Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 11900H vs AMD Ryzen 5 2600

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 11900H та AMD Ryzen 5 2600 — це процесори різних поколінь та призначення. Перший — мобільний чип для потужних ноутбуків 2021 року, другий — настільний процесор 2018 року для бюджетних і середніх ПК. Незважаючи на різні платформи, їх часто порівнюють через близькі цінові категорії на вторинному ринку. У цьому матеріалі ми проаналізуємо ключові відмінності в архітектурі, тестах та енергоспоживанні, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. Intel Core i9 11900H демонструє значно вищу продуктивність в однопотокових та багатопотокових завданнях завдяки новішій архітектурі Tiger Lake та вищим тактовим частотам. У тестах Cinebench R23 він випереджає Ryzen 5 2600 майже вдвічі (1580 проти 1012 в одноядерному, 12143 проти 7089 у багатоядерному). Однак Ryzen 5 2600 має перевагу у вигляді розблокованого множника для розгону та нижчого TDP (65 Вт проти 45 Вт у i9, хоча останній — мобільний). Якщо вам потрібна максимальна швидкодія в ноутбуці — обирайте i9-11900H. Для стаціонарного ПК з можливістю апгрейду та розгону варто придивитися до Ryzen 5 2600.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Intel Core i9 11900H значно швидший в одноядерних (Geekbench 6: 2168 vs 1162) та багатоядерних (8515 vs 5239) тестах завдяки архітектурі Tiger Lake та вищим частотам.
  • Платформа та призначення: i9-11900H — мобільний процесор (BGA), Ryzen 5 2600 — настільний (Socket AM4) з можливістю заміни та розгону.
  • Інтегрована графіка: Intel має потужнішу вбудовану графіку (оцінка 30 проти 20), що дозволяє обійтися без дискретної відеокарти в базових сценаріях.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали 100 балів за енергоефективність, але i9-11900H споживає до 45 Вт (мобільний), а Ryzen 5 2600 — 65 Вт (настільний), що робить Intel вигіднішим для ноутбуків.
  • Дата виходу та техпроцес: i9-11900H (2021, 10 нм SuperFin) новіший за Ryzen 5 2600 (2018, 12 нм), що забезпечує кращу продуктивність на ват.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1580 1012
Cinebench R23 (багатоядерний) 12143 7089

GeekBench v6

File compression 839.2 MB/sec 582.9 MB/sec
Clang compilation 59.1 Klines/sec 39.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 178.1 pages/sec 134.6 pages/sec
PDF Renderer 282.2 Mpixels/sec 160.4 Mpixels/sec
Text processing 206.9 pages/sec 102.9 pages/sec
Background blur 35.5 images/sec 22.9 images/sec
Photo processing 73.7 images/sec 48 images/sec
Ray tracing 11.1 Mpixels/sec 8.95 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2168 1162
Geekbench 6 (багатоядерний) 8515 5239

PassMark

Integer math 74.1 GOps/sec 44.7 GOps/sec
Floating point math 43.8 GOps/sec 23 GOps/sec
Find prime numbers 90M Primes/sec 37M Primes/sec
Random string sorting 28.7M Strings/sec 21.7M Strings/sec
Data encryption 12.5 GBytes/sec 12.5 GBytes/sec
Data compression 244.2 MBytes/sec 187.4 MBytes/sec
Physics 982 Frames/sec 676 Frames/sec
Extended instructions 16.5B Matrices/sec 7.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3132 2245
Passmark CPU (багатоядерний) 20560 13191

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 11 травня 2021 11 вересня 2018
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Tiger Lake Немає даних
Номер моделі i9-11900H Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics for 11th Gen (32 EU) Немає

Процесор

Ядер 8 6
Потоковий 16 12
Частота 2.1-2.5 ГГц 3,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц 3.9 ГГц
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 16 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21-25x 34x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 65 Вт
Сокет BGA-1787 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics for 11th Gen (32 EU) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1450 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 256 Немає даних
TMUs 16 Немає даних
ROPs 8 Немає даних
Обчислювальні блоки 32 Немає даних
TGP 45 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,74 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR4-2933
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 51,2 ГБ/с 43,71 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 11900H Сайт AMD Ryzen 5 2600
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i9 11900H чи AMD Ryzen 5 2600?

Intel Core i9 11900H забезпечує вищу однопотокову продуктивність, що важливо для ігор. У тестах Passmark одноядерний показник i9 (3132) значно вищий, ніж у Ryzen (2245). Однак Ryzen 5 2600 можна розігнати, що частково компенсує різницю.

Чи можна порівнювати мобільний i9-11900H з настільним Ryzen 5 2600?

Так, але варто враховувати різні платформи: i9 призначений для ноутбуків, Ryzen — для ПК. У синтетичних тестах i9-11900H випереджає Ryzen 5 2600, але в реальних завданнях продуктивність залежить від охолодження та TDP.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Intel Core i9 11900H споживає до 45 Вт, а AMD Ryzen 5 2600 — 65 Вт. Для ноутбуків i9 вигідніший, для настільних ПК Ryzen може працювати ефективніше при розгоні.

Чи варто купувати Ryzen 5 2600 у 2025 році?

Ryzen 5 2600 все ще придатний для бюджетних збірок та офісних завдань завдяки низькій ціні на вторинному ринку. Однак для сучасних ігор та роботи з відео краще обрати новіший процесор, наприклад, i9-11900H або Ryzen 5 3600.

Який процесор краще в багатопотокових завданнях?

Intel Core i9 11900H значно швидший: Cinebench R23 багатоядерний — 12143 проти 7089 у Ryzen 5 2600. Це робить i9 кращим вибором для рендерингу, компіляції коду та інших ресурсомістких завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.