Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 11900K vs AMD Ryzen 5 8540U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 11900K та AMD Ryzen 5 8540U — це два процесори з різними архітектурами та цільовим призначенням. Перший — флагманський десктопний чип 2021 року з високою тактовою частотою, другий — енергоефективний мобільний процесор 2023 року на архітектурі Zen 4. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам обрати найкращий варіант.

Короткий висновок. Intel Core i9 11900K виграє в багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 15186 проти 10492) та швидкості рендерингу, що робить його кращим для відеомонтажу та 3D-моделювання. Натомість AMD Ryzen 5 8540U демонструє вищу одноядерну продуктивність (Cinebench R23 одноядерний: 1801 проти 1636) та кращу енергоефективність, що ідеально для ноутбуків з тривалим часом автономної роботи. Для ігор обидва процесори показують подібні результати, але i9 11900K має перевагу в компіляції коду та архівуванні.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core i9 11900K значно випереджає Ryzen 5 8540U в Cinebench R23 багатоядерному (15186 проти 10492) та Passmark багатоядерному (25230 проти 18433).
  • Одноядерна продуктивність: AMD Ryzen 5 8540U має вищий результат у Cinebench R23 одноядерному (1801 проти 1636) та Passmark одноядерному (3700 проти 3516), що забезпечує кращу швидкість в простих завданнях.
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали максимальний бал 100 за енергоефективність, але Ryzen 5 8540U споживає менше енергії завдяки новішій архітектурі, що робить його ідеальним для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: Intel Core i9 11900K має вищий бал за інтегровану графіку (36 проти 33), що може бути корисним для базових графічних завдань без дискретної відеокарти.
  • Спеціалізовані завдання: Intel i9 11900K перемагає в Clang компіляції (89.5 проти 62.7 Klines/sec) та Ray tracing (20.7 проти 13.7 Mpixels/sec), тоді як Ryzen 5 8540U швидший у File compression (1010 проти 862.2 MB/sec).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1636 1801
Cinebench R23 (багатоядерний) 15186 10492

GeekBench v6

File compression 862.2 MB/sec 1010 MB/sec
Clang compilation 89.5 Klines/sec 62.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 228.1 pages/sec 179.9 pages/sec
PDF Renderer 331.5 Mpixels/sec 226.9 Mpixels/sec
Text processing 241.7 pages/sec 247.2 pages/sec
Background blur 54.3 images/sec 42.7 images/sec
Photo processing 89.4 images/sec 74.8 images/sec
Ray tracing 20.7 Mpixels/sec 13.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2494 2447
Geekbench 6 (багатоядерний) 11196 9174

PassMark

Integer math 89.9 GOps/sec 58.1 GOps/sec
Floating point math 53.1 GOps/sec 35.4 GOps/sec
Find prime numbers 69M Primes/sec 72M Primes/sec
Random string sorting 38.1M Strings/sec 23.7M Strings/sec
Data encryption 16.2 GBytes/sec 12.3 GBytes/sec
Data compression 333.3 MBytes/sec 212.9 MBytes/sec
Physics 1060 Frames/sec 1059 Frames/sec
Extended instructions 23.6B Matrices/sec 15.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3516 3700
Passmark CPU (багатоядерний) 25230 18433

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 16 березня 2021 6 грудня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Rocket Lake Zen 4 (Hawk Point)
Номер моделі i9-11900K Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 750 Radeon 740M

Процесор

Ядер 8 2
Потоковий 16 4
Частота 3.5 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,3 ГГц 4,9 ГГц
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 16 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 35x 32x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 8
Частота Немає даних 3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.7 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 15-30 Вт
Сокет LGA-1200 FP7
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 20,9 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 750 Radeon 740M
Частота GPU 300 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1300 МГц 2800 МГц
Шейдерні блоки 256 256
TMUs 64 16
ROPs 32 8
Обчислювальні блоки 32 4
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,67 терафлопс 1,43 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 128 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 50 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 11900K Сайт AMD Ryzen 5 8540U
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 14

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i9 11900K чи AMD Ryzen 5 8540U?

Обидва процесори забезпечують хорошу ігрову продуктивність, але Intel Core i9 11900K має вищу тактову частоту та кращу багатопотокову продуктивність, що може дати перевагу в сучасних іграх. AMD Ryzen 5 8540U, в свою чергу, виграє в одноядерних тестах, що також важливо для ігор.

Чи підходить Intel Core i9 11900K для відеомонтажу?

Так, Intel Core i9 11900K чудово підходить для відеомонтажу завдяки високій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний: 15186) та швидкому рендерингу. Він впорається з редагуванням відео в 4K та складними проектами.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий бал енергоефективності (100), але AMD Ryzen 5 8540U, будучи мобільним чипом, споживає значно менше енергії, що робить його кращим вибором для ноутбуків з тривалим часом автономної роботи.

Чи варто купувати Intel Core i9 11900K у 2024 році?

Intel Core i9 11900K залишається потужним процесором для десктопів, особливо для завдань, що вимагають багатоядерної продуктивності. Однак, якщо вам потрібна мобільність та енергоефективність, краще розглянути новіші моделі, як AMD Ryzen 5 8540U.

Який процесор кращий для компіляції коду?

Intel Core i9 11900K значно швидший у компіляції коду (Clang compilation: 89.5 Klines/sec проти 62.7 Klines/sec), що робить його кращим вибором для розробників програмного забезпечення та DevOps.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.