Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 11900H vs AMD Ryzen 7 5800U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 11900H та AMD Ryzen 7 5800U — два потужні мобільні процесори, що вийшли у 2021 році. Перший орієнтований на ігрові та робочі станції, другий — на ультрабуки з високою автономністю. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, результати тестів та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core i9 11900H пропонує вищу однопотокову та багатопотокову продуктивність у синтетичних тестах, що робить його кращим вибором для ресурсомістких завдань, таких як відеомонтаж, 3D-моделювання та ігри. Однак AMD Ryzen 7 5800U, хоч і поступається в абсолютній швидкості, виграє завдяки кращій енергоефективності та інтеграції в тонкі ноутбуки з тривалим часом автономної роботи. Якщо вам потрібна максимальна потужність — обирайте Intel, якщо мобільність та економія заряду — AMD.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core i9 11900H набирає 1580 балів у Cinebench R23 (одноядерний), тоді як AMD Ryzen 7 5800U — 1425, що дає Intel перевагу близько 11%.
  • Багатопотокова продуктивність: У Cinebench R23 (багатоядерний) Intel лідирує з результатом 12143 проти 8154 у AMD, що майже на 49% більше.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але AMD Ryzen 7 5800U традиційно споживає менше енергії в реальних сценаріях завдяки архітектурі Zen 3.
  • Інтегрована графіка: Intel Core i9 11900H має трохи вищий рейтинг інтегрованої графіки (30 проти 28), що може дати невелику перевагу в простих іграх або відео.
  • Трасування променів: AMD Ryzen 7 5800U показує кращий результат у тесті Ray tracing (15.3 Mpixels/sec проти 11.1), що свідчить про ефективнішу роботу з графічними обчисленнями.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1580 1425
Cinebench R23 (багатоядерний) 12143 8154

GeekBench v6

File compression 839.2 MB/sec 707 MB/sec
Clang compilation 59.1 Klines/sec 50.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 178.1 pages/sec 136.9 pages/sec
PDF Renderer 282.2 Mpixels/sec 220.8 Mpixels/sec
Text processing 206.9 pages/sec 191.1 pages/sec
Background blur 35.5 images/sec 32 images/sec
Photo processing 73.7 images/sec 57.1 images/sec
Ray tracing 11.1 Mpixels/sec 15.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2168 1899
Geekbench 6 (багатоядерний) 8515 7496

PassMark

Integer math 74.1 GOps/sec 74.5 GOps/sec
Floating point math 43.8 GOps/sec 39.1 GOps/sec
Find prime numbers 90M Primes/sec 48M Primes/sec
Random string sorting 28.7M Strings/sec 23.5M Strings/sec
Data encryption 12.5 GBytes/sec 14.4 GBytes/sec
Data compression 244.2 MBytes/sec 224.9 MBytes/sec
Physics 982 Frames/sec 773 Frames/sec
Extended instructions 16.5B Matrices/sec 14.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3132 3028
Passmark CPU (багатоядерний) 20560 18394

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 11 травня 2021 12 січня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Tiger Lake Zen 3 (Cezanne)
Номер моделі i9-11900H Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics for 11th Gen (32 EU) Radeon RX Vega 8

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 16
Частота 2.1-2.5 ГГц 1,9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц 4,4 ГГц
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21-25x 19x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 10-25 Вт
Сокет BGA-1787 FP6
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics for 11th Gen (32 EU) Radeon RX Vega 8
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1450 МГц 2000 МГц
Шейдерні блоки 256 512
TMUs 16 32
ROPs 8 8
Обчислювальні блоки 32 8
TGP 45 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,74 терафлопс 2,05 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 128 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 51,2 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 11900H Сайт AMD Ryzen 7 5800U
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 12

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор — Intel Core i9 11900H чи AMD Ryzen 7 5800U?

Intel Core i9 11900H краще підходить для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності, що важливо для більшості сучасних ігор. Однак AMD Ryzen 7 5800U може бути ефективнішим у тонких ноутбуках з обмеженим охолодженням.

Чи варто переплачувати за Intel Core i9 11900H для робочих завдань?

Так, якщо ви працюєте з відеомонтажем, 3D-моделюванням або компіляцією коду — Intel показує значно вищу багатопотокову продуктивність (на 49% більше в Cinebench R23).

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але AMD Ryzen 7 5800U зазвичай споживає менше енергії в реальних умовах, що робить його кращим для автономної роботи.

Чи підходить AMD Ryzen 7 5800U для ігор без дискретної відеокарти?

Так, він може запускати прості ігри завдяки інтегрованій графіці, але для сучасних AAA-ігор знадобиться окрема відеокарта. Intel Core i9 11900H має трохи кращу інтегровану графіку.

Який процесор краще для ноутбука в 2024 році?

Для максимальної продуктивності обирайте Intel Core i9 11900H, але враховуйте його вище енергоспоживання. Для тривалої автономної роботи та компактних пристроїв — AMD Ryzen 7 5800U.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.