Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 11900 vs Intel Processor U300

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 11900 (2021) та Intel Processor U300 (2023) — два абсолютно різних процесори Intel. Перший — це потужний настільний CPU для продуктивності та ігор, другий — енергоефективний мобільний чип для бюджетних ноутбуків. Ми порівняли їх за ключовими бенчмарками: Cinebench R23, Geekbench 6, Passmark, а також за швидкістю обробки файлів, рендерингу та веб-завдань. Дізнайтеся, який процесор краще відповідає вашим потребам.

Короткий висновок. Intel Core i9 11900 значно випереджає Processor U300 у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний — 13315 проти 4087, а Passmark багатоядерний — 22725 проти 8299. Він також швидше стискає файли, компілює код та рендерить зображення. Однак Processor U300 демонструє дещо вищу однопотокову продуктивність (1570 проти 1456 у Cinebench R23) та однакову з i9 енергоефективність (100 балів). Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність — обирайте i9-11900. Для легких офісних завдань і тривалої роботи від батареї — U300.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Core i9 11900 майже втричі потужніший за U300 у Cinebench R23 (13315 проти 4087) та Passmark (22725 проти 8299).
  • Однопотокова швидкість: Processor U300 трохи випереджає i9 у Cinebench R23 (1570 проти 1456) та Geekbench 6 (2158 проти 2123).
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальний бал 100, але U300 споживає значно менше енергії завдяки архітектурі для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: Core i9 11900 отримав вищий бал (33 проти 24), що дає перевагу в легких графічних завданнях без дискретної відеокарти.
  • Рік виходу та призначення: i9 11900 (2021) — настільний CPU для ПК, U300 (2023) — мобільний чип для бюджетних лептопів.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1456 1570
Cinebench R23 (багатоядерний) 13315 4087

GeekBench v6

File compression 642.5 MB/sec 543.1 MB/sec
Clang compilation 76.8 Klines/sec 23.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 198.3 pages/sec 112.9 pages/sec
PDF Renderer 302.4 Mpixels/sec 147.1 Mpixels/sec
Text processing 217.9 pages/sec 218.5 pages/sec
Background blur 32.5 images/sec 25.5 images/sec
Photo processing 78 images/sec 46.3 images/sec
Ray tracing 20.3 Mpixels/sec 7.09 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2123 2158
Geekbench 6 (багатоядерний) 9598 5096

PassMark

Integer math 85.1 GOps/sec 25.1 GOps/sec
Floating point math 49.6 GOps/sec 17.7 GOps/sec
Find prime numbers 64M Primes/sec 34M Primes/sec
Random string sorting 33.3M Strings/sec 10.5M Strings/sec
Data encryption 14.2 GBytes/sec 5.8 GBytes/sec
Data compression 288.3 MBytes/sec 90.1 MBytes/sec
Physics 986 Frames/sec 545 Frames/sec
Extended instructions 19.9B Matrices/sec 4.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3395 3037
Passmark CPU (багатоядерний) 22725 8299

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 16 березня 2021 3 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Rocket Lake Raptor Lake
Номер моделі i9-11900 U300
Інтегрована графіка UHD Graphics 750 UHD Graphics (48EU)

Процесор

Ядер 8 1
Потоковий 16 2
Частота 2.5 ГГц 1,2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,2 ГГц 4,4 ГГц
Кількість ядер 8 5
Кількість потоків 16 6
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 25x 12x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 0,9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.3 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 12-15 Вт
Сокет LGA-1200 BGA-1744
Критична температура 100°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 55 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 750 Intel UHD Graphics (48EU)
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1300 МГц 1100 МГц
Шейдерні блоки 256 384
TMUs 64 24
ROPs 32 12
Обчислювальні блоки 32 48
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,67 терафлопс 0,84 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR5x-5200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 128 ГБ 96 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 50 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 11900 Сайт Intel Processor U300
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i9 11900 чи Intel Processor U300?

Intel Core i9 11900 значно краще підходить для ігор завдяки вищій багатоядерній продуктивності та потужнішій інтегрованій графіці. U300 може впоратися лише з найлегшими іграми.

Чи варто вибрати Intel Processor U300 замість Core i9 11900 для ноутбука?

Так, якщо вам потрібен енергоефективний процесор для офісних завдань, веб-серфінгу та тривалої роботи від батареї. Core i9 11900 не призначений для мобільних пристроїв.

Який процесор швидше обробляє відео та фото?

Core i9 11900 значно швидше: у тесті Background blur він обробляє 32,5 зображень/с проти 25,5, а в Ray tracing — 20,3 Mpixels/с проти 7,09.

У чому Intel Processor U300 перевершує Core i9 11900?

U300 має трохи вищу однопотокову продуктивність (Cinebench R23: 1570 проти 1456) і споживає набагато менше енергії, що робить його ідеальним для тонких ноутбуків.

Який процесор краще для роботи з текстом та документами?

Обидва процесори майже однакові: Text processing — 217,9 стор./с у i9 та 218,5 стор./с у U300. Різниця непомітна в повсякденних офісних завданнях.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.