Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 11900 vs Apple M1 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 11900 та Apple M1 Pro — два потужні процесори 2021 року, але з різною архітектурою та призначенням. Перший — це 8-ядерний чип для настільних ПК, другий — ARM-система на кристалі для MacBook Pro. Порівняння охоплює синтетичні тести, енергоефективність, швидкість компіляції, обробку зображень і файлів, щоб допомогти визначити, який процесор краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. Apple M1 Pro випереджає Intel Core i9 11900 за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6: 2328 проти 2123) та значно швидше працює з файлами (1230 MB/s проти 642.5 MB/s) і текстовими завданнями. Водночас Intel лідирує в багатоядерному Cinebench R23 (13315 проти 12108) та трасуванні променів. Обидва мають однакову енергоефективність у рейтингу, але M1 Pro демонструє кращу інтегровану графіку. Вибір залежить від екосистеми: для Windows та ігор — i9, для macOS та енергоефективності — M1 Pro.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Apple M1 Pro набирає 2328 балів у Geekbench 6, що на 9,6% більше, ніж 2123 у Intel Core i9 11900.
  • Багатоядерний Cinebench R23: Intel (13315) перевершує M1 Pro (12108) на 10%, що робить його кращим для важких обчислень.
  • Швидкість стиснення файлів: M1 Pro (1230 MB/s) майже вдвічі швидший за i9 (642.5 MB/s), що важливо для роботи з архівами.
  • Трасування променів: Intel (20.3 Mpixels/s) удвічі продуктивніший за M1 Pro (10.7 Mpixels/s), що дає перевагу в рендерингу.
  • Обробка фото та текстів: M1 Pro обробляє 102.5 зображень/с (проти 78) та 246.4 сторінок/с (проти 217.9), що прискорює повсякденні завдання.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1456 1529
Cinebench R23 (багатоядерний) 13315 12108

GeekBench v6

File compression 642.5 MB/sec 1230 MB/sec
Clang compilation 76.8 Klines/sec 82.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 198.3 pages/sec 249.1 pages/sec
PDF Renderer 302.4 Mpixels/sec 271.3 Mpixels/sec
Text processing 217.9 pages/sec 246.4 pages/sec
Background blur 32.5 images/sec 36.9 images/sec
Photo processing 78 images/sec 102.5 images/sec
Ray tracing 20.3 Mpixels/sec 10.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2123 2328
Geekbench 6 (багатоядерний) 9598 10305

PassMark

Integer math 85.1 GOps/sec 46.1 GOps/sec
Floating point math 49.6 GOps/sec 64.4 GOps/sec
Find prime numbers 64M Primes/sec 274M Primes/sec
Random string sorting 33.3M Strings/sec 32.7M Strings/sec
Data encryption 14.2 GBytes/sec 12.2 GBytes/sec
Data compression 288.3 MBytes/sec 274.1 MBytes/sec
Physics 986 Frames/sec 2683 Frames/sec
Extended instructions 19.9B Matrices/sec 11.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3395 3804
Passmark CPU (багатоядерний) 22725 21864

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 16 березня 2021 18 жовтня 2021
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Rocket Lake Apple M1
Номер моделі i9-11900 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 750 Apple M1 Pro GPU (16-core)

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 8
Частота 2.5 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,2 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 10
Кількість потоків 16 10
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 25x Немає даних
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 24МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 2
Потоковий Немає даних 2
Частота Немає даних 2.1 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 30 Вт
Сокет LGA-1200 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 33,7 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 750 Apple M1 Pro GPU (16-core)
Частота GPU 300 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1300 МГц 1296 МГц
Шейдерні блоки 256 2048
TMUs 64 128
ROPs 32 64
Обчислювальні блоки 32 256
TGP 15 Вт 30 Вт
IGPU FLOPS 0,67 терафлопс 5,3 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 50 ГБ/с 204,8 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 11900 Немає даних
Версія PCI Express 4.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i9 11900 чи Apple M1 Pro?

Intel Core i9 11900 краще підходить для ігор завдяки сумісності з Windows, вищій багатоядерній продуктивності в Cinebench R23 і швидшому трасуванню променів. M1 Pro має обмежену ігрову екосистему macOS.

Чи варто обирати Apple M1 Pro для відеомонтажу?

Так, M1 Pro демонструє вищу швидкість обробки фото (102.5 images/s) та стиснення файлів (1230 MB/s), що прискорює роботу з медіа. Його інтегрована графіка також ефективніша за Intel.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але M1 Pro на ARM-архітектурі зазвичай споживає менше енергії в реальних сценаріях, що робить його кращим для ноутбуків.

Який чип швидше компілює код?

Apple M1 Pro незначно випереджає Intel у Clang compilation (82.4 Klines/s проти 76.8 Klines/s), що дає невелику перевагу для розробників, які працюють у macOS.

Чи можна порівнювати ці процесори для роботи з PDF?

Intel Core i9 11900 трохи швидший у рендерингу PDF (302.4 Mpixels/s проти 271.3), що робить його кращим для завдань з частим відкриттям великих документів.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.