Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 11900H vs AMD Ryzen 7 5700X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Вибір між мобільним Intel Core i9-11900H та десктопним AMD Ryzen 7 5700X – це дилема для тих, хто шукає потужний процесор для ноутбука або стаціонарного ПК. Обидві моделі мають високу однопотокову продуктивність, але суттєво відрізняються за архітектурою, енергоспоживанням та багатоядерними можливостями. У цьому порівнянні ми розберемо ключові характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити усвідомлений вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 5700X виграє в багатопотокових завданнях завдяки вищим показникам Cinebench R23 (14077 проти 12143) та Geekbench 6 (10313 проти 8515). Він також швидше справляється з компіляцією, архівуванням та рендерингом. Intel Core i9-11900H має кращу однопотокову продуктивність у Cinebench (1580 проти 1510) та вбудовану графіку, що робить його привабливим для компактних ноутбуків. Однак для ПК, де важлива багатозадачність, Ryzen 7 5700X є більш збалансованим вибором.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 7 5700X значно випереджає Intel Core i9-11900H у багатоядерних тестах: Cinebench R23 на 16% (14077 проти 12143) та Geekbench 6 на 21% (10313 проти 8515).
  • Intel Core i9-11900H демонструє дещо вищу однопотокову продуктивність у Cinebench R23 (1580 проти 1510), що може дати невелику перевагу в деяких іграх.
  • Ryzen 7 5700X має кращі результати в рендерингу та компіляції: Ray Tracing на 67% швидше (18.6 проти 11.1 Mpixels/sec), Clang compilation на 33% (78.8 проти 59.1 Klines/sec).
  • Intel Core i9-11900H оснащений інтегрованою графікою (оцінка 30 проти 37 у Ryzen), що дозволяє використовувати ноутбук без дискретної відеокарти для базових завдань.
  • AMD Ryzen 7 5700X має вищий загальний рейтинг (55 проти 52) та кращу багатопотокову продуктивність (24 проти 20), що робить його кращим для робочих станцій.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1580 1510
Cinebench R23 (багатоядерний) 12143 14077

GeekBench v6

File compression 839.2 MB/sec 1060 MB/sec
Clang compilation 59.1 Klines/sec 78.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 178.1 pages/sec 209.4 pages/sec
PDF Renderer 282.2 Mpixels/sec 307.8 Mpixels/sec
Text processing 206.9 pages/sec 217.9 pages/sec
Background blur 35.5 images/sec 41.4 images/sec
Photo processing 73.7 images/sec 76.8 images/sec
Ray tracing 11.1 Mpixels/sec 18.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2168 2166
Geekbench 6 (багатоядерний) 8515 10313

PassMark

Integer math 74.1 GOps/sec 93.4 GOps/sec
Floating point math 43.8 GOps/sec 51.8 GOps/sec
Find prime numbers 90M Primes/sec 122M Primes/sec
Random string sorting 28.7M Strings/sec 33.4M Strings/sec
Data encryption 12.5 GBytes/sec 20.2 GBytes/sec
Data compression 244.2 MBytes/sec 323.2 MBytes/sec
Physics 982 Frames/sec 1351 Frames/sec
Extended instructions 16.5B Matrices/sec 21.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3132 3382
Passmark CPU (багатоядерний) 20560 26658

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 11 травня 2021 15 березня 2022
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Tiger Lake Zen 3 (Vermeer)
Номер моделі i9-11900H Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics for 11th Gen (32 EU) Немає

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 16
Частота 2.1-2.5 ГГц 3,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц 4,6 ГГц
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21-25x 34x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 65 Вт
Сокет BGA-1787 AM4
Критична температура 100°C 90°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics for 11th Gen (32 EU) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1450 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 256 Немає даних
TMUs 16 Немає даних
ROPs 8 Немає даних
Обчислювальні блоки 32 Немає даних
TGP 45 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,74 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR4-3200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 51,2 ГБ/с 51,2 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 11900H Сайт AMD Ryzen 7 5700X
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 24

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i9-11900H чи AMD Ryzen 7 5700X?

Обидва процесори мають високу однопотокову продуктивність, але Ryzen 7 5700X часто виграє в сучасних іграх завдяки кращій багатоядерній архітектурі. Intel може бути трохи швидшим у старих проектах, але різниця незначна.

Чи підходить Intel Core i9-11900H для роботи з відео та 3D?

Так, але через нижчу багатопотокову продуктивність він поступається Ryzen 7 5700X у рендерингу та компіляції. Для професійної роботи з відео та 3D краще обрати AMD.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Intel Core i9-11900H споживає менше енергії в мобільному сегменті, тоді як Ryzen 7 5700X оптимізований для десктопів з кращим охолодженням.

Чи можна порівнювати мобільний Intel з десктопним AMD?

Так, це порівняння показує різницю між архітектурами. Intel створений для ноутбуків з обмеженим TDP, а AMD – для стаціонарних ПК, що впливає на продуктивність у тривалих навантаженнях.

Який процесор обрати для збірки ПК у 2024 році?

Якщо ви збираєте десктоп, AMD Ryzen 7 5700X є кращим вибором завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та сумісності з платформою AM4. Intel Core i9-11900H підходить лише для ноутбуків.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.