерний) 9598 8981

PassMark

Integer math 85.1 GOps/sec 69.7 GOps/sec
Floating point math 49.6 GOps/sec 40.9 GOps/sec
Find prime numbers 64M Primes/sec 107M Primes/sec
Random string sorting 33.3M Strings/sec 33.8M Strings/sec
Data encryption 14.2 GBytes/sec 19.9 GBytes/sec
Data compression 288.3 MBytes/sec 314.4 MBytes/sec
Physics 986 Frames/sec 1225 Frames/sec
Extended instructions 19.9B Matrices/sec 20B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3395 2802
Passmark CPU (багатоядерний) 22725 23604

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 16 березня 2021 7 липня 2020
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Rocket Lake Zen 2 (Matisse)
Номер моделі i9-11900 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 750 Немає

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 16
Частота 2.5 ГГц 3.9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,2 ГГц 4,7 ГГц
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 25x 39x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 105 Вт
Сокет LGA-1200 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 3,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 750 Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1300 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 256 Немає даних
TMUs 64 Немає даних
ROPs 32 Немає даних
Обчислювальні блоки 32 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,67 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR4-3200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 50 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 11900 Сайт AMD Ryzen 7 3800XT
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 24

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i9 11900 чи AMD Ryzen 7 3800XT?

Intel Core i9 11900 кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Cinebench R23 одноядерний 1456 проти 1354). Він забезпечує більше кадрів в секунду в більшості сучасних ігор.

Чи варто вибирати AMD Ryzen 7 3800XT для рендерингу та відеомонтажу?

Так, Ryzen 7 3800XT краще підходить для багатопотокових завдань: його Passmark багатоядерний вищий (23604), а також він швидше стискає файли (899.5 MB/sec), що прискорює рендеринг.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Intel Core i9 11900 споживає менше енергії при пікових навантаженнях завдяки техпроцесу 14 нм+++, що робить його трохи економнішим.

Чи потрібна дискретна відеокарта для Intel Core i9 11900?

Ні, Intel Core i9 11900 має вбудовану графіку UHD Graphics 750, яка дозволяє працювати з системою без дискретної відеокарти, але для ігор вона не підходить.

Який процесор кращий для компіляції коду та роботи з базами даних?

Intel Core i9 11900 виграє в компіляції Clang (76.8 Klines/sec проти 73.2), а Ryzen 7 3800XT — у багатопотокових сценаріях. Для компіляції краще i9, для паралельних задач — Ryzen.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.