Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 11900 vs AMD Ryzen 7 7800X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 11900 та AMD Ryzen 7 7800X3D — два потужних процесори, які належать до різних поколінь та архітектур. Модель від Intel вийшла у 2021 році й орієнтована на високу однопотокову продуктивність, тоді як AMD Ryzen 7 7800X3D, представлений у 2023 році, пропонує 3D V-Cache для ігор. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, результати бенчмарків та енергоспоживання, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 7800X3D випереджає Intel Core i9 11900 за більшістю показників: він значно потужніший у багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 18193 проти 13315) та іграх завдяки 3D V-Cache. Обидва процесори мають однакову енергоефективність за даними оцінок, але Ryzen 7 7800X3D демонструє вищі частоти та кращу інтегровану графіку. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у сучасних іграх та робочих завданнях, обирайте AMD. Intel Core i9 11900 залишається гідним варіантом для бюджетних збірок з акцентом на однопотокову швидкість.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 7 7800X3D має значно вищу багатопотокову продуктивність: Cinebench R23 багатоядерний 18193 проти 13315 у Intel Core i9 11900.
  • У однопотокових тестах Ryzen 7 7800X3D також випереджає: Geekbench 6 одноядерний 2657 проти 2123.
  • Завдяки технології 3D V-Cache, AMD забезпечує кращу ігрову продуктивність, що підтверджується вищими показниками в тестах File compression (1710 MB/s проти 642.5 MB/s).
  • Intel Core i9 11900 вийшов у 2021 році, тоді як Ryzen 7 7800X3D — у 2023, що робить AMD більш сучасним рішенням з підтримкою нових платформ.
  • Енергоефективність обох процесорів оцінюється однаково (100 балів), але Ryzen 7 7800X3D має вищі показники інтегрованої графіки (45 проти 33).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1456 1785
Cinebench R23 (багатоядерний) 13315 18193

GeekBench v6

File compression 642.5 MB/sec 1710 MB/sec
Clang compilation 76.8 Klines/sec 111.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 198.3 pages/sec 331.1 pages/sec
PDF Renderer 302.4 Mpixels/sec 399 Mpixels/sec
Text processing 217.9 pages/sec 266.2 pages/sec
Background blur 32.5 images/sec 65.8 images/sec
Photo processing 78 images/sec 117 images/sec
Ray tracing 20.3 Mpixels/sec 22.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2123 2657
Geekbench 6 (багатоядерний) 9598 15319

PassMark

Integer math 85.1 GOps/sec 104.3 GOps/sec
Floating point math 49.6 GOps/sec 62 GOps/sec
Find prime numbers 64M Primes/sec 329M Primes/sec
Random string sorting 33.3M Strings/sec 43.9M Strings/sec
Data encryption 14.2 GBytes/sec 22.4 GBytes/sec
Data compression 288.3 MBytes/sec 385.1 MBytes/sec
Physics 986 Frames/sec 3540 Frames/sec
Extended instructions 19.9B Matrices/sec 29.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3395 3752
Passmark CPU (багатоядерний) 22725 34274

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 16 березня 2021 4 січня 2023
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Rocket Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі i9-11900 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 750 Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 16
Частота 2.5 ГГц 4,2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,2 ГГц 5 ГГц
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 25x 42x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 96 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 120 Вт
Сокет LGA-1200 AM5
Критична температура 100°C 89°C
Кількість транзисторів Немає даних 11,2 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 162 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 750 Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1300 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 256 128
TMUs 64 8
ROPs 32 4
Обчислювальні блоки 32 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,67 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 50 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 11900 Сайт AMD Ryzen 7 7800X3D
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i9 11900 чи AMD Ryzen 7 7800X3D?

AMD Ryzen 7 7800X3D кращий для ігор завдяки 3D V-Cache, що підвищує продуктивність у більшості сучасних ігор. Intel Core i9 11900 також непоганий, але поступається в ігрових тестах.

Чи варто купувати Intel Core i9 11900 у 2024 році?

Intel Core i9 11900 може бути виправданий лише для бюджетних збірок на платформі LGA 1200, але за продуктивністю він значно поступається Ryzen 7 7800X3D, особливо в багатопотокових завданнях.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100 балів), але Ryzen 7 7800X3D демонструє вищу продуктивність при тому ж рівні споживання енергії.

Чи підходять ці процесори для робочих станцій?

AMD Ryzen 7 7800X3D краще підходить для робочих станцій завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний 18193). Intel Core i9 11900 може впоратися з базовими завданнями, але буде повільнішим.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

AMD Ryzen 7 7800X3D має кращу інтегровану графіку (45 балів проти 33), що дозволяє комфортно працювати з відео та легкими іграми без дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.