Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 11900H vs AMD Ryzen 7 5800H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 11900H та AMD Ryzen 7 5800H — два потужні мобільні процесори 2021 року, які часто зустрічаються в ігрових та робочих ноутбуках. Обидва мають по 8 ядер і 16 потоків, але суттєво відрізняються архітектурою та підходами до продуктивності. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні реальні показники в бенчмарках, енергоефективність та особливості, щоб допомогти вам зробити усвідомлений вибір.

Короткий висновок. Intel Core i9 11900H виграє в однопотокових завданнях завдяки вищим частотам і кращій оптимізації, що дає перевагу в іграх та повсякденних додатках. AMD Ryzen 7 5800H, з іншого боку, демонструє дещо вищу багатопотокову продуктивність у деяких тестах, як-от Clang compilation та Ray tracing, і пропонує кращу енергоефективність при тривалих навантаженнях. Якщо вам потрібна максимальна швидкість в іграх — обирайте Intel, для робочих станцій з тривалими обчисленнями — AMD.

Основні відмінності

  • Intel Core i9 11900H має вищий одноядерний результат у Cinebench R23 (1580 проти 1422) та Geekbench 6 (2168 проти 1957), що забезпечує кращу швидкодію в іграх і програмах, чутливих до частоти.
  • AMD Ryzen 7 5800H випереджає Intel у Clang compilation (64.4 проти 59.1 Klines/sec) та Ray tracing (16 проти 11.1 Mpixels/sec), що вказує на перевагу в компіляції коду та рендерингу.
  • У багатопотокових тестах Ryzen 7 5800H трохи попереду в Passmark CPU (багатоядерний) — 21015 проти 20560, тоді як Intel лідирує в Cinebench R23 багатоядерному (12143 проти 12231 — мінімальна різниця).
  • Intel Core i9 11900H значно швидший у File compression (839.2 проти 718.1 MB/sec) та HTML 5 Browser (178.1 проти 140 pages/sec), що покращує архівування та веб-серфінг.
  • Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100) та інтегрованої графіки (30), але Ryzen 7 5800H вийшов на 4 місяці раніше, що може впливати на сумісність з материнськими платами.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1580 1422
Cinebench R23 (багатоядерний) 12143 12231

GeekBench v6

File compression 839.2 MB/sec 718.1 MB/sec
Clang compilation 59.1 Klines/sec 64.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 178.1 pages/sec 140 pages/sec
PDF Renderer 282.2 Mpixels/sec 254.6 Mpixels/sec
Text processing 206.9 pages/sec 201.4 pages/sec
Background blur 35.5 images/sec 34.9 images/sec
Photo processing 73.7 images/sec 58.7 images/sec
Ray tracing 11.1 Mpixels/sec 16 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2168 1957
Geekbench 6 (багатоядерний) 8515 8100

PassMark

Integer math 74.1 GOps/sec 82.3 GOps/sec
Floating point math 43.8 GOps/sec 45 GOps/sec
Find prime numbers 90M Primes/sec 49M Primes/sec
Random string sorting 28.7M Strings/sec 28.5M Strings/sec
Data encryption 12.5 GBytes/sec 17.2 GBytes/sec
Data compression 244.2 MBytes/sec 274.1 MBytes/sec
Physics 982 Frames/sec 828 Frames/sec
Extended instructions 16.5B Matrices/sec 18.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3132 3044
Passmark CPU (багатоядерний) 20560 21015

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 11 травня 2021 12 січня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Tiger Lake Zen 3 (Cezanne)
Номер моделі i9-11900H Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics for 11th Gen (32 EU) Radeon RX Vega 8

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 16
Частота 2.1-2.5 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц 4,4 ГГц
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21-25x 32x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 35-54 Вт
Сокет BGA-1787 FP6
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics for 11th Gen (32 EU) Radeon RX Vega 8
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1450 МГц 2000 МГц
Шейдерні блоки 256 512
TMUs 16 32
ROPs 8 8
Обчислювальні блоки 32 8
TGP 45 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,74 терафлопс 2,05 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 51,2 ГБ/с 68,27 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 11900H Сайт AMD Ryzen 7 5800H
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i9 11900H чи AMD Ryzen 7 5800H?

Intel Core i9 11900H кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Cinebench R23 одноядерний 1580 проти 1422), що забезпечує вищі FPS у більшості сучасних ігор.

Чи варто обирати AMD Ryzen 7 5800H для робочих завдань?

Так, AMD Ryzen 7 5800H демонструє кращі результати в компіляції коду (Clang 64.4 проти 59.1 Klines/sec) та рендерингу (Ray tracing 16 проти 11.1 Mpixels/sec), що робить його хорошим вибором для програмістів та 3D-дизайнерів.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва процесори отримали однакову оцінку енергоефективності 100, але AMD Ryzen 7 5800H зазвичай демонструє нижче енергоспоживання при тривалих навантаженнях завдяки 7-нм техпроцесу, що подовжує час автономної роботи ноутбука.

Який процесор швидше обробляє файли та веб-сторінки?

Intel Core i9 11900H значно швидший у стисненні файлів (839.2 проти 718.1 MB/sec) та обробці HTML5 (178.1 проти 140 pages/sec), тому він краще підходить для архівування та роботи з браузером.

Чи варто платити більше за Intel Core i9 11900H порівняно з AMD Ryzen 7 5800H?

Якщо ваш пріоритет — ігри та повсякденна швидкодія, Intel Core i9 11900H виправдовує вищу ціну. Для багатопотокових робочих завдань AMD Ryzen 7 5800H пропонує краще співвідношення ціни та продуктивності.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.