Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 11900 vs Apple M1

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 11900 та Apple M1 — два принципово різних підходи до побудови процесорів. Перший — це класичний x86-чип для настільних ПК з високою багатопотоковою потужністю, другий — ARM-система на кристалі, що вражає енергоефективністю та однопотоковою швидкістю. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні бенчмарки, продуктивність у реальних завданнях та допоможемо визначитися з вибором.

Короткий висновок. Intel Core i9 11900 виграє в багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний — 13315 проти 7800 у M1, а Passmark багатоядерний — 22725 проти 14155. Однак Apple M1 демонструє вищу однопотокову продуктивність (Geekbench 6 одноядерний — 2383 проти 2123) і значно кращу енергоефективність (100 балів в обох). Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для рендерингу чи компіляції — обирайте i9-11900. Для щоденних завдань, роботи з фото/відео та економії енергії — M1 буде оптимальним вибором.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core i9 11900 значно випереджає Apple M1 у Cinebench R23 (13315 vs 7800) та Passmark (22725 vs 14155), що робить його кращим для рендерингу та важких обчислень.
  • Однопотокова швидкість: Apple M1 має вищі показники в Geekbench 6 (2383 vs 2123) та Passmark одноядерний (3688 vs 3395), що забезпечує швидшу реакцію в повсякденних додатках.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали 100 балів за цим параметром, але M1 традиційно споживає менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що особливо важливо для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: Intel Core i9 11900 має вищий бал за інтегровану графіку (33 vs 29), що дає невелику перевагу в базових графічних завданнях без дискретної відеокарти.
  • Дата виходу та платформа: Intel Core i9 11900 вийшов у березні 2021 року для настільних ПК, тоді як Apple M1 (листопад 2020) орієнтований на Mac і забезпечує тісну інтеграцію з екосистемою Apple.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1456 1514
Cinebench R23 (багатоядерний) 13315 7800

GeekBench v6

File compression 642.5 MB/sec 936.1 MB/sec
Clang compilation 76.8 Klines/sec 71.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 198.3 pages/sec 204.8 pages/sec
PDF Renderer 302.4 Mpixels/sec 241.1 Mpixels/sec
Text processing 217.9 pages/sec 242.5 pages/sec
Background blur 32.5 images/sec 34.8 images/sec
Photo processing 78 images/sec 79.9 images/sec
Ray tracing 20.3 Mpixels/sec 9.28 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2123 2383
Geekbench 6 (багатоядерний) 9598 8765

PassMark

Integer math 85.1 GOps/sec 33.5 GOps/sec
Floating point math 49.6 GOps/sec 35.7 GOps/sec
Find prime numbers 64M Primes/sec 141M Primes/sec
Random string sorting 33.3M Strings/sec 21.2M Strings/sec
Data encryption 14.2 GBytes/sec 8.6 GBytes/sec
Data compression 288.3 MBytes/sec 169.4 MBytes/sec
Physics 986 Frames/sec 1375 Frames/sec
Extended instructions 19.9B Matrices/sec 6.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3395 3688
Passmark CPU (багатоядерний) 22725 14155

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 16 березня 2021 20 листопада 2020
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Rocket Lake Apple M1
Номер моделі i9-11900 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 750 Apple M1 GPU

Процесор

Ядер 8 4
Потоковий 16 4
Частота 2.5 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,2 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 16 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 25x Немає даних
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 12 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2.1 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 14 Вт
Сокет LGA-1200 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 16 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 750 Apple M1 GPU
Частота GPU 300 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1300 МГц 1278 МГц
Шейдерні блоки 256 1024
TMUs 64 64
ROPs 32 32
Обчислювальні блоки 32 128
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,67 терафлопс 2,6 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - LPDDR4X-4266
Макс. розмір 128 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 50 ГБ/с 68,25 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 11900 Немає даних
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i9 11900 чи Apple M1?

Intel Core i9 11900 має вищий бал інтегрованої графіки (33 vs 29) і кращу сумісність з іграми на Windows, тому для ігор краще обрати i9-11900. M1 обмежений екосистемою macOS.

Чи варто обирати Apple M1 для професійної роботи з відео?

Так, M1 добре справляється з відеомонтажем завдяки високій однопотоковій продуктивності та оптимізації Final Cut Pro. Однак для складного рендерингу i9-11900 буде потужнішим.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають 100 балів енергоефективності, але Apple M1 споживає значно менше енергії (близько 15 Вт) порівняно з i9-11900 (до 65 Вт), що робить M1 ідеальним для ноутбуків.

Чи можна порівнювати ці процесори за ціною?

Ціна не вказана, але Intel Core i9 11900 зазвичай дорожчий через належність до високопродуктивного сегмента. M1 часто зустрічається в доступніших пристроях Apple.

Який процесор краще для програмування та компіляції?

Intel Core i9 11900 виграє в Clang compilation (76.8 vs 71.3 Klines/sec) і багатопотокових завданнях, тому краще підходить для компіляції великих проєктів. M1 швидший у текстових завданнях.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.