Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 11900 vs AMD Ryzen 9 7950X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 11900 та AMD Ryzen 9 7950X3D — це процесори різних поколінь і цінових категорій, які часто опиняються в центрі уваги при збірці продуктивного ПК. Перший вийшов у 2021 році та пропонує збалансовані характеристики для свого часу, другий — флагман 2023 року з 3D V-Cache, орієнтований на максимальну ігрову та багатопотокову продуктивність. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні сильні та слабкі сторони, спираючись на об'єктивні тести та бенчмарки.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7950X3D значно випереджає Intel Core i9 11900 майже за всіма показниками: багатоядерна продуктивність (Cinebench R23: 36291 проти 13315), однопотокова швидкість (Geekbench 6: 2925 проти 2123) та робота з важкими завданнями на кшталт компіляції коду або рендерингу. В іграх 7950X3D також лідирує завдяки 3D V-Cache, але варто враховувати вищу вартість платформи. Якщо ваш бюджет обмежений, i9 11900 все ще здатний забезпечити гідний рівень продуктивності в більшості сучасних ігор та робочих сценаріїв, хоча й поступається за багатозадачністю.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 9 7950X3D має значно вищу багатоядерну продуктивність: 36291 бал у Cinebench R23 проти 13315 у Intel Core i9 11900.
  • В однопотокових тестах (Geekbench 6) 7950X3D набирає 2925 балів, що на 38% більше, ніж 2123 у i9 11900.
  • Швидкість стиснення файлів у 7950X3D досягає 1850 MB/s, у той час як i9 11900 демонструє 642.5 MB/s — різниця майже втричі.
  • У тесті Clang compilation (компіляція коду) Ryzen 9 7950X3D обробляє 204.6 Klines/sec, що в 2.7 рази швидше за 76.8 Klines/sec у i9 11900.
  • Інтегрована графіка Ryzen 9 7950X3D оцінюється в 77 балів, тоді як у Intel Core i9 11900 — лише 33 бали, що робить AMD більш придатним для систем без дискретної відеокарти.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1456 2053
Cinebench R23 (багатоядерний) 13315 36291

GeekBench v6

File compression 642.5 MB/sec 1850 MB/sec
Clang compilation 76.8 Klines/sec 204.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 198.3 pages/sec 385.2 pages/sec
PDF Renderer 302.4 Mpixels/sec 515.6 Mpixels/sec
Text processing 217.9 pages/sec 297.9 pages/sec
Background blur 32.5 images/sec 68.4 images/sec
Photo processing 78 images/sec 124.9 images/sec
Ray tracing 20.3 Mpixels/sec 45.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2123 2925
Geekbench 6 (багатоядерний) 9598 19920

PassMark

Integer math 85.1 GOps/sec 215.8 GOps/sec
Floating point math 49.6 GOps/sec 130.9 GOps/sec
Find prime numbers 64M Primes/sec 501M Primes/sec
Random string sorting 33.3M Strings/sec 91.5M Strings/sec
Data encryption 14.2 GBytes/sec 47.4 GBytes/sec
Data compression 288.3 MBytes/sec 787.8 MBytes/sec
Physics 986 Frames/sec 5104 Frames/sec
Extended instructions 19.9B Matrices/sec 58.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3395 4149
Passmark CPU (багатоядерний) 22725 62502

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 16 березня 2021 4 січня 2023
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Rocket Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі i9-11900 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 750 Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 8 16
Потоковий 16 32
Частота 2.5 ГГц 4,2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,2 ГГц 5,7 ГГц
Кількість ядер 8 16
Кількість потоків 16 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 25x 42x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 128 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає даних

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 120 Вт
Сокет LGA-1200 AM5
Критична температура 100°C 89°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 162 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 750 Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1300 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 256 128
TMUs 64 8
ROPs 32 4
Обчислювальні блоки 32 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,67 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 50 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 11900 Сайт AMD Ryzen 9 7950X3D
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i9 11900 чи AMD Ryzen 9 7950X3D?

AMD Ryzen 9 7950X3D забезпечує вищу ігрову продуктивність завдяки 3D V-Cache та більш сучасній архітектурі. Він випереджає i9 11900 у більшості сучасних ігор, особливо в роздільній здатності 1080p.

Чи варто купувати Intel Core i9 11900 у 2025 році?

Так, якщо ви маєте обмежений бюджет або вже маєте материнську плату LGA1200. Він все ще здатен забезпечити комфортну продуктивність у більшості ігор та робочих завдань, але поступається сучасним CPU за багатозадачністю.

Який процесор краще підходить для робочих завдань (рендеринг, компіляція)?

AMD Ryzen 9 7950X3D значно потужніший: у Cinebench R23 багатоядерний результат майже втричі вищий, ніж у i9 11900. Для професійних завдань, що вимагають багато ядер, 7950X3D — очевидний вибір.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва процесори отримали максимальну оцінку 100 за енергоефективність, але на практиці Ryzen 9 7950X3D може споживати більше під навантаженням, хоча й забезпечує пропорційно вищу продуктивність.

Чи підтримують ці процесори інтегровану графіку?

Так, обидва мають вбудоване відеоядро. Проте інтегрована графіка AMD Ryzen 9 7950X3D оцінюється значно вище (77 балів проти 33), що дозволяє використовувати його в системах без дискретної відеокарти для базових завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.