Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 11900H vs AMD Ryzen 5 3600

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Перед вами два процесори різних поколінь та архітектур: мобільний Intel Core i9 11900H (2021 рік) та десктопний AMD Ryzen 5 3600 (2019 рік). Перший створений для потужних ноутбуків, другий — для настільних ПК. У цьому порівнянні ми розглянемо їхню продуктивність у синтетичних тестах, енергоефективність та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Intel Core i9 11900H випереджає AMD Ryzen 5 3600 за однопотоковою продуктивністю (Cinebench R23 одноядерний: 1580 проти 1298) та у більшості бенчмарків, як-от Geekbench 6 та Passmark. Однак Ryzen 5 3600 пропонує кращу енергоефективність у десктопному сегменті та трохи вищу швидкість у трасуванні променів. Якщо вам потрібна максимальна швидкість в однопотокових завданнях і ви готові до мобільного формату, обирайте i9-11900H. Для стабільної роботи в ПК з акцентом на багатопотоковість і менше нагрівання — Ryzen 5 3600.

Основні відмінності

  • Intel Core i9 11900H має вищу однопотокову продуктивність: Cinebench R23 одноядерний 1580 проти 1298 у Ryzen 5 3600.
  • Ryzen 5 3600 демонструє кращу енергоефективність у десктопному сегменті (обидва мають 100 балів за цим параметром, але він споживає менше в настільному ПК).
  • У багатоядерному тесті Passmark i9-11900H набирає 20560 балів, тоді як Ryzen 5 3600 — 17748 балів, що свідчить про перевагу Intel у складних обчисленнях.
  • Ryzen 5 3600 трохи швидший у трасуванні променів (12.9 Mpixels/sec проти 11.1 Mpixels/sec у i9-11900H).
  • Intel Core i9 11900H випущений у 2021 році, тоді як AMD Ryzen 5 3600 — у 2019, що впливає на підтримку нових технологій та інструкцій.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1580 1298
Cinebench R23 (багатоядерний) 12143 9501

GeekBench v6

File compression 839.2 MB/sec 660.6 MB/sec
Clang compilation 59.1 Klines/sec 59 Klines/sec
HTML 5 Browser 178.1 pages/sec 146 pages/sec
PDF Renderer 282.2 Mpixels/sec 207.8 Mpixels/sec
Text processing 206.9 pages/sec 143.3 pages/sec
Background blur 35.5 images/sec 37 images/sec
Photo processing 73.7 images/sec 54.2 images/sec
Ray tracing 11.1 Mpixels/sec 12.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2168 1662
Geekbench 6 (багатоядерний) 8515 7249

PassMark

Integer math 74.1 GOps/sec 48.8 GOps/sec
Floating point math 43.8 GOps/sec 28.7 GOps/sec
Find prime numbers 90M Primes/sec 108M Primes/sec
Random string sorting 28.7M Strings/sec 23.8M Strings/sec
Data encryption 12.5 GBytes/sec 14 GBytes/sec
Data compression 244.2 MBytes/sec 220.1 MBytes/sec
Physics 982 Frames/sec 1159 Frames/sec
Extended instructions 16.5B Matrices/sec 14.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3132 2567
Passmark CPU (багатоядерний) 20560 17748

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 11 травня 2021 7 липня 2019
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Tiger Lake Zen 2 (Matisse)
Номер моделі i9-11900H Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics for 11th Gen (32 EU) Немає

Процесор

Ядер 8 6
Потоковий 16 12
Частота 2.1-2.5 ГГц 3.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц 4,2 ГГц
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 16 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21-25x 36x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 65 Вт
Сокет BGA-1787 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 3,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics for 11th Gen (32 EU) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1450 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 256 Немає даних
TMUs 16 Немає даних
ROPs 8 Немає даних
Обчислювальні блоки 32 Немає даних
TGP 45 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,74 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR4-3200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 51,2 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 11900H Сайт AMD Ryzen 5 3600
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i9 11900H чи AMD Ryzen 5 3600?

Intel Core i9 11900H забезпечує вищу однопотокову продуктивність, що важливо для більшості ігор. Однак Ryzen 5 3600 може бути кращим у багатопотокових сценаріях, якщо гра оптимізована під багато ядер.

Чи варто купувати Intel Core i9 11900H у 2025 році?

Так, якщо вам потрібен потужний ноутбук для роботи або ігор. Він досі конкурентоспроможний завдяки високій однопотоковій продуктивності, хоча новіші моделі пропонують кращу енергоефективність.

Який процесор енергоефективніший: i9-11900H чи Ryzen 5 3600?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Ryzen 5 3600 споживає менше енергії в десктопному сегменті, тоді як i9-11900H оптимізований для мобільних пристроїв.

Чи підходить AMD Ryzen 5 3600 для відеомонтажу?

Так, Ryzen 5 3600 добре справляється з багатопотоковими завданнями, як-от відеомонтаж, завдяки 6 ядрам та 12 потокам. Однак i9-11900H може бути швидшим у деяких сценаріях завдяки вищій частоті.

Який процесор краще для роботи з архівами та компіляцією?

Intel Core i9 11900H швидше стискає файли (839.2 MB/sec проти 660.6 MB/sec) і має вищу швидкість компіляції Clang (59.1 Klines/sec), що робить його кращим вибором для таких завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.