Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 11900H vs Apple M1

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 11900H та Apple M1 — це два потужні процесори, які представляють різні архітектури та філософії. Core i9 11900H — мобільний чип від Intel для ігрових ноутбуків та робочих станцій, тоді як Apple M1 — перший власний ARM-процесор Apple, який вражає енергоефективністю. Обидва мають однаковий загальний рейтинг 52, але їхні сильні сторони суттєво відрізняються. Розглянемо ключові відмінності в тестах та реальному використанні.

Короткий висновок. Intel Core i9 11900H виграє в багатопотокових завданнях завдяки вищому результату Cinebench R23 (12143 проти 7800) та Passmark (20560 проти 14155). Однак Apple M1 демонструє кращу однопотокову продуктивність у Geekbench 6 (2383 проти 2168) та значно вищу швидкість у компресії файлів і текстовій обробці. Обидва процесори мають однакову енергоефективність за шкалою, але M1 традиційно споживає менше енергії. Вибір залежить від ваших потреб: Intel для важких обчислень, Apple для щоденних завдань та автономності.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core i9 11900H значно випереджає Apple M1 у Cinebench R23 (12143 проти 7800) та Passmark (20560 проти 14155), що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • Однопотокова продуктивність: Apple M1 має вищий результат у Geekbench 6 (2383 проти 2168) та Passmark одноядерний (3688 проти 3132), що забезпечує швидшу роботу в повсякденних додатках.
  • Швидкість обробки даних: M1 перевершує Intel у компресії файлів (936.1 MB/s проти 839.2 MB/s), текстовій обробці (242.5 стор./с проти 206.9) та компіляції Clang (71.3 Klines/s проти 59.1).
  • Графічні завдання: Core i9 11900H краще справляється з трасуванням променів (11.1 Mpixels/s проти 9.28) та рендерингом PDF (282.2 Mpixels/s проти 241.1), тоді як M1 швидше обробляє фото (79.9 зобр./с проти 73.7).
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник 100.0, але Apple M1, завдяки ARM-архітектурі, традиційно споживає менше енергії, що подовжує час автономної роботи ноутбука.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1580 1514
Cinebench R23 (багатоядерний) 12143 7800

GeekBench v6

File compression 839.2 MB/sec 936.1 MB/sec
Clang compilation 59.1 Klines/sec 71.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 178.1 pages/sec 204.8 pages/sec
PDF Renderer 282.2 Mpixels/sec 241.1 Mpixels/sec
Text processing 206.9 pages/sec 242.5 pages/sec
Background blur 35.5 images/sec 34.8 images/sec
Photo processing 73.7 images/sec 79.9 images/sec
Ray tracing 11.1 Mpixels/sec 9.28 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2168 2383
Geekbench 6 (багатоядерний) 8515 8765

PassMark

Integer math 74.1 GOps/sec 33.5 GOps/sec
Floating point math 43.8 GOps/sec 35.7 GOps/sec
Find prime numbers 90M Primes/sec 141M Primes/sec
Random string sorting 28.7M Strings/sec 21.2M Strings/sec
Data encryption 12.5 GBytes/sec 8.6 GBytes/sec
Data compression 244.2 MBytes/sec 169.4 MBytes/sec
Physics 982 Frames/sec 1375 Frames/sec
Extended instructions 16.5B Matrices/sec 6.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3132 3688
Passmark CPU (багатоядерний) 20560 14155

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 11 травня 2021 20 листопада 2020
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Tiger Lake Apple M1
Номер моделі i9-11900H Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics for 11th Gen (32 EU) Apple M1 GPU

Процесор

Ядер 8 4
Потоковий 16 4
Частота 2.1-2.5 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 16 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 21-25x Немає даних
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 12 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2.1 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 14 Вт
Сокет BGA-1787 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 16 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics for 11th Gen (32 EU) Apple M1 GPU
Частота GPU 300 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1450 МГц 1278 МГц
Шейдерні блоки 256 1024
TMUs 16 64
ROPs 8 32
Обчислювальні блоки 32 128
TGP 45 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,74 терафлопс 2,6 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - LPDDR4X-4266
Макс. розмір 128 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 51,2 ГБ/с 68,25 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 11900H Немає даних
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i9 11900H чи Apple M1?

Intel Core i9 11900H кращий для ігор завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та сумісності з більшістю ПК-ігор. Apple M1 має обмежену підтримку ігор через ARM-архітектуру.

Чи підходить Apple M1 для відеомонтажу?

Так, Apple M1 добре справляється з відеомонтажем завдяки оптимізації в Final Cut Pro, але Intel Core i9 11900H може бути швидшим у складних проектах через вищі показники багатоядерної продуктивності.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності 100.0, але Apple M1 споживає менше енергії в реальних умовах, що забезпечує довшу автономну роботу ноутбука.

Чи варто вибирати Intel Core i9 11900H для роботи з 3D-графікою?

Так, Intel Core i9 11900H кращий для 3D-рендерингу завдяки вищим результатам у Cinebench R23 та трасуванні променів, що важливо для професійних завдань.

Який процесор швидше виконує повсякденні завдання?

Apple M1 швидше справляється з повсякденними завданнями, такими як компресія файлів, текстова обробка та веб-серфінг, завдяки вищій однопотоковій продуктивності.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.