Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 11900 vs Apple M4 (8-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 11900 та Apple M4 (8-Core) — це два процесори, що належать до різних епох і платформ. Перший вийшов у 2021 році як флагманське рішення для настільних ПК, другий — у 2024 році як енергоефективний чип для ноутбуків Apple. Незважаючи на різне призначення, їх часто порівнюють через високу однопотокову продуктивність M4. Розглянемо ключові відмінності в архітектурі, тестах та сценаріях використання.

Короткий висновок. За загальним рейтингом Apple M4 (8-Core) випереджає Intel Core i9 11900 (71 проти 53 балів), особливо в однопотокових завданнях та енергоефективності. Geekbench 6 показує перевагу M4 майже вдвічі в одноядерному тесті (3671 проти 2123) та на 42% у багатоядерному (13670 проти 9598). Однак у Cinebench R23 багатоядерний результат Intel вищий (13315 проти 11228), що робить i9 11900 кращим для важких обчислень. Вибір залежить від платформи: для ПК під Windows — Intel, для Mac — M4.

Основні відмінності

  • Apple M4 (8-Core) значно випереджає Intel Core i9 11900 в одноядерному Geekbench 6: 3671 проти 2123, що на 73% більше.
  • У багатоядерному Cinebench R23 Intel Core i9 11900 показує вищий результат (13315 проти 11228), що свідчить про кращу багатопотокову продуктивність у цьому тесті.
  • Apple M4 (8-Core) має інтегровану графіку Apple M4 GPU (8-core) з вищим балом (63 проти 33), що забезпечує кращу графічну продуктивність.
  • Intel Core i9 11900 використовує архітектуру x86, тоді як Apple M4 (8-Core) — ARMv9, що впливає на сумісність з ПЗ та енергоспоживання.
  • Apple M4 (8-Core) вийшов у 2024 році, має 4 продуктивних ядра з частотою 4,41 ГГц та орієнтований на ноутбуки, тоді як Intel Core i9 11900 (2021) — настільний 8-ядерний процесор.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1456 2091
Cinebench R23 (багатоядерний) 13315 11228

GeekBench v6

File compression 642.5 MB/sec Немає даних
Clang compilation 76.8 Klines/sec Немає даних
HTML 5 Browser 198.3 pages/sec Немає даних
PDF Renderer 302.4 Mpixels/sec Немає даних
Text processing 217.9 pages/sec Немає даних
Background blur 32.5 images/sec Немає даних
Photo processing 78 images/sec Немає даних
Ray tracing 20.3 Mpixels/sec Немає даних
Geekbench 6 (одноядерний) 2123 3671
Geekbench 6 (багатоядерний) 9598 13670

PassMark

Integer math 85.1 GOps/sec Немає даних
Floating point math 49.6 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 64M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 33.3M Strings/sec Немає даних
Data encryption 14.2 GBytes/sec Немає даних
Data compression 288.3 MBytes/sec Немає даних
Physics 986 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 19.9B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 3395 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 22725 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 16 березня 2021 29 жовтня 2024
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Rocket Lake Apple M4
Номер моделі i9-11900 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 750 Apple M4 GPU (8-core)

Процесор

Ядер 8 4
Потоковий 16 4
Частота 2.5 ГГц 4,41 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,2 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 16 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 25x 44x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2,59 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 20 Вт
Сокет LGA-1200 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 28 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 750 Apple M4 GPU (8-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1300 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 256 1024
TMUs 64 64
ROPs 32 32
Обчислювальні блоки 32 128
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,67 терафлопс 3,7 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - LPDDR5X-7500
Макс. розмір 128 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 50 ГБ/с 120 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 11900 Немає даних
Версія PCI Express 4.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i9 11900 чи Apple M4 (8-Core)?

Intel Core i9 11900 краще підходить для ігор через ширшу сумісність з ПК та вищу багатоядерну продуктивність у Cinebench R23, хоча Apple M4 (8-Core) має потужнішу інтегровану графіку.

Чи варто купувати Intel Core i9 11900 у 2025 році?

Так, якщо вам потрібен продуктивний настільний процесор для Windows-ПК і ви не плануєте переходити на ARM. Він досі справляється з більшістю завдань, але поступається новішим чипам за енергоефективністю.

У чому перевага Apple M4 (8-Core) над Intel Core i9 11900?

Головна перевага — вища однопотокова продуктивність (на 73% у Geekbench 6) та краща енергоефективність, що робить його ідеальним для ноутбуків MacBook Pro/Air.

Який процесор кращий для відеомонтажу?

Apple M4 (8-Core) зазвичай швидше у відеомонтажі завдяки оптимізованому ПЗ під ARM та потужній інтегрованій графіці, але Intel Core i9 11900 може бути кращим у важких рендерах через вищий багатоядерний бал Cinebench.

Чи можна порівнювати Intel Core i9 11900 та Apple M4 (8-Core) напряму?

Так, але варто враховувати різні платформи: Intel — для настільних ПК, Apple — для ноутбуків. Пряме порівняння бенчмарків дає уявлення про продуктивність, але вибір залежить від екосистеми.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.