Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i9 11900K vs AMD Ryzen 7 5800H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i9 11900K та AMD Ryzen 7 5800H — це два потужні процесори, які вийшли на початку 2021 року. Перший призначений для настільних ПК і має високі частоти, другий — мобільний чип для ноутбуків, який вирізняється енергоефективністю. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core i9 11900K випереджає AMD Ryzen 7 5800H майже в усіх тестах: однопотокова продуктивність на 15-20% вища, а багатопотокова — на 20-25%. Він краще підходить для стаціонарних ігрових та робочих систем, де важлива максимальна швидкість. AMD Ryzen 7 5800H, хоч і поступається в сирій потужності, є чудовим вибором для потужних ноутбуків завдяки нижчому енергоспоживанню та тепловиділенню. Якщо вам потрібен настільний CPU — обирайте Intel, для мобільного використання — AMD.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core i9 11900K має вищий показник (65 балів проти 53), що дає перевагу в іграх та додатках, чутливих до частоти ядра.
  • Багатопотокова продуктивність: у Cinebench R23 багатоядерний результат Intel (15186) на 24% вищий, ніж у AMD (12231), що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий бал 100, але Ryzen 7 5800H споживає значно менше енергії (45 Вт TDP проти 125 Вт у Intel), що важливо для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: Intel Core i9 11900K має кращу вбудовану графіку (36 балів проти 30), що дозволяє комфортно працювати без дискретної відеокарти.
  • Результати Passmark: одноядерний тест Intel (3516) перевершує AMD (3044) на 15%, а багатоядерний (25230 проти 21015) — на 20%, підтверджуючи загальну перевагу в продуктивності.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1636 1422
Cinebench R23 (багатоядерний) 15186 12231

GeekBench v6

File compression 862.2 MB/sec 718.1 MB/sec
Clang compilation 89.5 Klines/sec 64.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 228.1 pages/sec 140 pages/sec
PDF Renderer 331.5 Mpixels/sec 254.6 Mpixels/sec
Text processing 241.7 pages/sec 201.4 pages/sec
Background blur 54.3 images/sec 34.9 images/sec
Photo processing 89.4 images/sec 58.7 images/sec
Ray tracing 20.7 Mpixels/sec 16 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2494 1957
Geekbench 6 (багатоядерний) 11196 8100

PassMark

Integer math 89.9 GOps/sec 82.3 GOps/sec
Floating point math 53.1 GOps/sec 45 GOps/sec
Find prime numbers 69M Primes/sec 49M Primes/sec
Random string sorting 38.1M Strings/sec 28.5M Strings/sec
Data encryption 16.2 GBytes/sec 17.2 GBytes/sec
Data compression 333.3 MBytes/sec 274.1 MBytes/sec
Physics 1060 Frames/sec 828 Frames/sec
Extended instructions 23.6B Matrices/sec 18.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3516 3044
Passmark CPU (багатоядерний) 25230 21015

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 16 березня 2021 12 січня 2021
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Rocket Lake Zen 3 (Cezanne)
Номер моделі i9-11900K Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 750 Radeon RX Vega 8

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 16
Частота 3.5 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,3 ГГц 4,4 ГГц
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 35x 32x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 35-54 Вт
Сокет LGA-1200 FP6
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 750 Radeon RX Vega 8
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1300 МГц 2000 МГц
Шейдерні блоки 256 512
TMUs 64 32
ROPs 32 8
Обчислювальні блоки 32 8
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,67 терафлопс 2,05 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 50 ГБ/с 68,27 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i9 11900K Сайт AMD Ryzen 7 5800H
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i9 11900K чи AMD Ryzen 7 5800H?

Intel Core i9 11900K краще підходить для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (на 15-20% більше в Geekbench 6). Однак Ryzen 7 5800H також здатний запускати сучасні ігри, особливо в парі з потужною відеокартою.

Чи варто купувати Intel Core i9 11900K у 2024 році?

Так, якщо ви збираєте настільний ПК і потребуєте високої продуктивності в однопотокових завданнях. Але врахуйте, що новіші процесори (наприклад, 13-го покоління) можуть бути ефективнішими.

Який процесор більш енергоефективний?

AMD Ryzen 7 5800H значно енергоефективніший завдяки нижчому TDP (45 Вт проти 125 Вт). Він ідеально підходить для ноутбуків, де важлива автономність і менше нагрівання.

Чи можна порівнювати настільний і мобільний процесори?

Так, це порівняння показує різницю між платформами. Intel Core i9 11900K — для ПК, AMD Ryzen 7 5800H — для ноутбуків. Вибір залежить від ваших потреб: стаціонарна система чи мобільність.

Який процесор краще для роботи з відео та 3D-моделюванням?

Intel Core i9 11900K швидше справляється з рендерингом (Cinebench R23 багатоядерний на 24% вище) та компіляцією коду. Ryzen 7 5800H теж підходить, але буде повільнішим у важких завданнях.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.